Jump to content

Богословски приступ лечењу и болест као изазов за хришћанина

Оцени ову тему


Препоручена порука

 Млађони, може ли још једно пиво и за пријатеља. :D

 

Све је то Божија воља . Када то кажем , не мислим , рецимо , да не треба да се лечимо и да се препустимо судбини , напротив , треба да се боримо стално , али Господ има увек задњу реч.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Млађони, може ли још једно пиво и за пријатеља. :D

 

Све је то Божија воља . Када то кажем , не мислим , рецимо , да не треба да се лечимо и да се препустимо судбини , напротив , треба да се боримо стално , али Господ има увек задњу реч.

Јесте Млађо, али заборављаш да је Мурамаса Интелектуалац, како он воли да се похвали спада међу два посто популације. А један тако паметан лик не може да призна да није у праву и да тек тако промени мишљење. Но но, он ће се радије убити. Видиш како ђаво вара човека да је он нешто посебно и да је непогрешив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što bez telesnog zdravlja i dužnosti koje sam na sebe preuzeo moj život nema smisla.

 

Докучио си бесмисао живота у неким мукама које болест носи?

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте Млађо, али заборављаш да је Мурамаса Интелектуалац, како он воли да се похвали спада међу два посто популације. А један тако паметан лик не може да призна да није у праву и да тек тако промени мишљење. Но но, он ће се радије убити. Видиш како ђаво вара човека да је он нешто посебно и да је непогрешив.

 

Тих два посто се односи на (самозване) интелектуалце?

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, nego u nemogucnosti da ispunim svoje duznosti. Muke nisu problem, neke sam prihvatio dobrovoljno.

Често у Старом Завету Господ Бог тражи да будемо храбри и да се радујемо. Ето какве дужности има један хришћанин. А каквим се ти то дужностима оптерећујеш. Кукавичлук је да човек кад не може да се избори за неке своје стандарде дигне руку на себе. Некако тако као ти сам и ја размишљао у својим младим и лудим годинама кад нисам знао за Бога. Сад видим колко сам онда био глуп.

Тако ћеш и ти кад одрастеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте Млађо, али заборављаш да је Мурамаса Интелектуалац, како он воли да се похвали спада међу два посто популације. А један тако паметан лик не може да призна да није у праву и да тек тако промени мишљење. Но но, он ће се радије убити. Видиш како ђаво вара човека да је он нешто посебно и да је непогрешив.
 

 

:.mislise.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Po Gromu, intelektualci su isto sto i djavoimani.

 

И није далеко од истине. :))

"Накљукани умишљеним знањем постају несносни уместо да су мудри."

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тих два посто се односи на (самозване) интелектуалце?

Ја кад кажем интелектуалац мислим на људе који се у својој мисли искључиво ослањају на интелект запостављајући разум. Има сад ових тестова интелеигенције па чим неко оствари добар скор одма се истрипује да је он најпаметнији на свету. Е на такве интелектуалце мислим. Срећа да се разум не даје на меру него колко га ко тражи толко га и нађе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam ja ni mislio na samoubistvo.

Slavni Brus Li je umro od treninga, a John Browning je umro dok je radio. Tako nesto smatram idealnim.

Ni jedan ni drugi nisu osetili nemoc, nego su terali do kraja.

Kako izgleda taj kraj? Maksimalno sam radoznao sada jer Hrišćanski "kraj" znam koji bi trebao biti.ž

 

Kako izgleda tvoj kraj? Ništa ili nešto?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Idealno bi bilo kao slavni lik sa mog avatara i potpisa, a moze i od treninga ili rada.

Da, ali te pitam još jednostavnije,kad ispuniš ono što voliš,naprimer hrabrost,naporan rad,izkidaš trening daš sve od sebe i taj "kraj" po tebi zaslužuje i sutrašnji dan?

 

I tako dok god može....dan za dan, godina za godinu...večnost?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, nego u nemogucnosti da ispunim svoje duznosti. Muke nisu problem, neke sam prihvatio dobrovoljno.

 

И немогућност да испуниш своје дужности су својеврсна мука, а муке ти нису проблем. Није ми јасно.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muke tipa bolovi, spazmi, upale, migrene su dobre muke. One druge nisu.

 

Увек када се не ради с вољом и у недостатку смисла човеку рад постаје мука. Рецимо промени се време, допадне се ропства. тежак рад и недостатак смисла буквално убијају човека. Бог учи верника да и у таквим условима наће смисао и ради с вољом. Он увек  пронаће праву мисао која ће животу дати смисао и подићи вољу а кад се ради с вољом онда живот није мучан већ постаје задовољство. Мука је душевни Бол који указује да нешто у нашем доживљају живота треба мењати. Ено Ник Вујичић, зар он нема право на срећу иако нема ни руке ни ноге? Али је научио да осмисли свој живот, да се мотивише и ради с вољом све што може, и колко је могуће. и ето срећан човек, испунио је оно што Бог очекује од њега, радује се животу и слави живот боље него многи који имају и руке и ноге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Muramasa,

"Мени је испод достојанства да живим када бих остао без вида и сл" Јел тако беше ономад?

Сад те питам да ли си променио став? Нешто ми није јасно.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...