Jump to content

Манастири, манастирски начини живота (видео записи, линкови, чланци..)


Препоручена порука

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 4 months later...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

 

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

01-1.jpg?w=874

Међународни симпосион „Монаштво у Српској Православној Цркви данас“

Свеправославно друштво „Преподобни Јустин Ћелијски и Врањски“ Епархије врањске организовало је 7. октобра 2017. године симпосион међународног карактера „Монаштво у Српској Православној Цркви данас“.

У циљу размене искустава и унапређења монашког живота, на Симпосиону  су  обрађиване теме које је наметнуло само наше доба.

Наставак чланка са звучним записима излагања: https://podviznickaslova.wordpress.com/2017/10/23/monashtvo_u_spc_danas/

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Ову причу ми је испричала мајка једне од монахиња из манастира: " Када ми је ћерка отишла у Манастир била сам, најблаже речено, збуњена. До тада нисам ништа знала о животу у манастиру па нисам приметила да се кћи припрема за тај подвижнички живот. За мене је она била премлада и нисам размишљала о томе да ће доћи време њеног одласка из куће.
Најава да одлази у манастир дошла је некако ненадано. Прво ме је обузела неверица, затим туга. Нисам била спремна за њен самосталан узлет у живот. Требало ми је времена да се навикнем на ту помисао, а било га је веома мало. Све припреме око одласка требало је да буду завршене за седам дана. Тако је одлучила.

Била сам пуна туге и бола. Болело ме је одвајање. Као да ми се кидало и комадало живо месо. Чудно, и поред патње, негде у дну срца постојало је зрнце нечега лепог што је наговештавало радост. Знала сам да креће честитим путем и то ме успокојавало. Више сам осећала него наслућивала да је моје птиче одрасло, да су му крила ојачала и да му је гнездо отешњало. Очито, дошло време да полети.
Отац и ја смо је испратили на аутобус којим је путовала у свој нови дом и благословили је. Пожелели смо јој да нађе себе на путу који је изабрала, да се ојача љубављу Божијом како би изржала искушења и тешкоће које је неминовно очекују. Када смо се вратили кући дочекала нас је празнина и тешка тишина. Око нас је текао уобичајени живот, а нама је требало много времена да се навикнемо да она није ту поред нас. 

Није прошло много времена, а једна од њених сестара је путовала кроз наше место. Сачекала сам је, понудила доручком који сам понела и кафом коју је волела. Остало је времена и за разговор. Нисам приметила да сам цело време причала о кћери. Сузе су се саме сливале низ образе. Покшавала сам да објасним да су то сузе ганућа и моје борбе да својој кћери будем ослонац и подршка на тегобном путу који је изабрала. Из топлих очију саговорнице читала сам сапатњу и жељу да ми на било који начин помогне, утеши и олакша терет који сам носила у души.

Време за разговор је истекло. Упутиле смо се ка аутобусу који је већ стајао на перону. Поздравиле смо се и сестра је пошла ка вратима. Већ сам се спремала да пођем када сам у жамору који је био око мене препознала њен мио и звонак глас. Допирао је са степеница аутобуса у који је улазила: "Мама, мама" тако ме је ословљавала, "кажи ми које јело твоја кћи највише воли да једе, ја ћу јој то спремити".

Кући сам се вратила са великим олакшањем у срцу. Сазнала сам да моје чедо живи у обиљу међусобне брижности и искрене сестринске љубави".

Из Бисерна зрнца,  Приче из манастирског живота

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...