Jump to content

Париска опера одбила да наступи због жене са велом у публици!?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 329
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Meni su one baš simpatične, sa jednom ekipicom sam tandrkala oko sat vremena, čak imamo i zajedničku fotografiju :)

 

One kao takve simpatične jesu, nažalost su instrumentalizovane a znamo svi mi dobro i ko želi da budu svuda vidljive i "zvideteljnjene" a njihova prava po 365 dana u godini probirana po cijeloj Evropi, jer se na tome nažalost ta njihova borba za promociju islama ne završava već tek od te tačke počinje, one su tu samo probni balon za ispitivanje izdržljivosti našeg imuniteta. Potrebno je razložit evropsku kulturu, obesmislit evropske običaje, poukidat evropske zakone i pravila i zamjenit ih postepeno u cjelosti islamskom. Evropa šaptom pade, kao i Bosna. Takav je to taj islamski misionarski evropski plan. Kad to nije išlo silom kao posljednji put pod Bečom iće onda milom. Nešto od toga upalit mora.

http://goo.gl/kmrbKa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што је религиозна а религију треба прогонити. Бар тако Француска мисли. Јакобинске сељачине. 

 

 

Колико си упоран...

Нађи било где у исламском учењу да је прописано да се жене онако облаче, молим те ево.

Пошто нећеш наћи, пошто није тачно...  Дакле не ради се о вери.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ono kada bi se ljudi obukli kao nindže i šetali gradom  mogu da se kladim da bi ih policija zaustaljala na svakom ćošku da ih legitimiše, a kada bi ljudi obukli ove islamse šatore ne bi bilo ništa. Lepo čovek može sa ovim šatorom da uđe u banku (jer ga sa fantomkom ne bi bustili) i da opljačka. Može lepo sa šatorom da ide gradom i puca u nekoga opet sakriveno lice i kamere ne mogu da ga vide ko je, dok ukoliko je šator zabranjen ne može isto da puca, ali će svaka kamera pored koje je prošao da mu snimi i lice, pomoću čega će kasniej da ga preposznaju.

Evo praktična primena ovog zakona.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki zakon diskriminiše manju ili veću grupu ljudi.

Stalno zaboravljaš da je taj zakon donesen jer nekome smeta tako oblačenje. Šta je sa pravima tih ljudi (kojih je u Francuskoj izgleda većina). E sad mi možemo stvari da posmatramo navijački po principu "kakvo sedište takvo gledište". U Ftancuskoj je tako  (ili što bi se reklo "u njihovoj kući sex na njihov način").

 

Ah, tek sad primjetih da si napisao to isto što i ja, ahahahaha, da sam bar odmah vidio uštedio bih si truda na pisanju. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron, on 23 Oct 2014 - 14:45, каже: Zayron, on 23 Oct 2014 - 14:45, каже:

trida1.jpg

 

Meni su one baš simpatične, sa jednom ekipicom sam tandrkala oko sat vremena, čak imamo i zajedničku fotografiju :)

 

Овако, као на слици, изгледају и многе жене у Србији, само "изнутра" - скрајнута!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reci to devojci od 24 godine koja tvrdi da nikad nije bila primorana da nosi nikab, i koja se obratila Evropskom sudu za ljudska prava tvrdeci da joj je ugrozeno pravo na ispoljavanje uverenja i pravdajuci nosenje nikaba zadobijanjem unutrasnjeg mira.

 

Rekao joj je već Evropski sud nešto drugo...  LINK

 

Kao opravdane razloge koje je Francuska navela u postupku, sud je odbacio razlog javne bezbednosti, polnu ravnopravnost i ljudsko dostojanstvo... ali poprilično iznenađujuće (bar za mene), našao je da je zabrana burke/nikaba opravdana radi poštovanja "društvenosti"...

 

As to the “protection of the rights and freedoms of others”, the Government referred to the need to ensure “respect for the minimum set of values of an open democratic society”, listing three values in that connection: respect for gender equality, respect for human dignity and respect for the minimum requirements of life in society (or of “living together”). While dismissing the arguments relating to the first two of those values, the Court accepted that the barrier raised against others by a veil concealing the face in public could undermine the notion of “living together”. In that connection, it indicated that it took into account the State’s submission that the face played a significant role in social interaction. The Court was also able to understand the view that individuals might not wish to see, in places open to all, practices or attitudes which would fundamentally call into question the possibility of open interpersonal relationships, which, by virtue of an established consensus, formed an indispensable element of community life within the society in question. The Court was therefore able to accept that the barrier raised against others by a veil concealing the face was perceived by the respondent State as breaching the right of others to live in a space of socialisation which made living together easier. It added, however, that in view of the flexibility of the notion of “living together” and the resulting risk of abuse, it had to engage in a careful examination of the necessity of the measure at issue.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није држава узела да одређује шта да муслимани сматрају за извор верског учења, пошто се не ради о Исламу, овде је реч о друштву и (не)култури.

Upravo jeste rec o islamu ako drzava odredjuje sta ce se smatrati izvorima vere. Ne razumem u kom kontekstu spominjes drustvo i kulturu?

 

 

 

Људска права? доунт мејк ми леф... Па они не знају шта те речи значе и презиру ту целу прич

Svakako. I gospodja Lejla Sahin koja se zalaze za ljudska prava i odvojenost drzave i crkve je takodje islamista koji se dize na prvom cosku.

 

Знаш и сам да на једну која хоће а не може иде милион које неће а морају.

Pre nego sto je zakon uopste donet, drzava je oformila komisiju ciji je bio zadatak da dodje do podataka koliko zena je skroz pokriveno. Zvanicni podaci: 1900 zena u citavoj Francuskoj. Tako da o nekom masovnom problemu sa primoravanjem zena da se pokrivaju nema ni govora. Sto ne znaci da drzava ne treba da se bavi slucajevima kada je posredi prisila, ali opsta zabrana nije resenje. Ako su te zene zaista primorane da ga nose svuda, verovatnije je pretpostaviti da im ti isti muzevi ili ocevi sada brane da napustaju domove. Ovako si samo dobio jedan zakon koji se satro bavi nekim problemom a ustvari uopste ne zalazli u sustinu problema i kaznjava one zene koje su se samovoljno odlucile na takav korak.

Moja poenta je da je prvo trebalo pokusati sa blazim resenjem, a ne iskljucujem da bi na kraju opsta zabrana bila neophodna. Samo mislim da se drzava uopste nije potrudila da shvati sta je zaista problem i da mu pridje na pravi nacin.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте удар на веру од стране богоборне Француске, духом старих Јакобинаца. Па ви изврћите колико хоћете.

 

Naravno... kao što i mnoge države koje su zakonima propisale obavezno nošenje šlema ili kacige u raznim slučajevima, zapravo direktno udaraju na veru Sika... ne daju im da nose turban, prokletinje bogoborne... kao da ne možeš da voziš motor bez kacige... trebalo bi i to ukinuti... zarad poštovanja vere...

 

pa da i mi imamo 'vake bajkere:

 

AjU7GwA.jpg

 

jer u sukobu normalnog i razumnog propisa (poput tog da moraš da nosiš kacigu kad voziš motor ili da ne možeš da se šetaš gradom obučen ko nindža) i religije, naravno da religija treba da ima prednost... nećemo valjda od religije da zahtevamo da se prilagodi razumnim zahtevima društva...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто је нацизам забрањен у Србији онда?

Svakako ne zato sto ga neko smatra primitivnim, vec zato sto dovodi do velike stete po ogroman broj ljudi. E sad, ako mozes da pokazes da to sto neka zena podje u setnju sa pokrivenim licem nanosi neku veliku stetu drugima...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažete kakva su to demokratksa društva koja bi trebalo da poštuju pravadrugih, a koja Muslimanima zabranjuju da ispoljavaju veru. Demokratska društva rade upravo da bi opstala kao demokratska jer gde se Islam nakoti tu prestaje i demokratija i bilo kakva prava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rekao joj je već Evropski sud nešto drugo...

Da ne spominjem to gotovo idolopoklonicko pozivanje na margin of appreciation... bukvalno coveku dodje da pomisli kako je uopste nepotrebno da se sud o necemu izjasni kad u svakoj takvoj situaciji donose zakljucak da drzave imaju siroko polje slobodne procene.

 

Evo neka tabela o tome na dnu tektsa koja sumira praksu suda po ovom piitanju.

http://cjicl.org.uk/2014/07/21/echr-chamber-judgment-case-s-s-v-france-banning-burqas-niqabs-legal/

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne spominjem to gotovo idolopoklonicko pozivanje na margin of appreciation... bukvalno coveku dodje da pomisli kako je uopste nepotrebno da se sud o necemu izjasni kad u svakoj takvoj situaciji donose zakljucak da drzave imaju siroko polje slobodne procene.

 

Evo neka tabela o tome na dnu tektsa koja sumira praksu suda po ovom piitanju.

http://cjicl.org.uk/2014/07/21/echr-chamber-judgment-case-s-s-v-france-banning-burqas-niqabs-legal/

 

Za određena pitanja se ECHR poziva na margin of appreciation... a to su pitanja za koja zaista ne postoji ni približan konsenzus unutar evropskih država...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...