Jump to content

Најезда секташа као последица злих 90-их

Оцени ову тему


Баба

Препоручена порука

Elem , dosli harekrisnovci u Trstenik da drze predavanje. I u neko doba podele oni neke kolace pubilci , svima po jedan strogo . Ja ne uzmem , jer me naucili da ni kod babe nema dzabe pa se odreknem prilike da iskusim cari indijskog kulinastva . Elem , nesto kasnije krenu ovi nesrecnici da sviraju i pevaju a cela sala u transu . Drugar koji je pojeo dva kolaca u komi , ne zna covek za sebe. Jeste da potrzao neko pivo pre toga ali covek je iskusan , ne bi se komirao od tri, cetiri piva i par kolaca. DIjagnoza , kako smo kasnije saznali u domu zdravlja ,"drogiran".Zato ja govorim , motka treba da radi . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sektase pre 90 tih. ove kasnije znam ,daleko im lepa kuca mozgoispiracka 

 

Па Назарени на пример. Они су и данас остали затворена заједница. Нема уплива енглеске или холандске обавештајне службе.

 

Знам их ја веома ( секташине ) добро какви су били пре а какви за време и после рата.

Пре није имо кер за шта да их уједе. Нису се бавили прозелитизмом. Нос у књигу и бубај -  то им је био главни фазон.

Имали су проповеднике који су се заиста трудили да доконтају речи Св. Писма па би онда то своје контање покушавали да пренесу својој секташкој екипи.

То су биле мале и скромне заједнице, често у дуговима, али сложне углавном.

 

 

А данас, хаос.

Долазе им проповедници са запада. Раде по неким шемама и шаблонима, Све имају унапред припремљено шта ће да речу и како ће да се понашају. Скроз извештачени и пластични ликови. Имају екстра озвучења, и одличне музичке изведбе.

Док су се они од пре 90-их више трудили и мање имали а музика им је звучала ко Бора Ђорђевић пред крај концерта кад стуче литар раџе. Ови данас имају хаос технику, и неке сентиш музичаре.

 

Онда они претхдни јесу понекад гунђали на православне попове али им то није било примарно.

А овима данас је примарно кад проповедају да залуђују ту омладину да није најважније спасење сопствене душе, већ што већи број чланова секте. Буквално их убеђују у проповедима да насрћу на комшије и рођаке.

Неки то пак раде суптилније, па им објашњавау како ето треба да буду фини са нама паганима, али да кроз ту финоћу покушају да нас обрлате. Ово сам чуо својим ушима.

 

Јер ко што ми њима не бранимо да (чик) дођу на литургију тако и они мање више ни нама не бране дидемо код њих на скупове. А ја не буди лењ па одем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра тема, и ја сам ишао у почетку да се са њима расправљам, ал` сам убрзо видео да је то Сизифов посао... То бре нема срамоту. Покажеш им детаљно да си у праву, направиш их будалама пред свима, они само наставе да се смешкају и понављају исте измишљотине. И увек наиђу нови наивни и неупућени који ће се упецати. Иде бизнис, баш их брига...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра тема, и ја сам ишао у почетку да се са њима расправљам, ал` сам убрзо видео да је то Сизифов посао... То бре нема срамоту. Покажеш им детаљно да си у праву, направиш их будалама пред свима, они само наставе да се смешкају и понављају исте измишљотине. И увек наиђу нови наивни и неупућени који ће се упецати. Иде бизнис, баш их брига...

 

Ти си очигледно баш,баш давно бивао код секташина.

Не знаш ти како то сад ферцера.

Знаш како се каже: Пара иде на пару.

Они су уложили огроман капитал на маркетинг и враћа им се то.

 

То ја говорио овим нашим задриглим и затуцаним поповима: Морате да мењате маркетинг. Лош вам маркетинг. Морате нешто народу и да дате, нешто конкретно. Далеко је народ од духовности па да схвати да на литургији добија нешто што се реално ни не може сместити у овај свет и то је заправо највеће чудо Хришћанства( православног мислим наравно). Значи однеси оној тамо сиротињи нешто, било шта, нешто ситно. Подај неку књижицу брате не мораш баш сваку да продаш. Немој сиротињу лупати по џепу, одради по које крштење фор фри. Будите фини и учтиви. Натерај ове баба кербере што стоје на улазу у цркви да се понашају фино и углађено. Направи штимунг. Онда ће ти народ доћи.

А кад ти дође народ напуниће ти џепове.

 

А не вако, само кукају а ништа не чине.

 

Али то смо на овом форуму већ све прежвакали тако да ми и ово бзвз.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти си очигледно баш,баш давно бивао код секташина.

 

Да, има томе преко две деценије...

 

После сам се мало препуцавао на интернетима, али је искуство углавном исто.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра тема, и ја сам ишао у почетку да се са њима расправљам, ал` сам убрзо видео да је то Сизифов посао... То бре нема срамоту. Покажеш им детаљно да си у праву, направиш их будалама пред свима, они само наставе да се смешкају и понављају исте измишљотине. И увек наиђу нови наивни и неупућени који ће се упецати. Иде бизнис, баш их брига...

To je zato sto su programirani da sve informacije koje se kose sa njihovim verovanjem jednostavno nemaju uticaja na njih. Njima ne mozes da pristupas tako sto ces da ih ubedjujes da nisu u pravu, nego da im nekako ugradis crv sumnje i pustis ih da sami istrazuju , nema drugog nacina . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace , isao ja kod pentostalaca na par "sluzbi" . Oni pri kraju svi popadaju u trans, tresu se , skacu ,imaju nekontrolisane misicne kontrakcije , mumlaju nesto , ispustaju krike, govore "jezike" . Kazu to je od svetog duha . Ja se nesto mislim , od duha jeste ali nije od svetog .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace , isao ja kod pentostalaca na par "sluzbi" . Oni pri kraju svi popadaju u trans, tresu se , skacu ,imaju nekontrolisane misicne kontrakcije , mumlaju nesto , ispustaju krike, govore "jezike" . Kazu to je od svetog duha . Ja se nesto mislim , od duha jeste ali nije od svetog .

 

Ех, који си ти баксуз нетолерантни. Мораш да поштујеш ту њихову вуду културу.

Прво никад не седнеш у први ред, него увек у последњи.

Друго најбоље у неки мрачнији ћошак.

Треће, ако се смејеш увек се савиј до клупе да те не виде да је и тебе уватио тај њиов дух.

Онда после смеха обавезно брзо сложи озбиљну фацу.

Ако баш не можеш да издржиш изађи напоље одвали се од смеха једно 5 минута, онда се уозбиљи па се врати.

Мислим ја ти ово из дугогодишњег искуства. А после се човек навикне. Па и не обраћа пажњу на то њихово откачињање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...