Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Lepo mi navedi konkretnu stvar ko ispasta i kako, pa bih onda mogao da pricam.

recimo kod nas si imao preduzeca koja su brojala nekoliko desetina hiljada zaposlenih, samo da se tim ljudima obracunaju mjesecni doprinosi treba ti kancelarija sa par ljudi , da ne pricam o ostalome, danas imas recimo excel, par klikova misem sve rijesis, cak i kompleksne proracune, ako znas pisati formule u excelu, dakle izbrisao si radna mjesta,onda  daktilografi su postali muzejski zanat i slicne stvari... recimo stamparije, cijene novina nisu pale , naprotiv porasle su, a digitalna priprema stampe je izbrisala skoro pola zaposlenih, oni su postali trzisni visak, pa su se jel de isli prekvalifikovati u neka druga zanimanja, i tako su opet nastetili drugim zanimanjima jer su pojacavali ponudu rada i slicni takvi ekonomski zemljotresi, a sve da bi biliju gejtsu bilo fino i da moze biti baja koji ce da se pohvali kako je dao toliko i toliko miliona siromasnima, sto ne kaze koliko je uzeo od istih takvih, siromasni su na zadnjem mijestu monetarnog lanca ishrane, njih pogodi i kad se bili nakaslje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Snezana, tacno tako, pa ce on da mi sudi, a neces ti.

To sto ga malo drugacije shvatam od tebe, to je izmedju mene i njega,  ne izmedju mene i tebe. :)

 

 

Pa teme su o novcu i tome kako pomoci drugima. Nisu teme o necemu drugom. :)

Da bi pomogo druge, moras imati odakle.

Ne vidim sta je tu problematicno...

Млађо ја ти не судим.

Тема није о новцу.

То је проблематично, што свуда прво видиш новац.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao sto rekoh, onaj ko izdvaj od 200 evra 100 evra i da siromasnom manje dorba ucini nego onaj koji izdvaj po 10 evra a ostlaih 90 evra ulze u posao koji rzvija, pa posle izdvoji 100 evra a 800 evra ulozi u posao, p onda izdvoji 1000 evra a 8000 evra ulozi.

 

Ako je po tebi on manje human od onog koji izdvaja po 100 evra... i nikad ne dodje do nivoa gde moze da izdvoji 1000 ili 10 000 evra... dobro... ja se sa tim ne slazem.

 

Ja mislim da je to u sustini mentalitet Srba... jer Srbi imaju cvrsto uverenje da se bogatis tako sto se neko drugi osiromsi.. sto nije tacno..

 

Tako da mislim da i te kako razmisljas iz mentaliteta Srbina a ne coveka ili hriscanina..

Млађони , хумани су сви људи који дају . Хуман је и онај који од своје немаштине издвоји 100 динара и онај који је у могућности да издвоји више . Људе који дају никако не треба делити на више хумане или на мање хумане , јер су сви хумани самим тим што дају и помажу , а они дају онолико колико могу.

Без обзира што овај одговор што си написао није упућен мени , ја сам осетио велику потребу да ово прокометаришем и извини што се мешам у разговор.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Супер,нашао сам икону удовице и две лепте!

 

 

 

bfr239.jpg

"Погледавши пак горе виде богате где мећу прилоге своје

 

у хазну Божију; а виде и једну сиромашну удовицу која меташе

 

онде две лепте; и рече: Заиста вам кажем: ова сиромашна удовица

 

метну више од свију: јер сви ови метнуше у прилог Богу од сувишка

 

свог, а она од сиротиње своје метну сву храну своју што имаше."

 

 

 

(Лк.21,1-4)

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да вам кажем искрено, ни ви нисте коректни према Млађонију. Човек је, сасвим оправдано, реаговао на неке некоректне коментаре. На пример:

 

На жалост, такво је време дошло, па они који имају материјална добра не виде даље од њих. Срца су им камена и празна. Они у којима још увек куцају искрена, чиста срца знају да поделе све што имају, без обзира колико је то мало/велико.

 

Значи ово није хришћански. Тачка.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да вам кажем искрено, ни ви нисте коректни према Млађонију. Човек је, сасвим оправдано, реаговао на неке некоректне коментаре. На пример:

 

 

Значи ово није хришћански. Тачка.

Сад нас занима шта јесте Хришћански? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад нас занима шта јесте Хришћански? 

 

Па читај Јеванђеље шта је рекао Христос - "Не судите да вам се не суди".

 

А посебно не генерално, за читаву групу људи о којима ништа не знаш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста нема потеребе сад правити некакву патетичну представу,тобоже како је Млађа нападнут...

Сви су били врло коректни,покушавајући да бар једном на овом форуму истакну еванђељске истине и вредности , насупрот економској библији либералног света,која овде поприма размере божанства...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако ко куца на овој теми има компјутер и интернет. Што значи да је много богатији од половине планете. Што онда значи да има тврдо камено и празно срце?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Млађо ја ти не судим.

Тема није о новцу.

То је проблематично, што свуда прво видиш новац.

 

kao sto rekoh, hristos ce da mi sudi, on odlicno zna sta ja vidim...

To sta se tebi cini da ja vidim, to je tvoj problem - ne moj.. ja odlicno znam sta vidim i zasto vidim. i sta hocu da porucim..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста нема потеребе сад правити некакву патетичну представу,тобоже како је Млађа нападнут...

Сви су били врло коректни,покушавајући да бар једном на овом форуму истакну еванђељске истине и вредности , насупрот економској библији либералног света,која овде поприма размере божанства...

 

Не знам од кад је осуђивање "јеванђељска истина и вредност"...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако ко куца на овој теми има компјутер и интернет. Што значи да је много богатији од половине планете. Што онда значи да има тврдо камено и празно срце?

 

U njihovim recnicima pohlepa - ko ima vise od mene taj je pohlepan i ima kameno srce.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста нема потеребе сад правити некакву патетичну представу,тобоже како је Млађа нападнут...

Сви су били врло коректни,покушавајући да бар једном на овом форуму истакну еванђељске истине и вредности , насупрот економској библији либералног света,која овде поприма размере божанства...

 

Ako neko veruje da su to evandjeljske istine i vrensoti, neka proda svoj kompjuter, auto, neka iskljuci internet i telefon i im mesecno par hiljda dinra da daruje siromasnima.  U suprotnom nisam nesto ubedjen da verujete, osim sto pricate da verujete da je to tako.

 

Zato kad to uradite, preporucite i meni isto.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...