Jump to content

Важност проповеди - треба ли другачији приступ? Слушате ли пажљиво беседе свештеника?


Слушате ли пажљиво беседе свештеника у храму?  

27 члановâ је гласало

  1. 1. Слушате ли пажљиво беседе свештеника у храму?

    • Да, слушам и духовно се напајам
    • Понекад слушам, понекад не
    • Не, то ми је потпуно сувишно
      0
    • Код нас се веома ретко у цркви беседи
      0
    • Редовно се беседи и редовно ми је досадно


Препоручена порука

Ako je čitanje ili prežvakavanje opštih mesta, ne mogu da slušam uopšte.

 

Ako je uskogrud i/ili ljutit osvrt na dnevnopolitičke i/ili nacionalističke teme, slušam pažljivo, šta ću. I nerviram se.

 

Onda nekad neko kaže nešto jednostavno, iskreno i ljudski.  :0222_shocked:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може неко да беседи 5 минута да га не слушам и да буде смор.

Може да беседи пола сата и читаво време да ми држи пажњу.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ponekad. 

Sve jedno isto.

P.s. Draga nasi mili i dragi ,braco,sestre...deco ,bebe i nerodjeni malisani sto se brckate u plodovoj vodi ...cujte i pocujte besedu  mene gresnog svestenika sto me Bog izabra da vam budem pastir...a vi moje ovce ...

...  U danasnjem Jevanjdelju smo culi...  

i neka bi Bog dao da i mi budemo u redu sa mudrim devojkama......

I da nam opet dodjete u tolikom broju...

Mi smo tu i cekacemo vas uvek i u vekove vekova.

Amin.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Почиње свештеник беседу:

 

- Нема Бога!!!

 

Људи у цркви не могу да верују шта су чули. Мисли, пролупо поп.

 

а он додаје:

 

- рече безумник у срцу своме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li očekujemo da propovedi budu zanimljive ili korisne?

Da li želimo da propovedi budu "baš ono što meni treba"
ili 'dozvoljavamo' da budu namenjene drugima u Crkvi?

Da li umemo da svoje misli i osećanja 'stavljamo' u izgovorene reči?

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... Их милина...

... кад је храм пун колачара и народа...

Рече од срца М. на дан св. Петке

Благе везе није било ни са чим :D

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ponekad.Ne volim kada se u hramu govori o aktuelnim dnevno politickim,estradnim i drugim trivijalnim stvarima za duhovnost.Mislim da im tamo nije mjesto.Ono sto je dusekorisno i u vezi sa bogosluzenjem slusam.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слушам увек пажљиво, иако у мојој парохијској цркви не мењају шаблон беседа већ дуго. Али је увек порука снажна без обзира на умеће изражавања. И сигурно није лако обратити се маси сваки пут са нечим иновативним, а ефектним.

Е, на Светој Тајни Јелоосвећења сам чула беседу (двоминутну, није дуже трајала) која је нешто најбоље што сам икада чула, а са освртом на верски фанатизам (са једне) и млохавост код неких од нас хришћана (са друге стране).

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li očekujemo da propovedi budu zanimljive ili korisne?

Da li želimo da propovedi budu "baš ono što meni treba"

ili 'dozvoljavamo' da budu namenjene drugima u Crkvi?

Da li umemo da svoje misli i osećanja 'stavljamo' u izgovorene reči?

 

ја исклјучиво и једино очекујем да од свештеника чујем како и он верује у истог Христа као и ја... али, авај!

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја очекујем да говори из срца - тј да говори о нечему што сматра истински важним самом себи, а тако нешто долази до других сигурно.

Пошто је изговорите, реч вама влада. Док је неизговорена, ви владате њоме.

Арапска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли слушате беседе свештеника у храму* Кад се беседи- после Јеванђеља или на крају Литургије?

 

Да ли на крају када размишљате о беседи можете нешто поновити тј. да ли сте нешто запамтили?

 

Ne znam da li si slušao oca Ivana iz Kruševca, fino besedi... ne sećam se da li si bio na forumu pre nego što se otac povuko

 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...