Jump to content

Вишедетне породице

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ozbiljno ovi ljudi su potpuno infantilni, jel nisu culi za kondome i slicno? Ne razumem sta im je u glavama, mozda su prosto glupi.

Hrabar bi bio onaj koji ima 10toro dece ali zna da ima uslove da im svima obezbedi pirstojan zivot, odista hrabar i vredan i respektabilan je takav. 

Ovde kao da imamo neke fetishre na decu, ko sekta mi deluju.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 628
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Све зависи какав живот ти родитељи желе својој деци.

Тачно је да је у ранијим временима вишедетна породица била норма, али је исто тако тачно да су у највећем броју случајева деца у таквим породицама живела јако тешко и била на ивици гладовања. Осим, наравно, ако им родитељи нису били имућни. Данас није ништа другачије. У ствари, сад може да буде само горе по такве породице.

Ако родитељи желе да омогуће својој деци колико-толико нормалан живот, онда треба да воде рачуна о свему па и о свом материјалном стању и шта би значило ако би имали још деце. А било би и људски и поштено од њих да, ако желе бројно потомство, прво нађу начин да својој деци омогуће нормално и безбрижно детињство. Јер ипак говоримо о људским бићима, не о бројкама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сада, сви ви који осуђујете ове родитеље, идите лепо код њих, поређајте ту децу и питајте треће, четврто, пето, шесто, седмо, осмо, девето и десето дете - да ли су твоји родитељи глупи и неодговорни што су те родили? Зар не би било одговорније да су те оставили у кондому? А затим им реците - ти си грешка, није требало да се родиш, јер си сиромашан, оптимум је два детета на вашу финансијску ситуацију, сви ви сте вишак. Аман више са овим анализама менталног стања родитеља са више деце и лицитирања око погодног и оптималног броја деце, и подржавања пропорције број деце- потребна количина новца. Пустите више људе на миру, ко хоће нека помогне, ко неће нека гледа своја посла. Ви нећете да помогнете, има ко хоће. Рађајте своју децу и гледајте своја посла.

Јесте, сада сви који су родили "оптималан" број деце у односу на висину плате могу да гарантују деци нешто. Како да не....

Ови људи су родитељи, воле своју децу, како ми можемо да знамо шта су они мислили, или нису мислили, деца су се родила, ко каже да су та деца несрећна? Шта уопште одређује нормално детињство? Оставите људе на миру....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, АлександраВ рече

Шта уопште одређује нормално детињство? Оставите људе на миру....

Necu da ih ostavim bre :)

Ako moras da molis pelene za svoju decu (koja naravno nisu tu nista kriva), onda bre si jajara. Ne veca od onoga koji zajmi pare koje neme na gudru i 'zabavu', al i dalje si jajara. 

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sqny рече

onda bre si jajara

ОК, твоје мишљење. Иди и кажи им. И њиховој деци, кажи, родитељи су ти јајајре јер су те родили а ниси носио памперс него ти мајка искувавала платнене пелене у лонцу, сиротињо једна. Кажи тој деци, немој мени.

Мени су веће јајајре они који имају много више, једва роде једно да не угрозе своју удобност, а све правдајући се да пружају детету нормално детињство, и онда преврћу очима, мрсомуде нешто о одговорности, новцу и контрацепцији, и гаде се на сиромашни "полусвет". Е то су Јајаре, са великим Ј. Бљак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta deci da pricam... kazem njemu, tebra imas 300jura platu i jednu sobu, nemere 10oro dece da zivi od toga, sto si bre jaje. A deca umeju da budu zilava, zivela su tako nekako pre 200 godina sva, ali zato sto nije bilo bolje alternative. 

Da ne bude zabune, totalna sam jajara :) .

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sqny рече

Sta deci da pricam... kazem njemu

пре 13 минута, АлександраВ рече

Иди и кажи им. И њиховој деци

Не, него иди и стварно му кажи.

Можда ћеш чути нешто од њега што је истина о његовом животу, можда ћеш видети нешто што је стварни живот, а не пљувачка стереотипија онихкојизнајубоље и који процењују квалитет живота бројем звездица хотела у којем летују, а љубав према деци етикетом на одећи коју носе њихова деца. Јесте, могли су да роде и мање деце. Али нису. Родили су толико. И шта сада, треба да их вређамо и пљујемо? Само их пустите више, ено политичке теме, дивне су за аналитику.

Да ми се појави неко ко је родио десеторо деце у било којим условима, ја бих га уважила онако како ви уважавате богатог човека. Моје мишљење. И ништа га неће променити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, АлександраВ рече

Е сада, сви ви који осуђујете ове родитеље...

Не знам за остале, али ја нигде нисам написао да их осуђујем. Нити да им не треба помоћи. Нити да је лоша финансијска ситуација обавезно повезана са несрећним детињством. Оно што јесам написао и што мислим је да се ипак мора водити рачуна и о материјалној ситуацији, јер нико не жели да му деца оскудевају у нечему и да не може да им приушти нешто што је за другу децу сасвим нормално. А о основним потребштинама ваљда нема потребе да причамо. То не значи да ће дете које расте у немаштини обавезно бити несрећно кроз читаво детињство, нити да су његови родитељи по дифолту ретарди зато што су га родили. Можда неко други то мисли, ја сигурно не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

Можда неко други то мисли, ја сигурно не.

Нисам на тебе мислила, мислила сам баш на оне који их осуђују, не мислим да их ти осуђујеш.

И слажем се са тобом. Са комплетним твојим одговором. Мора се о томе водити рачуна. Али, некада се десе и овакве породице. Не броје се оне у хиљадама. То су спорадични "случајеви", о којима ми не знамо скоро ништа, осим броја деце и стања на рачуну. Не знам од какве је користи било коме моралисање појединаца поводом ових породица. Не мислим на тебе, наравно, и не мислим само на људе на овој теми, причам о оваквим коментарима уопште, свуда по нету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, jedan čovjek рече

 

Кад би сви имали преко петоро дјеце тада неби смо имали овако размажен народ, то је рецимо добра ствар:dedica:

A koliko ti dece imaš i zašto?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Sasa Vojvoda рече

Ја бих неке бановао са форума.

I neki bi banovali neke sa foruma, pa ćutimo, čitamo gluposti ne verujemo da takvi relikti postoje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, АлександраВ рече

Е сада, сви ви који осуђујете ове родитеље, идите лепо код њих, поређајте ту децу и питајте треће, четврто, пето, шесто, седмо, осмо, девето и десето дете - да ли су твоји родитељи глупи и неодговорни што су те родили? Зар не би било одговорније да су те оставили у кондому? А затим им реците - ти си грешка, није требало да се родиш, јер си сиромашан, оптимум је два детета на вашу финансијску ситуацију, сви ви сте вишак. Аман више са овим анализама менталног стања родитеља са више деце и лицитирања око погодног и оптималног броја деце, и подржавања пропорције број деце- потребна количина новца. Пустите више људе на миру, ко хоће нека помогне, ко неће нека гледа своја посла. Ви нећете да помогнете, има ко хоће. Рађајте своју децу и гледајте своја посла.

Јесте, сада сви који су родили "оптималан" број деце у односу на висину плате могу да гарантују деци нешто. Како да не....

Ови људи су родитељи, воле своју децу, како ми можемо да знамо шта су они мислили, или нису мислили, деца су се родила, ко каже да су та деца несрећна? Шта уопште одређује нормално детињство? Оставите људе на миру....

Naravno da nećemo to da uradimo (mislim da odemo i pričamo deci da su greška). I ko dira ljude? Čovek pitao ta mišljenje, mi odgovaramo. Ovo je forum, za to i služi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, sqny рече

Necu da ih ostavim bre :)

Ako moras da molis pelene za svoju decu (koja naravno nisu tu nista kriva), onda bre si jajara. Ne veca od onoga koji zajmi pare koje neme na gudru i 'zabavu', al i dalje si jajara. 

Ne preterujmo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Многи планирају брак и породицу, романтичан живот и сличне ствари и наравно ништа од тога не буде. Кажу да у Србији преко 100.000 деце пострада и пре него што се роди. И они такође тврде да су образовани, разумни и да желе да планирају породицу!!!

Често пута, су и ови први, и ови други, исти људи!

Колико се само бракова у Србији разведе?! Не зна им се број!

И ови трећи, су веома често, потпуно исти људи, које сам поменуо у првој и другој групи!!!

Са друге стране, од оних малобројних, који ипак имају стабилне бракове, можда тек свака 30-а породица има више од 5-оро, а можда тек свака 100 породица 10-оро деце, заиста права су реткост. А, често пута, баш их православна вера покреће на многодетност. 

Знам доста таквих породица из цркве, и морам да приметим, да има доста радости међу њима. Већина од њих није планирала такав живот, али ситуацију су прихватили као Божији промисао и сву децу као дар од Бога. 

Некада, не тако давно, развода скоро да није ни било а многодетне породице су биле бар 5 пута чешћа појава.

Ево, данас на дан заштитника породице, светих Петра и Февроније муромских чудотвораца, и заштитника свих оних који би хтели да једнога дана заснују своје породице, да вам пожелим, њиховим светим молитвама, да тако и буде.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, sqny рече

Ovde kao da imamo neke fetishre na decu, ko sekta mi deluju.

Ćuti tu konformisto. Naravno to će sve da ti kažu ljudi koji ni sami nemaju puno dece, već su proračunali brojku u skladu sa svojim mogućnostima :smeh1:. Naravno da nije uvek bilo lako, niko ne priča o materijalnom konformizmu. Niko ovde nema 10oro dece :smeh1:.

Ja imam rođaka sa šestoro, svi su pod konac, njih dvoje su obrazovani, zaposleni, sigurno im nije lako, ali deca su za poželeti. Imala sam učenicu gde ih je osmoro, deca za poželeti, sve na mestu. Takvima se divim :dobro:.

Imala sam učenika gde ih je 10oro, svi prepušteni ulici, naravno nisu deca kriva. Roditelji degenerici, ono treba videti :unbelieveble:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...