Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ako mene pitaš, mada nisam 100% siguran, nije čak ni Sinod. Poslao ga je na lečenje lično Veliki Poglavica :)

E, pošto je +Jovan mlad čovek, pa pošto je bolest na nogama savladao, služeći Liturgije u Manastiru Ostrog, Kuršumliji, Ravanici, red je i da ga Veliki Poglavica vrati na posao, jerbo se na bolovanju dosta odbija od plate....kriza udarila.... :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je čudno da patrijarh nije odredjen da menja v. Jovana LOL

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ukoliko ovo krene ovakvim tokom kako je krenulo, izgleda da će svakog dana biti red pred Patrijaršijom sačinjen od nezadovoljnih sveštenika koji čekaju da podnesu prijavu protiv svog Eparhijskog Arhijereja. A kako onda objasniti nekom svešteniku u Kragujevcu koji se žali i traži svrgavanje Episkopa, a njegovim kolegama u Nišu je ta želja uslišena. Ovim se, nažalost, krši osnovni princip funkcionisanja pravoslavnih Eparhija.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опростите, али макар мало смирења и поштовања према Епископима и Синоду и Сабору, или макар мало основне пристојности кад се о њима говори, не би нам шкодило. Дајемо себи за право да поводом сваке Саборске или Синодске одлуке правимо читаве политичке конструкције и „раскринкавамо велике завере“ у нашој Цркви без основног знања (или сасвим површног, па макар се представљали и као теолози) о животу Цркве и односима међу Црквеном Јерархијом.

И да цитирам одлично упутство са друге теме:

 

Дакле, у питању је ваша одговорност за оно што пишете. Најпре, да ли сте свесни онога што пишете? Ди ли мислите да тако можете некога да веома усрећите, да му подарите утехе, да му дате снаге да настави даље? Да ли такође знате да можете некога веома, веома да ожалостите али да одведете и на странпутицу?

 

https://www.pouke.org/forum/topic/21813-ваша-одговорност-на-жру/?p=727891

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je čudno da patrijarh nije odredjen da menja v. Jovana LOL

 

Нијеси разумио деманти: Патријарх "мења" владику Јована, а еп. Теодосије га "замењује". :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опростите, али макар мало смирења и поштовања према Епископима и Синоду и Сабору, или макар мало основне пристојности кад се о њима говори, не би нам шкодило. Дајемо себи за право да поводом сваке Саборске или Синодске одлуке правимо читаве политичке конструкције и „раскринкавамо велике завере“ у нашој Цркви без основног знања (или сасвим површног, па макар се представљали и као теолози) о животу Цркве и односима међу Црквеном Јерархијом.

И да цитирам одлично упутство са друге теме:

 

Дакле, у питању је ваша одговорност за оно што пишете. Најпре, да ли сте свесни онога што пишете? Ди ли мислите да тако можете некога да веома усрећите, да му подарите утехе, да му дате снаге да настави даље? Да ли такође знате да можете некога веома, веома да ожалостите али да одведете и на странпутицу?

 

https://www.pouke.org/forum/topic/21813-ваша-одговорност-на-жру/?p=727891

tek si došao i već nam soliš pamet? 

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нијеси разумио деманти: Патријарх "мења" владику Јована, а еп. Теодосије га "замењује". :)

 

Могуће, нисам га пажљиво читао : )

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

tek si došao i već nam soliš pamet? 

Нема потребе за оваквим тоном... Разговарамо.

 

Сведоче, добро дошао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опростите, али макар мало смирења и поштовања према Епископима и Синоду и Сабору, или макар мало основне пристојности кад се о њима говори, не би нам шкодило. Дајемо себи за право да поводом сваке Саборске или Синодске одлуке правимо читаве политичке конструкције и „раскринкавамо велике завере“ у нашој Цркви без основног знања (или сасвим површног, па макар се представљали и као теолози) о животу Цркве и односима међу Црквеном Јерархијом.

И да цитирам одлично упутство са друге теме:

 

Дакле, у питању је ваша одговорност за оно што пишете. Најпре, да ли сте свесни онога што пишете? Ди ли мислите да тако можете некога да веома усрећите, да му подарите утехе, да му дате снаге да настави даље? Да ли такође знате да можете некога веома, веома да ожалостите али да одведете и на странпутицу?

 

https://www.pouke.org/forum/topic/21813-ваша-одговорност-на-жру/?p=727891

facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема потребе за оваквим тоном... Разговарамо. Сведоче, добро дошао!

 

Придружујем се добродошлици. Па и дијелим Сведоков став. Но некада и мала шала добро дође.

Но, проблеми су стварни, на њих је указао епископ бачки говорећи о духовном нивоу "информатора", а то се свакако не односи на друштванце са ПОУКА.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ко је имао прилику да чује о стању у нишкој епархији није се зачудио, већ охрабрио овом вешћу.
Није ово ничији хир, а понајмање патријархов, ово је случај решавања озбиљних проблема у живот епархије. Али изненађујуће брзина решавања, не тако својствена до досадашњој пракси.
Овога пута се није чекало да време учини своје већ да одговорни учине своје.
Можда је заиста сазрело време да епископи буду очеви деци својој а не хировити администратори и банкет мајстори. Живео Синод и Патријарх.
Епископи су последња нада Србима   

 

Ја мислила да чекамо Христа, оно епископе који нису ,,хировити администратори и банкет мајстори,, ... у којој сам ја заблуди?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислила да чекамо Христа, оно епископе који нису ,,хировити администратори и банкет мајстори,, ... у којој сам ја заблуди?!

 

Bojim se da ti je komentar potpuno van konteksta. Čekanje Hrista nema veze sa smenjivanjem vladike  - iz kojih god razloga da se isto dogodilo. Ipak, lepo je što si se oglasila jer nije loše dijagnostikovati jedan... problem, da ne kažem nešto krupnije, koji pravoslavci danas imaju a to je nemogućnost da pomire veru sa papira, veru iz crkvenih propovedi sveštenika koji nas uljuljkavaju time da je crkve ladja koja nas vodi spasenju i da je van nje sve prokleto i na drugoj strani, situaciju iz realnosti koju, kada ne umemo da je shvatimo pokušavamo sebe da zaštitimo staklenim zvonom koje smo skloni da zovemo crkva a u stvari je sve samo ne to.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема потребе за оваквим тоном... Разговарамо.

 

Сведоче, добро дошао!

hteo sam da primetim samo da, za osobu koja je tog dana dosla na forum, poseduje iznenadjujuću moć snalazenja medju mnogobrojnim pdf-ovima ovog foruma i ogromnu sreću da "nabasa" na pravu temu, kojom ce da nas "ukori"...Zaista zacudjujuce...Neko bi pomislio da se mozda radi o kloniranom korisniku... :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na dan godisnjice hirotonisanja Episkopa niskog Jovana 4. jul 2015. Nije bilo Arhijerejske sluzbe. Vladika je samo delio naforu.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...