Jump to content

Аутомобили: Жеље, препоруке, занимљивости, проблеми, искуства...

Оцени ову тему


Богдан_

Препоручена порука

Ако може неки од админстратора/модератора који нема шта тренутно паметније да ради, а дата му је власт одозго :))) , да пребаци неке од одговора са теме о Опел Корси (https://www.pouke.org/forum/topic/37212-%E2%80%9E%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BB-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B0%E2%80%9C-%E2%80%93-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D1%83-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8/) овде (јер ја то не могу), да имамо све на једном месту. Овде можемо да износимо наша искуства са аутомобилима које возимо, кварове, цене одржавања и делова, уопште неке новости из аутоиндустрије, занимљивости, итд...

Може нам некада бити корисна тема. А можда буде и занимљива. Изволите учествовати.  8086.gif

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ја ћу први. Колико сам сконтао ти си аутомеханичар. Па ево моја жеља. Пошто оне добре а јефтине ствари не стигну ни до огласа на половниаутомобили, мој ауто... ако чујеш да неко продаје ауто до 900евра, а да није велк'и и не треба ми јак, значи мотор 1,2 1,3 плафон. Прихватљиве локације од Суботице до неких 50км јужно од Београда.

У нади да моје писмо неће завршити у канти за отпатке, и да ћеш ми наћи рецимо неки Поло да није старији од 3 године а са критеријумима горе написаним  :мајкл:  спорцки поздрав   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ја ћу први. Колико сам сконтао ти си аутомеханичар. Па ево моја жеља. Пошто оне добре а јефтине ствари не стигну ни до огласа на половниаутомобили, мој ауто... ако чујеш да неко продаје ауто до 900евра, а да није велк'и и не треба ми јак, значи мотор 1,2 1,3 плафон. Прихватљиве локације од Суботице до неких 50км јужно од Београда.

У нади да моје писмо неће завршити у канти за отпатке, и да ћеш ми наћи рецимо неки Поло да није старији од 3 године а са критеријумима горе написаним  :мајкл:  спорцки поздрав   :)

 

pa za te pre kralju mozes kuptii sta oces, li malo matorije :D sta te zanima dizel ili benzinac?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ја ћу први. Колико сам сконтао ти си аутомеханичар. Па ево моја жеља. Пошто оне добре а јефтине ствари не стигну ни до огласа на половниаутомобили, мој ауто... ако чујеш да неко продаје ауто до 900евра, а да није велк'и и не треба ми јак, значи мотор 1,2 1,3 плафон. Прихватљиве локације од Суботице до неких 50км јужно од Београда.

У нади да моје писмо неће завршити у канти за отпатке, и да ћеш ми наћи рецимо неки Поло да није старији од 3 године а са критеријумима горе написаним  :мајкл:  спорцки поздрав   :)

Одличан си! :) Одговор ћеш свакако добити управо сада. А за добар ауто морамо да видимо...

Уско сам везан за једну марку само (муња), ал ако ми нешто фино искрсне, јавићу ти. Што реће Млађони, дизелчина или бензињара?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто је Млађони негде поменуо аутомобиле из Италије, имам нешто да додам... Није то проблем само са возилима из Италије (да су прегажени и да им је душа у носу), већ из целе Европе. Рецимо, из Италије увек може да се нађе ауто што се лимарије и уопште патоса тиче., бољи ауто него из "Немачкој". Наравно, ако је са југа Италије. Углавном бивају бољи од ове северније Европе (па и саме северне Италије), Немачке, Аустрије, Швајцарске, где поред соли бацају и киселину. Патос ухвати корозија.

Али, поред тога имају још један проблем. Ови са југа Италије трпе јако сунце. И оне аутомобиле које видите да им се скида фарба (кров, хауба, крила), лак - они су углавном са југа Италије. И тај проблем ја заступљен буквално код свих, а највише виђам код Фијата, од средине '90-их до средине '00.-их најчешће, и нарочито ако су металик. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фибл, баци некад неку слику Дачије. :)

Степвеј и Дастер су доста затупљени у Немачкој колико сам виђао у последње време. Лудују Немци за њима. Ал' то су опреме боли глава, да не помислиш да је дачија. Углавном их узимају као други ауто. Па викендом кад се иде негде на одмор, на неку планину... Душу дало. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фибл, баци некад неку слику Дачије. :)

Степвеј и Дастер су доста затупљени у Немачкој колико сам виђао у последње време. Лудују Немци за њима. Ал' то су опреме боли глава, да не помислиш да је дачија. Углавном их узимају као други ауто. Па викендом кад се иде негде на одмор, на неку планину... Душу дало. :)

 

Kakav si Dzejms Mej...

 

1c298b7d698443f37aba0d1a8e0968ca65c83844

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фибл, баци некад неку слику Дачије. :)

Степвеј и Дастер су доста затупљени у Немачкој колико сам виђао у последње време. Лудују Немци за њима. Ал' то су опреме боли глава, да не помислиш да је дачија. Углавном их узимају као други ауто. Па викендом кад се иде негде на одмор, на неку планину... Душу дало. :)

Ma malo me nervira kad vidim da nema nikakve opreme :) Ocekivao sam da ce biti bar termometar, ali ni to bez putnog racunara koji ovde ne dolazi. Doduse, zaleteo sam se i za 2 dana kupio. Gledao sam na sajmu Focus (ipak volem Ford bez obzira na traume sa polovnjakom), ali mi nije bilo dovoljno prostrano. Zato je Dacia bas komotna, i to je jedan od razloga sto sam uzeo a s druge strane je mnogo kraca od Mondea sto olaksava zivot kod parkiranja. Jos jedna stvar bez koje mi je malo neobicno je sto nema pokazivac temperature motora. Ali vidim da i na drugim nekim autima to ne ugradjuju vise. Valjda ce zapistati ako bude problema. I inace dosta dobro vuce, iako je motor 90 ks, onaj 0.9 Tce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Млађони, јел то због косе и килаже?  sHa_sarcasticlol

 

feeble, шта знам, мени је занимљив мали моторчић турбић. :) Љубитељ сам већих кубикажа, 2.0 па нагоре. :) Али мали мотори су реалност која све више узима маха. Нови опелов 1.0 турбо, или 1.0 SIDI троцилиндрични има 116 коња. Што је занимљиво, јер моја матора љубимица (Вектра А) имала је исту снагу из 2.0 мотора, мада сам ја после убацио други мотор под њену хаубу. Једва чекам да пројекат Опела и Форда (по пола), мотор 1.0 V6 заживи, да коначно угледа светлост дана. Биће мало чудо. А клипови не дебљи од прстију. :) И то оних танких, "лоповских".

 

Брат Милош ми је бацио два линка са Астрама Х, са молбом да прокоментаришем:

http://www.polovniautomobili.com/oglas5551516/opel_astra_h_tdci/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5241528/opel_astra_h_17_cdti/

 

На њима не примећујем ништа специјално што запада за око осим тога да су "клотаре", голе, минимална опрема. И те километраже фамозне, према којима имам одбојност, али то је већ професионална деформација.

Мотор 1.7 ЦДТИ, у тој старијој варијанти, имао је снагу од 80 и 101кс. Колико имају обе. 74кв тачније. Мотор је генерално добар, јапанац - Исузу. Мало троши. Захвалан је. Нема проблем са замајцем толико, али на једној каже да је мењано. Што ме аутоматски баца у размишљање о километражи. Знам да замајац "одлази" на доста већој километражи, ако на овом мотору уопште и страда.

Боље варијанте 1.7 ЦДТИ мотора су ишле на рестајлинг моделе, од 110 и 125 коња.

Примера ради, радио сам један тест. Имао сам Астру Х 1.9 од 120кс и Астру Х 1.7 са 110 коња. Небо и земља, овај 1.7 је толико бољи, еластичнији, живахан, вуче... Иако овај 1.9 има предност и у коњажи и у кубикажи. Или, још боља ствар, овај од 125... Возите га онако, мало јаче и кад га вратите из треће у другу, хоће да полуди, "да потпише". Страшна машина.

Ови новији имају по 6 брзина, док ова два са линка имају по 5.

 

На слици стварно не видим ништа специјално што би ми запало за око. Можда бих ти посаветовао да још мало пробунариш. Биће бољих модела.

 

П. С. Кад видим да човек не зна да напише модел аута који вози, дакле НЕ ТДЦИ (Фордова ознака), већ ЦДТИ, смучи ми се. Одмах помислим да је препродавац и да напросто нема појма шта му пише на ауту, нити га занима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аутомобили: Жеље

10429418_564492353706024_815652502784424

 

 

Draga senezana ja ovo ne bih vozio ni drogiran :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аутомобили: Жеље

 

Cekaj... ne bi valjda stvarno ovo vozila?! 291.gif ... dobro, znam da se salis, previse je stravicno da bi bilo ozbiljno... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, sta mi je zelja - a nadam se, ako Bog da, dogodine i da uzmem - FIAT Marea 1.9 jtd, obicno negde 2002. godiste. Moj drugar dobar uzeo skoro benzinca za 1500e, ugradio gas za 400, i jos nesto dodao da uradi od sitnijih popravki, tako da ga tip-top auto izneo cca oko 2000e. Dizeli idu od 2200 do 2500e kad se kupuju, i mozda bude i tu nesto da se odma` zameni ili uradi kod majstora.

 

Auto je sasvim dovoljno velik i prostran, vrlo solidan, a delova kod nas ima svuda. Ja bi` uzeo sedan (4 vrata), mada mnogi voze karavane, npr. jedan moj drugi prijatelj ima karavan vec godinama. Ipak, karavan mi se ne dopada nesto bas toliko, pa ako bi` vec birao, onda sedan.

 

:)

 

!!qY4RrQ!W0~$(KGrHgoH-CIEjlLl0nU1BKLi9rv

http://gocar.be/en/europe/autovlan/second-hand-car-used/Fiat/Marea/Marea-16-16V-ELX-Euro2-117195517

 

01.jpg

http://fiatmotors.w.interia.pl/marea.htm

 

fiat__marea_115_16v_hlx_air_1999_1_lgw.j

http://fastcarsites.com/fiat-marea/

 

fiat-marea-105-05.jpg

http://www.motorstown.com/imgs/33933-fiat-marea-105-5.html

 

fiat_marea_sedan_463_1791_v1.jpg

http://www.chceauto.pl/fiat-marea-16-103km-2000-17364/foto3/

 

fiat__marea_weekend_1_6_16v_elx_air_cond

http://ipocars.com/vinfo/fiat/marea_weekend_1_6_16v_elx_air_conditioning_tv_new-1998.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...