Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Фора је што тамо имаш стандард да не мораш да дигнеш дупе са столице ако нећеш, а имаш да кркаш колико `оћеш. И онда онај ко нема мало дисциплине заврши са двеста кила ладно... Кад би Срби живели у истим условима, имали би по триста кила.

 

Са друге стране, што рече сењор Хуан, огроман број људи пази на исхрану, вежба редовно. Изгледају као атлетичари и у кондицији су као манијаци. Недавно се одселио један мој комшија, човек има 60 и кусур година и изгледа као боди билдер - са све дефиницијом. Срамота ме кад дође у теретану да станем поред њега... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фора је што тамо имаш стандард да не мораш да дигнеш дупе са столице ако нећеш, а имаш да кркаш колико `оћеш. И онда онај ко нема мало дисциплине заврши са двеста кила ладно... Кад би Срби живели у истим условима, имали би по триста кила.

 

Са друге стране, што рече сењор Хуан, огроман број људи пази на исхрану, вежба редовно. Изгледају као атлетичари и у кондицији су као манијаци. Недавно се одселио један мој комшија, човек има 60 и кусур година и изгледа као боди билдер - са све дефиницијом. Срамота ме кад дође у теретану да станем поред њега... :)

 

 

I pored takvog standarda ljudi i dalje kukaju

sto rade za samo 10 dolara na sat.... :)

 

a ne potrude se da zarade nego oce tudje da rasporede..

 

 e to se zove pohlepa :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jos jedna stvar, ne znam da li je tacna pa ako vi znate mozete da prokomentarisete.
Pricao mi skoro moj zubar da oni u hranu dosta stavljaju somatotropni hormon, to je valjda onaj od hipofize sto je zaduzen za rast pa ono, mozda to ima veze sa gojaznoscu dece i ljudi tamo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da jeste.

Oni tamo gledaju BMI i tako racunaju gojazne, nebitno da li je taj bmi produkt misica ili sala... a dexa je nabildovan poprilicno

 

Младене, уопште није фора у томе шта они рачунају. Ја ти гарантујем да:

 

1) Деки тамо не би био гојазан и нико га не би сврстао у гојазне. По било ком основу. Нема шансе;

2) Америка има убедљиво највећи број екстремно гојазних на свету. То није никакав мит, него тужна реалност.

 

То су чињенице. А зашто је то тако, не бих смео брзоплето да закључим. Да је брза храна крива сама по себи, није. Колеге Кинези нису излазили из Мекдоналдса, и остадоше мршави као штапићи. Склон сам да верујем да је у питању начин живота. Тамо нико не шета. Ти код нас изгубиш доста калорија само док одеш на посао/школу/факлутлтет и вратиш се. Они ходају из собе до гараже и од паркинга до канцеларије. Већина ресторана има такозвани ”drive thru”, па многи из кола купују храну. Занимљиво је да сам једном шетао по тим ”блоковима” и пожелео да купим сендвич у једном ”drive thru”, јер је ресторан био затворен. Нису ми дали. Рекоше, не може без кола. ОК, како год. Не постоје пешачке зоне као у Европи (уз пар мизерних изузетака у већим градовима) у којима шеташ и разгледаш излоге. Не, него су продавнице и тржни центри распоређени у великим блоковима до којих мораш да возиш. Не постоји уопште појам шетње као такве. Шетња се сматра бескорисном. Постоји само џогинг. Кад те виде да шеташ, барем у Тексасу, стају да питају да ли је све у реду и да ли ти треба нека помоћ. С друге стране, спортски центри су свуда, јефтини су или чак бесплатни и много више људи иде у њих него код нас. То су незамисливо велики комплекси, у којима су разни терени, базени, теретане, па чак и стазе за трчање. Али нису сви рођени за спорт. Ја нисам. Оперисан сам од спорта са изузетком рекреативног пливања и вожње бицикла. Дакле, сви живе сличним стилом живота, али једни ненормално тренирају, а други не тренирају уопште. Зато вероватно постоји та поларизација на веома гојазне и веома спортски грађене. Да би био у средини, не бавећи се спортом, мораш живети другачијим начином живота од тог уобичајеног. То није немогуће, само захтева мало више воље, јер те околина мотивише на нешто друго и вуче на другу страну. Мени лично је тај амерички аутомобилски начин живота грозан (благо речено), али тако је како је. Ево једног занимљивог TED предавања на тему:

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Склон сам да верујем да је у питању начин живота. Тамо нико не шета. Ти код нас изгубиш доста калорија само док одеш на посао/школу/факлутлтет и вратиш се. Они ходају из собе до гараже и од паркинга до канцеларије. Већина ресторана има такозвани ”drive thru”, па многи из кола купују храну. Занимљиво је да сам једном шетао по тим ”блоковима” и пожелео да купим сендвич у једном ”drive thru”, јер је ресторан био затворен. Нису ми дали. Рекоше, не може без кола. ОК, како год. Не постоје пешачке зоне као у Европи (уз пар мизерних изузетака у већим градовима) у којима шеташ и разгледаш излоге. Не, него су продавнице и тржни центри распоређени у великим блоковима до којих мораш да возиш. Не постоји уопште појам шетње као такве. Шетња се сматра бескорисном. Постоји само џогинг. Кад те виде да шеташ, барем у Тексасу, стају да питају да ли је све у реду и да ли ти треба нека помоћ. С друге стране, спортски центри су свуда, јефтини су или чак бесплатни и много више људи иде у њих него код нас. То су незамисливо велики комплекси, у којима су разни терени, базени, теретане, па чак и стазе за трчање. Али нису сви рођени за спорт. Ја нисам. Оперисан сам од спорта са изузетком рекреативног пливања и вожње бицикла. Дакле, сви живе сличним стилом живота, али једни ненормално тренирају, а други не тренирају уопште. Зато вероватно постоји та поларизација на веома гојазне и веома спортски грађене. Да би био у средини, не бавећи се спортом, мораш живети другачијим начином живота од тог уобичајеног. То није немогуће, само захтева мало више воље, јер те околина мотивише на нешто друго и вуче на другу страну. Мени лично је тај амерички аутомобилски начин живота грозан (благо речено), али тако је како је.

 

Да, ово је све тачно. Ја још радим од куће, тако да могу `ладно да проведем десет година седећи. Још да немам степенице не би морао два корака да направим... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Младене, уопште није фора у томе шта они рачунају. Ја ти гарантујем да:

 

1) Деки тамо не би био гојазан и нико га не би сврстао у гојазне. По било ком основу. Нема шансе;

2) Америка има убедљиво највећи број екстремно гојазних на свету. То није никакав мит, него тужна реалност.

 

То су чињенице. А зашто је то тако, не бих смео брзоплето да закључим.

 

pa stavili bi ga oni koji ode statistiku o gojaznima.... bas sam gledao na tu temu, kritiku na onaj dokumentarac "supersize me" tamo raznorazne statisticke organizacije racunaju broj gojaznih pa nebitno sto neko ima 1.80 i 100 kila misica oni ga ubroje u gojaznog jer ima visok BMI..

 

E sad, ja to toliko znam...mozda se nesto promenilo ili su mene slagali ja to ne znam....

 

mada svakako ima vise gojaznih nego bilo gde drugo u svetu, sto ti kazes, ne setaju, unose previse secera (corn sirup u svemu), crnci imaju valjda doneli genetiku gde imaju predispozicije za gojaznost i dijabetes ... itd...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они имају тај порив који недостаје европљанима - да све олакшају и поједноставе. На пример, ако нешто безначајно - кеса у продавници може боље и удобније да се направи, они ће да је направе. Европљани многе ствари једноставно прихватају такве какве су, несавршене и не желе да се потруде око њих. Е сад, то усавршавање и олакшавање је стварно супер - све је једноставно, удобно, лако... Али за људе који су лењи то је замка...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad nesto razmisljam. kada neko nov bude otvorio ovu temu, pa naprvoj stranici vidi da je deka skupljao limenke a na ovim poslednjim (do sada) da mi diskutujemo o Koka Koli, moze lagano da pomisli "pa dobro, asocirao ih deka na Kolu pa skrenuli malo sa teme..." :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма дека је супер, него шта ми сад треба да одговоримо на то?

 

А: Јао што је сладак дека!

Б: Диван декица!

Ц: Деки, деки, декичица... Цмок!

...

 

Одрасли смо људи, већином нисмо геј... Разговарамо нешто озбиљно. :pivo:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad nesto razmisljam. kada neko nov bude otvorio ovu temu, pa naprvoj stranici vidi da je deka skupljao limenke a na ovim poslednjim (do sada) da mi diskutujemo o Koka Koli, moze lagano da pomisli "pa dobro, asocirao ih deka na Kolu pa skrenuli malo sa teme..." :D

 

Videces sve kada dodjes u usa, a neces biti daleko od grizlija, mozda i odete na pivo. :)

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...