Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

tačnije, srpski kulturni klub

Е баш добро да си ту, пошто многе ствари знаш. Интересује ме одговор на један коментар у овој теми пошто нисам видео да је било ко нешто одговорио. Ево га линк: https://www.pouke.org/forum/topic/37029-папа-се-поклонио-пред-васељенским-патријархом/?p=1211334

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krajnje neozbiljno... sa hrvacke ili srpske točke gledišta , od prvih ekumenizam je da se svi lepo skupite pa pod našeg papu...ikumenizam "Kaptol" (ovo kaptol jer Srbi na pomen Vatikana zapravo misle na Zagreb ...Hrvate ustaše i sl) ne priznava, e sad ikumenizam to su izmislili ovi drugi i to ti odprilike nešto kao idemo u ujedinjenje ali pod našim uvjetima tipa nemate nikakovo pravo papu držat za kinga sveopće crkve, nema mješanja u pravoslavne poslove , odabir patrijarha i sl. i prihvatićete da u Vatikanu budu stalni kontrolori iz Danilovskog manastira, sa Fanara, Vračara i sl. kako god smješni su i jedni i drugi iskren da budem sad kad malo promislim u običnom narodu će prije doć do jedinstva jer i jedni i drugi su znatižellji pa i na misama i na liturgijama vec imamo "onu drugu stranu" jer običnim ljudima je sve više muka pa čisto iz inata i znatiželje desi se da Hrvatina završi na liturgiji u sabornoj u Zg ili Srbenda u katedrali u ZG i sl. , ma ljudi nema od tog ujedinjenja ništa Kršćanstvo više ne postoji ! Stvaraju se dvije nove religije Katoličanstvo i Pravoslavlje i to će tako bit ali jedinstva nikad ! Paz sta vam kazem, nikad ! Jedan od glavnih razloga nije samo "prvenstvo prolaza" vec i to sto se u posljednjih desetljeća desilo nešto što se moglo predvidjet - danas je skroz normalno reć da je Hrvat Katolik, i da je Srbin Pravoslavac, a obrnuto je nemoguće sem kad kriomice ljudi posjecuju one druge crkve al prešute što su iz straha, ocu reci,  nacionalna i religijska pripadnost toliko su se isplele da tu više nema spasa. Kršćanstvo je mrtvo, čak se ni u crkvama ne pominje više nikakvo Kršćanstvo, već Pravoslavlje i Katoličanstvo. Prihvatimo realnost dzabe se mi pojedinci borimo, mržnja sa obje strane je prevelika. Pritom ne mislim na Srbe i Hrvate mi smo sića naspram cijele naše religije od dvije mld. ljudi, medjutim Hrvati i Srbi su samo podsjećanje na svu tugu i jad sveopće crkve koja je na iszdisaju, tj. Kršćanstva.

Cuj ti njega "hriscanstvo je mrtvo"? Sta rece i ostade ziv... Verujes li ti uopste u Hrista?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

tačnije, srpski kulturni klub

 

Што волим кад се неко прави Тоша...

Рекао си да би ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА постала секта ако не би водила дијалог. Ни ти ни ја нисмо помињали Српску Православну Цркву... Дакле, ајмо поново: пошто Православна Црква није неколико векова водила дијалог ни са католицима ни са протестантима, значи постала је секта?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што волим кад се неко прави Тоша...

Рекао си да би ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА постала секта ако не би водила дијалог. Ни ти ни ја нисмо помињали Српску Православну Цркву... Дакле, ајмо поново: пошто Православна Црква није неколико векова водила дијалог ни са католицима ни са протестантима, значи постала је секта?

Par vekova nije mali period vremenski i ne može stati u dve rečenice.

Znam da vam je površnost svojstvena , meni nije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Не знаш, или не желиш да одговориш на моје питање из претходног поста?

 

https://www.pouke.org/forum/topic/37029-папа-се-поклонио-пред-васељенским-патријархом/?p=1211760

  • Волим 1

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Par vekova nije mali period vremenski i ne može stati u dve rečenice.

Znam da vam je površnost svojstvena , meni nije.

 

Стварно треба имати таленат да се овако нешто неповршно (тј. дубокомисаоно) одговори.

У реду је, схватили смо да немаш шта да кажеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Не знаш, или не желиш да одговориш на моје питање из претходног поста?

 

https://www.pouke.org/forum/topic/37029-папа-се-поклонио-пред-васељенским-патријархом/?p=1211760

ne znam o čemu je reč

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam o čemu je reč

Ти си у администрацији, па можеш да провериш. Иначе поставио сам питање на теми "питајте администрацију" пошто дуго ниси ништа одговорио.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се донекле слажем са Дејаном , ми не треба да се затворимо у себе и да градимо " кинески зид "око своје вере . Треба да будемо отворени , али не и превише . Ми припадамо мањинској  Хришћанској  цркви , и сама та ствар треба да нас наведе да будемо посебно опрезни у тим стварима.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се донекле слажем са Дејаном , ми не треба да се затворимо у себе и да градимо " кинески зид "око своје вере . Треба да будемо отворени , али не и превише . Ми припадамо мањинској  Хришћанској  цркви , и сама та ствар треба да нас наведе да будемо посебно опрезни у тим стварима.

 

Хиљаду пута је писано о екуменизму, нема потребе да се поново распреда. Претпостављам да на овом форуму има бар неколико тема о томе и свако може да тамо прочита аргументе и за и против. Могао би нам нешто више рећи и свештеник Ђуровић, али ето...није у могућности...има ту неких питања на која не зна шта да одговори, па мало апстинира...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет и опет, Црква је само Једна па макар је сачињавало двоје који осташе у Истини, а милијарде и милијарде њих поотпадало. Дијалог са другим конфесијама је једно, дијалог са другим ЦрквамА је јерес и издајство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dejaniti su izgleda opasniji od samih Jezuita. :)))

 

Ја тебе и твоје ставове ценим Игњатије , али сматрам да је увек средина злата вредна и треба да се трудимо да имамо уравнотежен став . 

Пошто претпостављам да се овај пост и мени намењен , ја сматрам за себе да сам умерени традиционалиста .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...