Jump to content

Blic:Vladika Filaret: Ne priznajem SPC, nije ono što je nekad bila

Оцени ову тему


Препоручена порука

Оно што је за једног политичка истина, за другог није. Уосталом, шта је то политичка истина? То мирише на тоталитаризам.

Свако има право на своје политичке ставове укључујући и владике. Али "политичке истине" су врло опасне.

kakve su ovo nihilisticke fore :)

dok mi srbi dokucimo "politicke istine" ili politicku ISTINU nestace nas!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

citam danas nesto prosireniju verziju izjave Vladike Filareta u Politici.. iskren da budem, stvarno ne vidim da je u icemu pogresio... cak je i za neke stvari bio poprilicno blag...

Najtačnija izjava je da SPC nije ono što je bila, dakle tron mu se ljulja, slava višnjem Bogu...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

...то зато што СПС више није фактор стабилности и остало...

A i nema Seselja da mu lupa u zvona....

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a Filaret je iz te price?

Vladika Filaret, episkope oslovljavamo sa titulom!

Pogledaj svadbu Arkana i Cece, pa kad umirovljeni episkop Vasilije Kačavenda drži besedu, pogledaj ko stoji pored njega... sve će ti biti jasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Filaret, episkope oslovljavamo sa titulom!

Pogledaj svadbu Arkana i Cece, pa kad umirovljeni episkop Vasilije Kačavenda drži besedu, pogledaj ko stoji pored njega... sve će ti biti jasnije.

to nisam znao, sve u svemu barem vice prave stvari za razliku od ostatka kompanije (kakvi god uzroci tom vikanju bili)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ја нигде нисам видео у никаквом формату ово што се из теме закључује. 

 

Он је владика такав- какав је. 

 

Много тога је било у његовој биографији што нема никаквог црквеног смисла, али ето... људи смо.

 

Такође, било је то да су свештеници његове Епархије писали Сабору о малтретирању свештенства. Али, ајде, није то тема...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako sam dobro razumeo na nekoj svadbi pored episkopa Vasilije Kacavende stajao je i vladika Filaret to dakle nepobitno implicira da je i on iz te klike gresnog ep Vasilija.

 

Oukej...onda se stvarno pribojavam za SPC videh pre mesec dana na ustolicenju episkopa Zickog pored ep Vasilija i ep. Irineja Backog i ep.Grigorija mitropolita Porfirija i jos mnoge. Sad mi je sve jasno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako sam dobro razumeo na nekoj svadbi pored episkopa Vasilije Kacavende stajao je i vladika Filaret to dakle nepobitno implicira da je i on iz te klike gresnog ep Vasilija.

 

Oukej...onda se stvarno pribojavam za SPC videh pre mesec dana na ustolicenju episkopa Zickog pored ep Vasilija i ep. Irineja Backog i ep.Grigorija mitropolita Porfirija i jos mnoge. Sad mi je sve jasno.

Lose si povezao. Problem je sto je uopste bio na Arkanovoj svadbi kao i ona slicica sa mitraljezom i td.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto je problem? Izvini? Da li je onda problem sto sirom zatvora po Srbiji ima svestenika koji sluze liturgije tim zatvorenicima,pricescuju ih,krstavaju? Ne razumem,to mi malo lici na one koji su spocitavali patrijarhu Pavlu sto je razgovarao sa Slobom i sto ima slike na osvecenju neke crkve sa Mladicem i Karadzicem. Pa i da su najgore zlo,pastir ne sme da odbije tako nesto.... sto se slike sa mitraljezom tice,ne znam ni koja je prilika niti poenta fotke ali to mi opet lici na to sto mnogi pljuckaju i umirovljenog episkopa Atanasija sa onim da je on pricao da muslimani smrde na loj i vodio te neke kako oni kazu huskacke razgovore po njima.Slika nikog nije ubila. Ne vidim ja tu problem neki ili postoji kod svih ili ne postoji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto je problem? Izvini? Da li je onda problem sto sirom zatvora po Srbiji ima svestenika koji sluze liturgije tim zatvorenicima,pricescuju ih,krstavaju? Ne razumem,to mi malo lici na one koji su spocitavali patrijarhu Pavlu sto je razgovarao sa Slobom i sto ima slike na osvecenju neke crkve sa Mladicem i Karadzicem.

Nebih da komentarisem tvoju logiku. Imas pravo da mislis sta hoces.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to nisam znao, sve u svemu barem vice prave stvari za razliku od ostatka kompanije (kakvi god uzroci tom vikanju bili)

čitava ta ekipa je "vikala prave stvari" i gde god su vikali tu više mesta za Sbe nema...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto je problem? Izvini? Da li je onda problem sto sirom zatvora po Srbiji ima svestenika koji sluze liturgije tim zatvorenicima,pricescuju ih,krstavaju? Ne razumem,to mi malo lici na one koji su spocitavali patrijarhu Pavlu sto je razgovarao sa Slobom i sto ima slike na osvecenju neke crkve sa Mladicem i Karadzicem. Pa i da su najgore zlo,pastir ne sme da odbije tako nesto.... sto se slike sa mitraljezom tice,ne znam ni koja je prilika niti poenta fotke ali to mi opet lici na to sto mnogi pljuckaju i umirovljenog episkopa Atanasija sa onim da je on pricao da muslimani smrde na loj i vodio te neke kako oni kazu huskacke razgovore. Ne vidim ja tu problem neki ili postoji kod svih ili ne postoji.

Mogu ti reči da i ja sagledavam tako. Sveštenik i treba najviše grešnoj duši a ne pravedniku. Samo tako možemo očekivati pokajanje od nekog,kad mu jasno kažemo i delamo,da je Hristos medju nama i da nas neće ostaviti.

 

Kolika je i kakva nečija vera, zdravom razumu ne priliči da meri.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...