Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Vrlo rado bih se borio na njihovoj strani - Iračani, Vijetnamci, Korejanci, ... nebitno ko je neprijatelj.

Oni umeju da poštuju svoje vojnike i veterane.

СРЈ 1999.?

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спадаш у идеалну циљну групу маркетиншких служби Војске С.А.Д.

Cinjenica je da danasnji moderan zivot u kome svakodnevno uzivamo ne bi postojao da nije bilo amerike. Bez obzira koliko ih mrzimo.

Druga stvar je sto morate prestati sa crno- belim razmisljanjem. Amerika nije ni dobra ni zla...

Ako kaxem da americi dugujemo dosta zbog mnogih danasnjih civilizacijskih tekovina to ne znaci da im oprastam spoljnopoliticka zverstva koja su cinili...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cinjenica je da danasnji moderan zivot u kome svakodnevno uzivamo ne bi postojao da nije bilo amerike.

 

У реду, не знам шта сам спомињао с тим у вези, ал' добро.

 

Bez obzira koliko ih mrzimo.

 

Не мрзим Америку, не знам одакле ти то.

 

Druga stvar je sto morate prestati sa crno- belim razmisljanjem. Amerika nije ni dobra ni zla...

 

Па ваљда сам испао шарен. :)  Да гледам црно-бело рекао бих да је баш супер ратовати и да нема ничег лепшег од тога да америчка деца бране своју земљу по Либији, Сирији, Косову, Ираку... И још бих додао да је све то у реду јер ће их сутра поштовати као ветеране.

Дакле, критикујем начин на који Војска С.А.Д. регрутује незреле младиће попут Мурамасе. И то не спомињем само зато јер је реч о Василију који је наш, одавде, па ми је њега жао, а њих тамо није. Искрено ми је жао и сваког америчког детета које сплетом лоших избора део свог живота проведе у бесмисленим ратовима. Такође ми је жао и сваке улице којом шета наоружан и сваке жене и детета које пред њим стрепе.

 

Ako kaxem da americi dugujemo dosta zbog mnogih danasnjih civilizacijskih tekovina to ne znaci da im oprastam spoljnopoliticka zverstva koja su cinili...

 

Слажем се. Допринос напретку цивилизације не оправдава рад на њеном урушавању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, критикујем начин на који Војска С.А.Д. регрутује незреле младиће попут Мурамасе. И то не спомињем само зато јер је реч о Василију који је наш, одавде, па ми је њега жао, а њих тамо није. Искрено ми је жао и сваког америчког детета које сплетом лоших избора део свог живота проведе у бесмисленим ратовима.

Ja nesto mislim da ti vojnici ne idu iz ubedjenja (kao Muramasa :)  ) vec iz finansijskih razloga. Zato ne zasluzuju nesto da se zali za njima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nesto mislim da ti vojnici ne idu iz ubedjenja (kao Muramasa  ) vec iz finansijskih razloga. Zato ne zasluzuju nesto da se zali za njima.

 

Како који, има их разних. То су углавном недовољно развијене личности које у животу бирају линију лакшег отпора. Не зна ни зашто ратује, ни за кога. Кад дође на одсуство, дете и куче не знају како да га заскоче од среће. Он гледа то своје дете знајући да је због њега неко друго спречено да одрасте, неко треће остало без ноге, руке итд. Увече легне, а подсвест му пред сан приказује зверства, крв, силовања...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na Balkanu uglavnom živi stoka bez pameti i profiteri bez morala.

 

За разлику од Војске С.А.Д., непрофитне организације са строго поштованим етичким кодексима. Је л' уче то у тијем самурајским школама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu to neprofitne, nego amaterske organizacije, mada bih ovo prvo doveo u pitanje.

 

Inače, samuraji su ratovali za teritoriju, za pirinač i za reputaciju. Isto kao i danas Amerikanci, tako da je to sasvim u skladu.

 

Видим да у аватару имаш чувеног снајперисту. Да ли си гледао филм о њему?

 

http://www.imdb.com/title/tt2179136/

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Muramasa,

 

Имам једно питање. Да ли би волео да будеш сахрањен тако што ће твоје тело сместити у специјалну капсулу и лансирати, прво у орбиту, а онда другим ракетним погоном послати да упаднеш директно у Сунце?

 

Већ постоје сахране тако што бацају пепео - тј. посмртне остатке - у океан. Да ли мислиш да би било лепо да неко инвестира у сахране тако што ће умрле послати у Сунце?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo poređenje. Da li veruješ da vredi ratovati za ovakve likove?

Апсолутно! Не само за њих већ и за водоинсталатере, тапетаре, каменоресце и цвећаре. Све су то наши држављани и браћа и волимо их. :)

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...