Jump to content

Аутомобили: Жеље, препоруке, занимљивости, проблеми, искуства...

Оцени ову тему


Богдан_

Препоручена порука

пре 3 минута, 3006 рече

2013. год, а већ 180.000, ти га баш ниси жалила :)))

Аутобан сваки дан :lupaglavu: :)))

У сервисној пише да замјена иде на 210.000 km. Мало сам чачкала по нету и тамо стоји да су до 2009. годишта замјене ишле на 180.000 km а од 2009. на 210.000 
Опрости што сам досадна, шта се обично мијења на великом сервису? Ремен, то знам. Пумпа?

 

пре 5 минута, 3006 рече

Ако већ имаш мајстора, поручи квалитетне делове (што би значило не оне најјефтиније, али не и најскупље) и ради.

:dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако пише 210.000 онда не мораш раније, не би они баш себи скакали у стомак, јер није им мали интерес ни продаја делова и наплата сервиса ;)

Када се мења каиш, мења се цео сет, шпанер, лагер, шта већ иде код ког аута. Водену пумпу произвођачи траже, искрен да будем не знам зашто, али кажу да треба. Ако цркне може да направи озбиљан проблем, па можда не треба ризиковати. Немам представу колико кошта. По мени, обзиром на километражу, обавезна провера кочница, плочице верујем да су већ мењане, а дискови, ако нису, сигурно су при крају. Али, никако куповина делова пре провере.

То је оно што се додаје на мали сервис. Неко у мали убраја и замену кочионог уља и антифриза, по мени је то чисто бацање пара. Теби би можда било добро проверити грејаче (не у седиштима него у мотору :D), али опет ти кажем - мајстора питај, све ово су претпоставке.

И читај сервисну књижицу, тамо пише шта се мења на сваких 15.000, 30.000 и тако даље.

 

едит: ето колико појма немам, нисам знао да неки каиш гура до 200.000, обично траже замену на 100 до 120...

Измењено од 3006
  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, 3006 рече

не у седиштима него у мотору

Ахахахахаха!!!

у марту су провјерене кочнице и ауто је био на техничком - све је ок. Дискови замијењени, поред тога, није било ништа за поправку.

Мало сам се распитивала за коштање великог сервиса у АУ. Па са 800€ бих ладно могла да рачунам :(( али зато Бенџлај (БЛ или Spa Port :D )

 

Хвала ти много, брате. Помогао си ми!

 

поздрав из хладне Ау

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја много волим серију Топ гир о моторним возилима, аутомобилима.

 

https://www.youtube.com/user/TopGear

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

This Guy Made a Genius Commercial to Sell a 1996 Honda Accord

"A car for people that have life figured out and just need a way to get somewhere."

Old Honda and Toyota beaters are the unsung heroes of the streets: They run forever, are cheap to maintain, and can hold their own in an accident. There's a reason they've been a go-to starter car for decades of teens, at least back when teens were still driving.

Today, unfortunately, people aren't exactly racing to buy 20-year-old sedans, road workhorses though they are. So when filmmaker Max Lanman found out his fiancée was trying to sell her 1996 Honda Accord, he decided she needed a little help capturing the car's particular charms—in the form of a high-end car commercial.

 

"A few years ago, I was driving to Big Sur with my [former] girlfriend Carrie to go camping on Highway 1," Lanman told NBC. "While we were traversing gorgeous switchbacks, it felt like [we] were driving in a car commercial and that's when it hit me that it would be really funny to make a high-end car commercial for a crappy car."

Lanman's minute-long Accord commercial has all the fixings of a classic car ad (which makes sense, since he's worked on them before), except that it's focused on a dinky-ass coupe from the 1990s. Rather than highlight the pristine features of a sleek new car, the ad captures the car's personal touches—from the rubber ducks in the back, the driver's cat riding shotgun, to the full coffee maker she keeps in the passenger seat.

"Introducing a used 1996 Honda Accord," the ad's self-serious narrator says over aerial shots of the two-door coupe careening along the highway, "a car for people that have life figured out and just need a way to get somewhere. Luxury is a state of mind."

Lanman's fiancée put the car up on eBay with a starting bid of $499. But once the car's commercial went viral, a bidding war shot the 1996 Accord's price up to six figures. eBay canceled the auction, apparently assuming that it was fake since no one in their right mind would want to pay $150,000 for an old-ass car. Once the site realized its mistake, the auction was reinstated and the Accord's price climbed back to $1,475 and counting.

 

Give the commercial a watch above and see what inspired some poor soul to bid six figures on a car that's as old as the movie Twister.

vice-tombstone.svg

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Iskustva:

Osedujem BMW 316 Cimapkt 98.

Auto je veoma zivahan za svoju snagu i masu. Trosi oko 6 l benzina kada je dobro ustelovan. I ako deluje kao mali auto, ima veliki gepek i dosta prostranu unutrasnjist. Zavrsna obrada plastike je dobra. Ono sto je zanimljivo je da je sediste nisko pozicionirano tako da imate utisak da sedite na podu, ali je veoma udobno. Motor cak i posle 380000 kilometara radi lepo i mirno, i bez vece muke dohvati podeok od 200 km na auto putu, za ovakav auto je bitno redovno ga odrzavati. Sto se delova tice, nisu skuplji za odrzavanje od proseka. 4 nova gasna amirta, kostaju 130e i imaju trigidisnju garanciju. Stabilizatori su oko 500 din po komadu, filter za vazduh 500 kinte, motor prima oko 3,5l ulja, filter za ulje je 350 din, za gorivo 1200 din. Cena selen blokova se krece od 1100 do 1800 din, lamela i korpa kostaju oko 50 tak evra. Najskuplje stavke su sportski dodaci koji su po cenama stvarno papreno skupi. Ali, postoje razne alternative. Farovi su oko 60 e oba itd. Ono sto je dobro kod ovog vizila je da, deo koji jednom zamenis, menjas ga tek nakon par godina ekspoatacije. Jedina mana bi bila zadnja vuca za neiskusne vozace, ali kada naviknes zadnja vuca zna da pricini veliko zadivoljstvo. 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Imam potrebu da podelim sa vama jedno iskustvo koje bi moglo biti naročito korisno za one koji kupuju polovno vozilo...mislim na automobil.

Kupio sam automobil (polovan) n ajednom auto placu pre mesec dana.

Registrovao, uložio u neke stvari koje možda i nisu morale odmah da se sređuju ali radi svođenja rizika od mogućih problem an anajmanju meru, uradio sam to.

I, posle nepunih mesec dana, sad u četvrtak stiže meni poziv iz policije da se javim u ponedeljak 24.6. u vezi sa tim autom.

Odsekao sam se jer sam pretpostavio o čemu se radi. Naime, kad kupujete vozilo iz uvoza vi potpisujete jedan dokument da pristajete da se to vozilo ispita od strane Interpola...da li postoji neka poternica z atim autom ili slično. Znao sam odmah da ima veze sa tim i nisam bio optimista iako sam pokušavao da se tešim time da je možda neka glupost u pitanju i da samo treba da se nešto proveri i da će sve biti u redu. Odmah zovem svoje ljude iz policije i dobijam nezvaniču informaciu da nije dobro. Detalje ne znam.

Da napomenem da sam prilikom kupovine bio ( bar ja mislim) maksimalno oprezan, auto sam sa jednim dečkom koji super poznaje te stvari pregledao sat i po, većinu problema i dobrih stvari sam znao već na placu. Onda sam zvao čoveka koji se razume u papire i detaljno preispitao svaki papir koji prati ovo vozilo. Proverio broj šasije na više mesta, poredio sa papirima. Nisam ni jednog jedinog trenutka pomislio da može da bude problem t evrste.

U ponedeljak, pre dva dana, odlazim u zakazano vreme u policiju. Da napomenem da je moj prijatelj šef tog odeljenja koje se izmedju ostalog bavi ovim stvarima. Sa te strane sam imao maksimalnu podršku što mnogo znači. Da sktratim, zvanično saznajem da za vozilom postoji aktivna poternica jer jer ukradeno u Italiji ali je Nemačka policija raspisala potragu jer je vozilo bilo nemačkog vlasnika, neke rentacar agencije. Vozilo mi je u ponedeljak oduzeto, dajem izjavu i odmah zovem čoveka od kojeg sam kupio auto.

Zanimljivo, sad mi je bilo mnogo lakše nego prethodnih nekoliko dana kad ne znaš o čemu se radi i kad ti se po glavi motaju najrazličitije kombinacije i mogući scenariji.

Sad mogu da priznam da mi je najveći strah bio očekivanje reakcije prodavca. Razmišljam, ako je prevarant i ovim se bavi...na*ebao sam. Sama pomisao n asud, peripetije koje sa tim idu, živci i novac koje izgubiš a plust to, imam utisak da bi na kraju, na sudu čak i ja mogao biti kriv s obzirom na to koliko pravde ima u pravu.

Znači, nazovem ga, kažem mu da mi je oduzet auto...da je vozilo ukradeno i da će i on svakako dobiti poziv da dođe ovde na razgovor. Čovek mi je pet puta u toku razgovora rekao:"Nemoguće da je vozilo kradeno." Da napomenem da se tim poslom bavi nepunih 20 godina i da je to bio jedan od razloga zašto sam od njeg akupio. Meni je čitavu situaciju dodatno komplikovalo i to što sad 2.7. u utorak treba da idem sa porodicom na more...tim autom koji mi je oduzet.

Nastavak sledi, moram na posao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Broken Произићи ће нешто добро из ове ситуације, држи се брале. :D:D Који модел је био у питању?

  • Свиђа ми се 1

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:D

пре 20 минута, Nikola Stojanovic рече

@Broken Произићи ће нешто добро из ове ситуације, држи се брале. :D:D Који модел је био у питању?

Versace verovatno :) ili dolce dzabana :smeh1:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Broken рече

Nastavak sledi, moram na posao.

Iskustvo part II

Znači, nazovem ga, kažem mu da mi je oduzet auto...da je vozilo ukradeno i da će i on svakako dobiti poziv da dođe ovde na razgovor. Čovek mi je pet puta u toku razgovora rekao:"Nemoguće da je vozilo kradeno." Da napomenem da se tim poslom bavi nepunih 20 godina i da je to bio jedan od razloga zašto sam od njeg akupio. Meni je čitavu situaciju dodatno komplikovalo i to što sad 2.7. u utorak treba da idem sa porodicom na more...tim autom koji mi je oduzet.

Kaže mi u tom razgovoru da ne brinem, da će se rešiti i da neću biti oštećen. Tu mi je laknulo jer mi je delovao ozbiljan. Plus to, ljudi iz policije su mi rekli d aje taj prvi kontakt sa prodavcem jako bitan jer se tu "opipa" kakav je. Da li je znao ili nije. Da li je ozbiljan čovek koji hoće to da reši ili je neko ko nije zainteresovan za to. Uglavnom, izgledalo je da je skroz ok što se posle i potvrdilo. On je tog dana aktivirao svoje veze u Nemačkoj i posle dva sata, istog dana me nazvao i rekao da je 99% slučaj da je auto ukraden, kradja prijavljena u Nemačkoj, otišla na nivo Interpola, auto pronadjen u medjuvremenu, Nemci skinuli auto sa poternice ali nisu skinuli sa Interpolove poternice. On juče dolazi kod nas u policiju, daje izjavu. Posle nas dvojica sednemo pred svedocima i on ponudi da mi vrati novac, da mi da auto da koristim dok mi se ovaj ne vrati ( pošto je ubedjen d aće se vratiti ali ne zna kad) da mi čak da vozilo kojim ću na more.

Prihvatam prvu opciju, povraćaj novca koji bih ja njemu opet dao kad mi vrate auto...ako bi se to desilo. Dogovorimo da ja odem do njega juče posle podne i da sve sredimo. U medjuvremenu on i dalje traga, zove agenciju od koje je kupio auto, oni potvrdjuju d aje auto bio ukraden i vraćen. Onda agencija javlja policiji z asituaciju i Nemačka policija javlja Interpolu da auto skine sa poternice...ono što su već trebali da urade čim je vozilo pronadjeno. Čovek u medjuvremenu meni javlja svaki svoj korak i saznanje a policija takođe. Konačno, juče oko 16 sati, prijatelj, inspektor mi kaže da su dobili dozvolu Interpola da mi vrate auto, dolazi po mene, odemo do zgrade policije gde sredjujemo papire i uzimam svoj auto nazad posle 36 sati od kako mi je oduzet. Rekao bih rekordno kratko vreme kad su ovakve situacije u pitanju. Nalazio sam d asu ljudi mesecima čekali na rešavanje sličnih problema.

U trenutku dok pišem ovo auto je još uvek "pozitivan" u sistemu Interpola ali to je nadam se neki rok od 24 sata ili slično koji mora da prodje da bi se promena evidentirala.

Još uvek nesredjeni utisc i poukei koje sam izvukao iz ove situacije:

1. Kad kupujete auto budite spremi da ovakve situacije mogu da se dese ( a raspitao sam se, dešavaju se češće nego što mislimo i retko sa happyendom) pa ne uzimajte vozilo pred neka putovanja. Ako bude problema mora da prođe vreme da se reši. Retko ide brzo. U mom slučaju se poklopilo da je prodavac bio extra čovek i da sam imao šefa u policiji koji mi je prijatelj. Da je bar jedno od ova dva nedostajalo sve bi išlo mnogo sporije čak i kad je izvestan pozitivan ishod.

2. Sad sam shvatio da je tehnička ispravnost, stanje vozila možda i najmanji problem koji može da se desi pri kupovini. Papiri su mnogo opasnija stvar i tu se mora mnogo paziti. Bez obzira što vozilo poseduje svu neophodnu prateću dokumentaciju treba proveriti da li se poklapa sa vozilom ( broj motora i šasije), da li je na carinskoj deklaraciji o uvozu kao zemlja uvoza navedena država u kojoj je vozilo kupljeno ili postoje neke agencije posrednice. Rekli su mi da kad postoj etakve agencije tu se najčešće dešavaju prevare.

3. Bio sam svestan rizika kupovine vozila na placevima Srbije. Znao sam samo deo onog šta se sve radi i to mi je bilo previše. Ali kao što vidite ima i ovakvih ljudi kao moj prodavac. Maksimalno se angažovao da se sve reši i zahvaljujući tome je išlo tako brzo. Ne znam da li mu je neko rekao da predajem veronauku ali u poslednja dva razgovora koji smo vodili je nešto često govorio "hvala Bogu" :D Čovek je inače Madjar po nacionalnosti. Svaka mu čast. Rekao sam mu da ću g anahvaliti na svim poznatim forumima i sajtovima koji se bave prodajom i kupovinom automobila, što ću i uraditi sa zadovoljstvom.

4. Kad dođe problem koliko god da on izgleda ozbiljno često je on zapravo doneo neko veće dobro. Razmišljam, št ad asu mi kasnije javili, samo 10 dana kasnije. Na granici bi mi uzeli auto, izbacili decu napolje i imao bih mnooogo veći problem nego ovo sad. Drugo, iskustvo koje čovek stekne kroz ovakve izazove je dragoceno.

5. Danas razmišljam, ono kad dođemo u poziciju da nešto biramo pa očekujemo od Boga pomoć da dobro izaberemo. Nije Njegovo da pravi izbor za nas, nego mi imamo slobodu, mi biramo ali je ključno da kojim god putem da krenemo da se oslanjamo na Boga...ali ovo nema veze...mislim, ne znam ni zašto sam napisao. :D

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Nikola Stojanovic рече

@Broken Произићи ће нешто добро из ове ситуације, држи се брале. :D:D Који модел је био у питању?

Mercedes B170, 2007. godište. Staviću sliku ovih dana. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Broken Stani da te pitam nesto. Zasto nisi otvorio novu temu, ili napisao prosto kao covek. Ljudi, kupujem kola, jel moze pomoc mala, da uzmem nesto sto je za moj merak, vracam kad imam ??

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...
WWW.FACEBOOK.COM

323.582 views, 780 likes, 7 loves, 75 comments, 50 shares, Facebook Watch Videos from Šoferski crnjaci: Zašto bi trebali pogledati ovaj video? Slučaj od prije 20ak dana iz Italije (slika...

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...