Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Palo mi je na pamet da malo drzim slovo Jeroticu iz psihijatrije, pa sam iz nekog razloga ipak odustao.

 

Pa vidis, ja tebi ne drzim slovo iz teologije nego iz ljudske prirode i sticnj novca.....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И зато хришћани морају да буду изузетно опрезни како примењују своје принципе, јер је свет сасвим другачији пре него што је био пре 100 година, а камо ли пре 2000. Данашњи "богаташ" није исто што и "богаташ" пре више векова. Сасвим су другачије околности и личности. Што би требало да буде очигледно, али ето изгледа да већини није...

Ne znam na sta se misli da je drugacije, ali je cinjenica da ti bogatasi imaju previse, a za njih rade deca po 1 dolar na dan. Ljudski je ocekivati da se da veca plata, ali to onda nije u duhu liberalno ekonomskog sistema pa od toga nema nista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И није то напад на вас него размена мишљења, велика је разлика, коју изгледа не разумете.

 

da da, vristi tamo zoske da me banuju a drugi jadni nemaju pravo na misljenje...

mi smo ti koji ne dozvoljvjau drugim pravo na misljenje a ne obrnuto..

 

Ajde budi malo realan...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И сви ви теолози, да вам каже деда нешто - постали сте ресавска школа. Само понављате исте офуцане приче. Православна предавања постала су углавном као седнице локалног одбора СКЈ где нико не сме ништа оригинално да каже да случајно не погреши и одлети му глава.

 

Даје мало на фронт дођите где се ломе коске...

 

Sto bi ti sad u ovakvoj prilici rek`o - a ovo kazes na osnovu cega? Poznajes me licno a da ja to ne znam, ili dzast juzing d fors?

Razumno objasnjenje potkrepljeno Predanjem je ofucana prica?

 

Odo` ja da radim malo, ovde vec stvarno gubim vreme...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa vidis, ja tebi ne drzim slovo iz teologije nego iz ljudske prirode i sticnj novca.....

 

Teologija se bavi bas ljudskom prirodom, ma koliko to tebi izgledalo nemogucim...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam na sta se misli da je drugacije, ali je cinjenica da ti bogatasi imaju previse, a za njih rade deca po 1 dolar na dan. Ljudski je ocekivati da se da veca plata, ali to onda nije u duhu liberalno ekonomskog sistema pa od toga nema nista.

 

А шта ако би последица давања веће плате било затварање неких радних места или то што не би могао да се шири посао? И онда да ли је боље имати рецимо 100 радних места за по 1 долар или 10 за 10 долара? Или шта ако је у свету какав јесте немогуће да једна компанија истворемено буде и довољно богата да може да помогне многима и таква да значајан део профита троши на помагање? Можда онда не би имала мотивацију да шири посао, јер би знатан део профита ишао на помоћ људима, па онда никад не би ни постала Кока Кола и никад не би ни дошла у могућност да помогне икоме? Зашто нема великих компанија које су постале велике због мотивације да помажу и које дају 50 посто зараде рецимо у добротворне сврхе... Можда је велики новац неспојив са претежно хуманистичким намерама? Само гласно размишљам, да не схватиш да те бомбардујем питањима. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teologija se bavi bas ljudskom prirodom, ma koliko to tebi izgledalo nemogucim...

 

Znaci ti si onda strucnjak z ljudsku prirodu?

Ok, izvini Profesore Obi Wan, strucnjce za ljudsku prirodu, sto sam ti se suprostavio.

 

OD danas cu sve sto je na temu ljudske prirode ponizno da te susam. Jer ti se time bavis.

 

Tvoj ponizni padavan...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На овом форуму православље,теологија,вера постају колетарална штета,сувишна офуцана прича, не видим његову сврху,бар не као православног форума...

 

И оно што је јако битно,а мора се знати,сви ови ликови што форсирају све ове приче ,нису литургијски људи ни ти иду у Цркву !

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biti menadzer u ozbiljnoj firmi je ozbiljan intelektualni posao koji je mnogo zahtevniji od ciscenja. To sto je to kod nas laganica,i sto to kod ns rade skorojevici, mamini i tatini sinovi, jer ce firma da dobije subvenciju od drzave koliko god lose da posluje... to je druga prica.

evo ti prosto pitanje, u normlnom sistemu kko bi to bilo..

sta ti je teze, da pocistis kucu za rodjendan i da ti je jedina odgovornost da sve bude cisto ili d isplanirs sve orgnizujes zvnice, dogovoris tortu i da je cela ta odgovornost tebi na grbaci da sve prodje savrseno?

j znma u kzinu sta sam radio, ona "menadzerka" tako obrce neke brojke od kojih bi se ja i ti uplasili.... jedna njena greska moze da kosta kzino mnogo novca.. na njoj je mnogo veca odgovornost iako je imala manje radno vreme od mene koji sam bio krupije....

"Ozbiljan intelektualni posao mnogo zahtevniji od ciscenja"

To je neuporedivo, 2 vrste posla su u pitanju. Istina je da i menadzeri mogu imati sirok spektar zaduzenja ali i oni su podeljeni na sektore. Isto tako i ciscenje moze da "obori coveka sa nogu" a plate su visestruko manje. Ovo je "najlaksi" primer koji sam dao pa opet i u njemu vidim nepravdu. Da ne govorimo o tezim primerima kojih ima na pretek...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте ми смо сви комуњаре и продајемо то као Хришћанство, али сва срећа па си се ти извукао из тих канџи и само ти што кажеш је истина.

Ваљда и други имају право на мишљење, нису ваљда сви овде глупи? Ви када говорите и критикујете то је ок, али када неко други каже нешто што је супротно вашем мишљењу онда је он затуцан.

И није то напад на вас него размена мишљења, велика је разлика, коју изгледа не разумете.

 

Мени не смета било какво мишљење. Смета ми устајалост и неспремност да се ставови преиспитају.

 

Није проблем што код нас преовладавају комуњарске идеје, с` обзиром на историју сасвим је логично. Проблем је што сам ја овде (и на предходним форумима) морао годинама да трпим најгоре увреде, чак и личне физичке претње, да би само покренуо дискусију о неким питањима. После велике муке коначно је неколицина сконтала о чему се ради, хвала Богу. Сад се, више-мање, то "толерише" као нека мала "ексцентричност".

 

И тако... Иде живот. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto bi ti sad u ovakvoj prilici rek`o - a ovo kazes na osnovu cega? Poznajes me licno a da ja to ne znam, ili dzast juzing d fors?

Razumno objasnjenje potkrepljeno Predanjem je ofucana prica?

 

Odo` ja da radim malo, ovde vec stvarno gubim vreme...

 

Нисам се теби обратио. У ствари, потпуно сам био заборавио да си теолог... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда би било би добро да се промени наслов теме, па да гласи "У шта се претвори једна предивна тема" ... А може и да се избрише први пост (она Срђанова прича о његовом другу и сиромашном декици)... јер чини ми се да се некако не уклапа у садржај који је после ње настао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако би последица давања веће плате било затварање неких радних места или то што не би могао да се шири посао? И онда да ли је боље имати рецимо 100 радних места за по 1 долар или 10 за 10 долара? Или шта ако је у свету какав јесте немогуће да једна компанија истворемено буде и довољно богата да може да помогне многима и таква да значајан део профита троши на помагање? Можда онда не би имала мотивацију да шири посао, јер би знатан део профита ишао на помоћ људима, па онда никад не би ни постала Кока Кола и никад не би ни дошла у могућност да помогне икоме? Зашто нема великих компанија које су постале велике због мотивације да помажу и које дају 50 посто зараде рецимо у добротворне сврхе... Можда је велики новац неспојив са претежно хуманистичким намерама? Само гласно размишљам, да не схватиш да те бомбардујем питањима. :)

Imam jedan konkretan primer u selu. Ima neka fabrika slatkisa i ljudi imaju platu po 25.000 i to kasni po 4-5 meseci. Ljudi traze platu, a gazda dodje i kaze: dobicete ovo, uz nepristojnu gestikulaciju. U medjuvremenu, kupio je sebi 2 nova kola, jahtu i kojesta. Na to sam mislio, na takve bogatase. On se nenormalno bogati, a radnici rade i gladuju. Da je normalan covek, mogao bi da isplati plate, vozi najnovija kola, ali ne da mu djavo da bude normalan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Волео би да видим једног теолога да покупи све ове идеје - не мора да их прихвати - него само да их стави у једно предавање или шта већ као отворена питања.

 

А не да ми понавља шта је реко св. Јован пре 1500 година. Св. Јован је у своје време био контроверзан, постављао и одговарао на тешка питања око којих су се ломила копља. Ми данас имамо своја тешка питања на која треба да дамо одговоре. И то он очекује од нас, а не да се "вадимо" на њега.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На овом форуму православље,теологија,вера постају колетарална штета,сувишна офуцана прича, не видим његову сврху,бар не као православног форума...

 

И оно што је јако битно,а мора се знати,сви ови ликови што форсирају све ове приче ,нису литургијски људи ни ти иду у Цркву !

 

Ponekad mi prodje kroz pamet gresna misao da mozda bolje da sam ostao ateista, kada moram sa ovakvim osudama da se nosim, da mi neko meri hriscanstvo koliko cesto idem u crkvu i na litrugije....

 

i posle se cude sto ljudi ne idu u crkve... pa terate ih iz crkvi....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...