Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Па не може се објаснити. Једноставно лудаци.

 

Ево овако, у бројкама - Рат у Ираку коштао их је преко две хиљаде милијарди долара. GDP Ирака је 200 милијарди. То значи да кад би они запленили апсолутно све што се у Ираку произведе или чиме се тргује, тек за десет година би били на нули. Осим тога, трошкови тог рата још нису коначни (јер се још исплаћују лечења, инвалидске пензије итд.) и процењују да ће бити око 6000 милијарди долара.

 

Значи, нема теоријске шансе да се то "исплати".

 

 

А можда су они вас амере слагали како су они лудаци( имају медије могу да лажу кад и колико хоће) а заправо имају неки други циљ који ће им се на крају исплатити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Па зарађују private contractors који имају уговор са војском и државом. 

 

Тзв. "војно-индустријски комплекс", како их је назвао Ајзенхауер...

 

Ali Kongres je morao da odobri vojne akcije. Nije to par ludaka, ne znam tacno koliko ih ima ali ih ima vise od nekoliko. Da li je onda citav Kongres vrbovan od strane private constructors? Zasto nisu insistirali da se dobiju dokazi da se ima osnova ici na intervenciju?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не може се објаснити. Једноставно лудаци.

Ево овако, у бројкама - Рат у Ираку коштао их је преко две хиљаде милијарди долара. GDP Ирака је 200 милијарди. То значи да кад би они запленили апсолутно све што се у Ираку произведе или чиме се тргује, тек за десет година би били на ".

Pa oni i jesu u Iraku vise od 10 godina a naftna polja im nece nikada vise vratiti ... Znaci razbice od profita .. Vise od dest godina puta 200 milijardi ... Puta kontrola svetskih cena nafte ... Puta ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А можда су они вас амере слагали како су они лудаци( имају медије могу да лажу кад и колико хоће) а заправо имају неки други циљ који ће им се на крају исплатити

 

Само кажем да се обичном народу не исплати већ да од свега тога има огромну штету. Да ће се неки намлатити пара, у то немам сумње.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А можда су они вас амере слагали како су они лудаци( имају медије могу да лажу кад и колико хоће) а заправо имају неки други циљ који ће им се на крају исплатити

Kako brej kao amerikanac ne umeš da gledaš svoja posla, šta će ti ovo :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само кажем да се обичном народу не исплати већ да од свега тога има огромну штету. Да ће се неки намлатити пара, у то немам сумње.

Obican narod placa60. Centi litar benzina ... Isplati se i njima itekako ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само кажем да се обичном народу не исплати већ да од свега тога има огромну штету. Да ће се неки намлатити пара, у то немам сумње.

Ma da, ovi će baš da dozvole da amerikanci osete stezanje kaiša kao kod Vučića, kakve su to bajke grizli.

 

Diži bre kredit i vraćaj se u Srbiju :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је то и какве ја користи имам од тога?

Видиш ово је један занимљив феномен, савремени човек може да кидне с краја на крај планете и избегне војну обавезу ( ако то још има нека држава) тако да је питање сад којој се држави уопште исплати и за чега ратовати.

Зато су се ратови сад смањили некако, скупили се и сви су мање више локални.

 

Ипак постоје дугорочни геополитички планови које праве озбиљне државе између осталих и Америка.

Окруживање Русије је један од тих геополитичких планова који чак шта више стратези те глобалне геополитике ни не крију.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видиш ово је један занимљив феномен, савремени човек може да кидне с краја на крај планете и избегне војну обавезу ( ако то још има нека држава) тако да је питање сад којој се држави уопште исплати и за чега ратовати.

Зато су се ратови сад смањили некако, скупили се и сви су мање више локални.

 

Ипак постоје дугорочни геополитички планови које праве озбиљне државе између осталих и Америка.

Окруживање Русије је један од тих геополитичких планова који чак шта више стратези те глобалне геополитике ни не крију.

da se rusija plaši vojnog napada, već bi odavno bila u "Ukrajini".

 

Ovde je na delu nešto sasvim drugo. Ono što bi bez plana trebalo milenijum godinama, sad nemoguće stvari mogu da se izvedu i za 50 godina. A cilj je poptuno potčinjen čovek na celoj zemaljskoj kugli.

 

Vojno? Njet!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Укратко:

 

За периоде Grand Duchy of Moscow (1480–1547) и Tsardom of Russia (1547–1721) дакле за 241 годину, Русија је имала 85 година мира или 35% тј. 65% времена је провела у ратовима. За период Russian Empire (1721–1917) мир је трајао 116 година или 59% времена, а рат 80 година односно 41% времена. Ових последњих 100 година рачунајте сами, ео Вилијем Дефо и Харисон Форд тепају на "пинк екшн 3"  :D 

 

Naravno... s tim da je i "statistika" za Amere pogrešna tj. neko se nalupetao... samo nakon II svetskog rata su imali više od 17 godina mira... osim ako ne računaš "hladni rat" što je naravno glupo... takođe, ako se ne varam, Džimi Karter nije ratovao a pretpostavljam da imaju još predsednika koji nisu bili u ratu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da se rusija plaši vojnog napada, već bi odavno bila u "Ukrajini".

 

Ovde je na delu nešto sasvim drugo. Ono što bi bez plana trebalo milenijum godinama, sad nemoguće stvari mogu da se izvedu i za 50 godina. A cilj je poptuno potčinjen čovek na celoj zemaljskoj kugli.

 

Vojno? Njet!

 

Па плаши се.

Реално Путин је мала маца за ове како их Гризли назива лудаке из Вашингтона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali Kongres je morao da odobri vojne akcije. Nije to par ludaka, ne znam tacno koliko ih ima ali ih ima vise od nekoliko. Da li je onda citav Kongres vrbovan od strane private constructors? Zasto nisu insistirali da se dobiju dokazi da se ima osnova ici na intervenciju?

 

 Naprimer kongres nikad ne bi odobrio npad na Srbiju, zato je Klingon iskoristio sest meseci koje ima fore da "ratuje" bez odobrenja kongresa.

Razne se tu fore koriste, i razni i rzliciti su interesi ukljuceni.OD nekih zaista humanih, do onih koji bi samo da iskoriste tudju nesrecu..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obican narod placa60. Centi litar benzina ... Isplati se i njima itekako ...

a kakve to veze ima sa ratovima? Vecin benzina i nije iz podrucja u kojima ratuju..

 

crude_oil_imports_by_country_of_origin_2

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...