Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Уместо да овакве теме буду за похвалу милосрђа и доброте, врло брзо се окрену у осуђивање и завист како "они који имају" су "овакви и онакви"...

 

Значи ако `оћемо да будемо некакви хришћани, прво од тога морамо да се излечимо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Млађони , хумани су сви људи који дају . Хуман је и онај који од своје немаштине издвоји 100 динара и онај који је у могућности да издвоји више . Људе који дају никако не треба делити на више хумане или на мање хумане , јер су сви хумани самим тим што дају и помажу , а они дају онолико колико могу.

Без обзира што овај одговор што си написао није упућен мени , ја сам осетио велику потребу да ово прокометаришем и извини што се мешам у разговор.

 

Pa ja se sa tim slazem. Human je svako ko da. Ovde sam napadnut jer je humaniji onaj ko ima manje pa da manje, od onog ko ima vise pa da vise..

 

Bil Gates je recimo u humantirne svrhe dao oko 90 % onog sto je zaradio i sad neko mene oce ovde da ubedi da je to neki zao i pokvaren covek i da je bolji onaj sto da 100 dinara mesecno u proseku ljudima.

 

Ja u to ne verujem. Za mene su obojica sjajni ljudi jer niko od njih nije duza nda da ni dinar.

Samo je gates, jer je bogatiji vise dobra doneo.

medjutim ovde sam napadnut.. jer je izgleda koliko dobra doneses nebitno.. bitno je da si siromsan, jer u suprotnom ims kameno srce..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уместо да овакве теме буду за похвалу милосрђа и доброте, врло брзо се окрену у осуђивање и завист како "они који имају" су "овакви и онакви"...

 

Значи ако `оћемо да будемо некакви хришћани, прво од тога морамо да се ислечимо.

 

 

Pa upravo.. prvo su krenuli da kritikuju "kad bi oni koji imaju" "oni koji imaju" "oni koji imaju" ko o cemu.. ljudi pricaju o "onima koji imajui" i njihovom ponsanju....

Zato ja i odgovorih.. ne osudjujemo ovde svi one koji imaju..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента је да се милосрђе и доброта две особе не упоређују. Јер то нису величине које могу да се "измере". Посебно не можемо ми овако ћорави и ћопави.

 

Каже се - хвала му и свака му част. А не "он је имао оволико, овај оволико". Таквом "срцометријом" бавили су се фарисеји, па су зато и били ћорави за истину.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao sto rekoh, hristos ce da mi sudi, on odlicno zna sta ja vidim...

To sta se tebi cini da ja vidim, to je tvoj problem - ne moj.. ja odlicno znam sta vidim i zasto vidim. i sta hocu da porucim..

Ево и ја теби поручујем да те волим :Hristos_vaskrse:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента је да се милосрђе и доброта две особе не упоређују. Јер то нису величине које могу да се "измере". Посебно не можемо ми овако ћорави и ћопави.

 

Каже се - хвала му и свака му част. А не "он је имао оволико, овај оволико". Таквом "срцометријом" бавили су се фарисеји, па су зато и били ћорави за истину.

Отело се то и Христу једаред

 

43 И дозвавши ученике своје рече им: Заиста вам кажем: ова сиромашна удовица метну више од свих који мећу у Божју хазну.

44 Јер сви метнуше од сувишка свог; а она од сиротиње своје метну све што имаше, сву храну своју.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ja se ne slazem sa tom vasom intepretacijom..Jer kao sto rekoh, to je drugo vreme, drugi sistem, drugi ljudi...

 

Nije to nikakva nasa interpretacija. Prosto:

 

1) Hristos nigde ne odbacuje priloge bogatih, niti ih za bilo sta osudjuje ili kritikuje u tom kazivanju. To je sasvim ocigledno.

2) Medjutim, Hristos narocito istice dar siromasnih kao sustinski veci od onog sto daju bogati, iako to po cifri ne izgleda tako.

 

To je sve, nema tu nikakve komplikacije.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отело се то и Христу једаред

 

43 И дозвавши ученике своје рече им: Заиста вам кажем: ова сиромашна удовица метну више од свих који мећу у Божју хазну.

44 Јер сви метнуше од сувишка свог; а она од сиротиње своје метну све што имаше, сву храну своју.

 

 

I koje je tvoje tumcenje i shvatanje toga?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2) Medjutim, Hristos narocito istice dar siromasnih kao sustinski veci od onog sto daju bogati, iako to na prvi pogled ne izgleda tako.

 

 

 

Pa ja se sa tom intepretacijo ne bih slozio, kazem opet jer taj siromasni i taj bogati su dva razlicita covek od danasnjeg bogatog coveka i dansnjeg siromsanog coveka (na slobodnom trzistu)

Danas da bi postao bogat tu, moras da se zrtvujes da radis i da zaradis. Tada bogat covek nije morao to da radi, on je jednsotavno rodjen tkav otimao je drugima.

I to je glavni razlog sto mislim da to ne vazi za "sve bogate"

...

 

Pa hristos nek mi sudi, ako gresim.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I koje je tvoje tumcenje i shvatanje toga?

U tome sto je veca zrtva siromasnog, tj. veca ljubav - on voli bliznjeg koliko i samog sebe kad je spreman da se odrekne svega sto ima. A bogatas da od svog viska i nije mu neka zrtva. Tako nekako ja to vidim.

Ali se slazem da nije bilo potrebe u ovu temu ubacivati bogatase, no tako to ide.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ja se sa tom intepretacijo ne bih slozio, kazem opet jer taj siromasni i taj bogati su dva razlicita covek od danasnjeg bogatog coveka i dansnjeg siromsanog coveka (na slobodnom trzistu)

Danas da bi postao bogat tu, moras da se zrtvujes da radis i da zaradis. Tada bogat covek nije morao to da radi, on je jednsotavno rodjen tkav otimao je drugima.

I to je glavni razlog sto mislim da to ne vazi za "sve bogate"

...

 

Pa hristos nek mi sudi, ako gresim.

...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ja se sa tom intepretacijo ne bih slozio, kazem opet jer taj siromasni i taj bogati su dva razlicita covek od danasnjeg bogatog coveka i dansnjeg siromsanog coveka (na slobodnom trzistu)

Danas da bi postao bogat tu, moras da se zrtvujes da radis i da zaradis. Tada bogat covek nije morao to da radi, on je jednsotavno rodjen tkav otimao je drugima.

I to je glavni razlog sto mislim da to ne vazi za "sve bogate"

...

 

Pa hristos nek mi sudi, ako gresim.

mladjo poenta je da se racuna koliko je ko dao od sebe, a ne koliko je to u ovozemaljskim novcanicama, lijepo ti obi kaze razliku i sam hristos je lijepo rekao, kako ne mozes da shvatis...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mladjo poenta je da se racuna koliko je ko dao od sebe, a ne koliko je to u ovozemaljskim novcanicama, lijepo ti obi kaze razliku i sam hristos je lijepo rekao, kako ne mozes da shvatis...

 

Pa onaj ko je vise radio pa vise zaradio je vise dao od sebe nego onaj ko je manje radio pa manje zaradio. (danas)

Gates je tvrdo radio i dosta rizikovao za te milione, ti nisi ni radio ni rizikovao upola koliko i on kao ni obi...

 

Sto ne vazi za one bogatase o kojima hristos prica, oni nisu nista radili.....

To ja ocu vama da kazem...

 

A onu tvoju teoriju o tome kako je on kostao neke poslove, to ni necu da komentarisem.. besmislena je zaato sam iskuliro.. ne zanim me zista da komentarisem takve price..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...