Jump to content

Hapšenje zbog Bus Plus karte?

Оцени ову тему


Manolis

Препоручена порука

SINDIKAT POLICIJE I POLICIJSKIH STAREŠINA Komunalce treba dovesti u red da više ne izigravaju šerife

 

Ovi nazovi policajci, svakom izmenom zakona koji se donosi na njihovo delovanje, dobijaju nove, šire nadležnosti, stoji u saopštenju SPIPS

 

BEOGRAD - Sindikat policije i policijskih starešina je na svom sajtu objavio saopštenje u kom se komunalci kritikuju za "izigravanje šerifa" u gradu, zamera se što su im plate veće od plata pripadnika MUP-a, i smatra se da je vreme da se odredi "ko kosi, a ko vodu nosi" u Beogradu!
 
"Kada se pre nekoliko godina krenulo sa osnivanjem komunalne policije, niko iz „prave“ policije nije digao glas protiv imena nove komunalne službe izuzev potpisnika ovih redova. Moj motiv je bio jednostavan: u jednoj državi može biti samo jedna policija, a ne i nekakva „komunalna“. I dok se sada građani masovno izjašnjavaju da ovu službu treba ukinuti, u SPIPS-u smatraju da neko u gradu mora da vodi računa o komunalnom redu, ali to ne može da bude nikakva „policija“", navodi se na početku saopštenja.
 
Kako kažu nije ovde reč o povređenosti profesionalnih policajaca, pripadnika MUP-a, već se brojni „kiksevi“ komunalaca, koji su takođe uniformisani sa značkom sličnoj policijskoj, preslikavaju i na policajce opšte nadležnosti.
 
"Jer, ovi nazovi policajci, svakom izmenom zakona koji se donosi na njihovo delovanje, dobijaju nove, šire nadležnosti. Jedna od njih, na koju su građani više puta burno reagovali, je i stavljanje „lisica“ i privođenje u PS „švercera“ iz autobusa GSP-a, fizički obračuni sa građanima i sl. Kada se tome doda da je patrola komunalne policije sastavljena od trojice pripadnika upravo iz razloga da, dok dvojica intervenišu, treći „komunalac“ bude njihov svedok na sudu (naravno u korist kolega) – jasno je da se neko u zakonodavstvu „preigrao“ u želji da se učestvuje u igri „ lopova i žandara“", stoji u saopštenju.
 
Prema njihovim rečima, ono što takođe vređa pripadnike MUP-a, a posebno njegov uniformisani sastav je i predviđeno zapošljavanje 800 novih „komunalaca“ samo u Beogradu, dok su u isto vreme redovi beogradske policije godinama 30-40 odsto nepopunjeni i večito nema para za prijem novih policajaca.
 
"Slično je i sa opremanjem komunalne policije, novim uniformama, službenim vozilima i dr. A šta tek reći za apsurd da su plate komunalnih policajaca veće od plata pripadnika MUP-a, iako se oni ne upuštaju u rizične intervencije, ne hapse naoružane kriminalce već privode devojke sa lisicama na rukama koje se švercuju po prevozu. Istovremeno, nadležnosti komunalne policije nisu daleko od onih koje ima policija opšte nadležnosti, tako da je krajnje vreme da se stvari postave na svoje mesto", navodi se u saopštenju.
 
Oni navode da su prilika za to najavljene Izmene Zakona o komunalnoj policiji, kada bi trebalo, kako kažu komunalne policajce dovesti u red.
 
"Da se bave zaista komunalnim redom i da oslobode ulice grada hiljada preprodavaca „kontejnerske robe“ i da prestanu da izigravaju „šerife“ i pored znački koje nose. Zapravo, treba da se u svom radu fokusiraju na prvu reč na tim značkama tj. na reč „komunalna“ a da se druga reč „policija“ ili zameni ili izbriše. Tačnije, da se zna ko šta radi, odnosno „ko kosi a ko vodu nosi“ u Beogradu", zaključuje se u saopštenju Sindikata policije i policijskih starešina koje je potpisao predsednik SPIPS Blažo Marković
 
(EPK)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da objasnjavas i da dokazano je da nemas pojma.

 

Imas saopstenje mup-a,zastitnika gradjana i poverenika gradjana za ljudska prava...policajac na duznosti obavlja javan posao i kao takav ne podleze mogucnosti da tuzi nekoga koga snima dok taj posao obavlja.

 

Tacka.

 

:.mislise. Значи поново лупеташ и намећеш ми да сам објашњавала. Где  видиш да сам објашњавала? Ја сам коментрисала, а ти овде објашњаваш мени нешто што се може прочитати на хиљадама страница на нету да комунални полицајац обавља јаван посао, бла-бла-бла, ја сам мислила да обавља јаван приватно код своје куће.Свашта.

 

Ако је било све по пропису, зашто кривична пријава?! Тачка.

 

 

Krivična prijava protiv osobe koja je snimila hapšenje žene bez karte

 

 

Sindikat komunalne policije oglasio se danas saopštenjem za javnost u vezi sa incidentom koji se juče popodne dogodio u Zemunu kada su komunalni policajci stavili lisice na ruke putnici bez karte A.S. (30) i odvezli je u policijsku stanicu.

hapsenje_bus_plus.jpg

"Sindikat oštro osuđuje nezakonito snimanje od strane N.N. lica kao i stavljanje takvog snimka dostupnim javnosti što predstavlja krivično delo i za šta ćemo podneti krivičnu prijavu protiv N.N. izvršioca", stoji u saopštenju Sindikata komunalne policije.

http://www.021.rs/Info/Srbija/Krivicna-prijava-protiv-osobe-koja-je-snimila-hapsenje-putnice-bez-karte.html

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da objasnjavas i da dokazano je da nemas pojma.

 

Imas saopstenje mup-a,zastitnika gradjana i poverenika gradjana za ljudska prava...policajac na duznosti obavlja javan posao i kao takav ne podleze mogucnosti da tuzi nekoga koga snima dok taj posao obavlja.

 

Tacka.

 

Најсмешније од свега је што сам ја то саопштење муп-а већ поставила овде на претходним страницама (што говори да је твој коментар усмерен на мене, жедан омаловажавања саговрника),  пре него ћеш овде мене нападати да лечиш своје фрустрације  и објашњаваш ми да полицајац на дужности обавља јаван посао и да је дозвољено снимање. Јасно је да сам коментарисала да се нема право на "директно" снимање без одобрења, и да нигде нисам написала да се то снимање односи на комуналну полицију, него на "људе" у јавном простору.  Друже, иживљавај се на својој жени, код куће, ако ти дозволи. Ако неко овде нема појма немаш ти појма како се јавно комуницира и без фрустрација и наметања свог немања појма и својих комплекса другима.

Ево тог линка:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:I_0Y2RVwj3gJ:www.uns.org.rs/sw4i/download/files/article/D%2520O%2520P%2520I%2520S.doc%3Fid%3D304+&cd=7&hl=en&ct=clnk&gl=dk

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cak gresis i da neko nema pravo da okaci snimak...Cinjenica je da nalazis opravdanje za mnoge postupke policije,vlasti i ostalih u ovoj velikoj akciji hapsenja ljudi koji nemaju 73 dinara ili u krajnoj liniji nece da daju.

 

Ali evo da se ne bih vise izivljavao na tebi,lupao,lupetao,omalovazavao,iskazivao frustracije,svoje komplekse,tamo gde nemam pojma, ja cu ti reci da si u potpunosti u pravu i otici da prosetam.

 

U pravu si Tanja.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo je i cudna ta hajka na komunalce. Oni rade sto im je posao, pitanje je ko ih salje ko pravi taj haos i kako je proslo poskupljenje karte a da se niko ne buni. 

 

Kome smetaju komunalci???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos jedan incident. Ovo ce se pretvoriti u rat naroda i komunalne policije

 

 
Beograd -- Dvojica komunalnih policajaca A.O. i D.Č. povređeni su u tuči koja je izbila zbog toga što ih je jedan građanin snimao prilikom kontrole karata na Banovom brdu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kome smetaju komunalci???
Komunalci smetaju svima normalnim, inače ovo gore napisan članak je skroz istina, znam ljude koji rade u policiji i to veoma dobro. Izmišljen posao da se zaposle ljudi iz stranke. A što se tiče uniforma pravoj policiji i to fali, ne dobijaju an vreme, a kada stigne stignu i pogrešni brojevi, kažu nema ono što ste tražili uzmi 3 broja manje. 

I tako svašta nešto čujem dosta priča, pogotovu oko opreme koja kasni mnogo, a i kada dođe nema odgovarajućih brojeva.

Za one koji zapravo štite građane i rade nešto nema se para, ali zato ljudi koji ne rade apsolutno ništa dobijaju sve novo i dobijaju još ljudi da zajedno sa njima ne radi ništa.

 

PS. Ovo sve što pričam o komunalnoj policiji ne menja činjenicu da su po zakonu imali pravo da urade ono što su uradili. I ne menja činjenicu da je ona žena lopov. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некако су им жене згодније за избацивање из аутобуса.

 

Нешто размишљам, ко контролорима даје право, да те после избацивања држе заробљеног на станици?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve su to nameštaljke da se bavimo glupostima. Nešto nam se sprema garant drugo. Možda otcepe malo Vojvodinu? 

Ne mogu da nadjem onu epizodu Human Zoo, kada drže u kući VB grupu ljudi koja lepo živi. A onda jednoj polovini obuku plave majice, a drugoj polovini crvene. A onda oni u plavim majicama počnu dobijati bolji ručak i tako danima dok nisu dobili batine od crvenih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cak gresis i da neko nema pravo da okaci snimak...Cinjenica je da nalazis opravdanje za mnoge postupke policije,vlasti i ostalih u ovoj velikoj akciji hapsenja ljudi koji nemaju 73 dinara ili u krajnoj liniji nece da daju.

 

Ali evo da se ne bih vise izivljavao na tebi,lupao,lupetao,omalovazavao,iskazivao frustracije,svoje komplekse,tamo gde nemam pojma, ja cu ti reci da si u potpunosti u pravu i otici da prosetam.

 

U pravu si Tanja.

 

Да је среће да си отишао да прошеташ ко што овде кажеш, напротив, сморио си ме и на ПП. Не знам о чему причам, немам појма, подржавам олош, објашњавам да је тамо неки идиот у праву, буквалиста, курчиво се понашам итд. Колико је сати? Све то први започео, и сад мени спочитаваш културу комуникације!

 

Дај бре, откачи ме се више!! Нигде не кажем да неко нема право, рекла само ово испод (понављам стоти пут), јавно објављивање може имати за последицу вођење кривичног поступка:

 

 

При свему овоме потребно је напоменути, да би јавно објављивање снимљених службених радњи полиције (путем интернета, на пример), могло имати за последицу вођење кривичног поступка против лица које је неовлашћено начинило фотографски, филмски, видео или други снимак лица које није полицајац, а налази се на том снимку и тиме осетно задре у његов лични живот, или ако такав снимак преда или показује трећем лицу или му на други начин омогући да се са њим упозна (Неовлашћено фотографисање, члан 144. Кривичног законика (даље: КЗ)).

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

KOMUNALNA UZVRAĆA UDARAC: Odvlačili devojku u haustor, pa pretukli čoveka koji ih je slikao?

 

Još jedan sukob komunalne policije i građana se desio danas u Beogradu, kada su napali starijeg muškarca, zato što ih je slikao dok su devojku koja nije imala kartu za prevoz, vukli u obližnji prolaz.

 

Nakon video snimka kako pripadnici komunalne policije legitimišu i hapse sugrađanku bez Bus Plus karte, reagovanje javnosti ne samo da nije smanjilo ovakve incidente, već je delovalo kao okidač i kod građana i kod pripadnika komunalne policije, pa se svakodnevno dešava da i jedni i drugi budu napadnuti u sve češćim međusobnim sukobima oko karte za prevoz.

 

Društvene mreže su planule od dojava o nedoličnom ponašanju pripadnika komunalne policije, a sve zbog karte  za prevoz od 89 dinara. Sugrađanka koja je videla najnoviji napad, kaže da je reč o starijem muškarcu, koji je pokušao da slika komunalne policajce kako maltretiraju devojku zbog Bus Plusa i odvlače je u haustor. Oni su, kako je ova devojka napisala na Tviteru, napali fizički tog muškarca.

 

Komunalna policija je danas napala i tukla čoveka koji je pokušao da ih uslika kako neku devojku odvlače u haustor! Novinari? RT!

— Žena iz senke (@Zatamnjena) 

 Da. Prvo su devojku odvukli u haustor i uvrtali joj ruku zbog BusPlus-a, čovek ih snimio i oni nasrnuli i na njega.

— Žena iz senke (@Zatamnjena) 

http://www.srbijadanas.com/clanak/novi-napad-komunalaca-odvlacili-devojku-u-haustor-pa-pretukli-coveka-koji-ih-je-slikao-06-02

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...