Jump to content

Квази-истине које се шире путем интернета ради деморалисања народа

Оцени ову тему


Препоручена порука


А зашто мора да докаже, кад по теби не треба да сноси никакве последице за своје речи? Доказуј ти корисницима да то не чиниш. :)

 

Не морамо баш да идемо у крајности. Као што неко не сме да позива на насиље, тако неко не сме да измишља лажне чињенице, уколико могу да угрозе друге људе.

 

Могуће, нисам сигуран 100%. Само терам да видим шта ће да испадне... :)

 

Одговор који мож` да нађеш код екстремних либертаријанаца (Ротбард, Блок...) је да би тржиште казнило клеветника у смислу губитка "репутације" итд. Сад, питање је да ли би ја финансијски преживео први удар губитка корисника ако реагују на трачеве и како би надокнадио губитак. А можда би се људи у некој таквој ситуацији навикли да не реагују на трачеве... Шта знам.

 

Наравно, овде говорим о општем принципу, док лично дубоко верујем да се у овом конкретном случају ради о тешком циркусу и о директној наредби било Вучића, било неке његове слине. Полиција и тужилаштво сами не реагују ни у далеко озбиљнијим случајевима као што су директне претње или чак ситне крађе, баш ће одједном да се сете да апсе неке тамо анонимне фејсбучаре због статуса. Ситуацију погоршава то што би први Вучић лично требало да буде ухапшен за све што је говорио и радио током поплава. Па онда власник, уредник и новинари његовог личног таблоида. А кад још на то додамо да су током ових пар дана блогови мистериозно нестајали не зато што су ширили панику, већ зато што су позивали Вучића на одговорност, не знам како наиван неко треба да буде да у овоме види реакцију некакве ”озбиљне државе”, а не чист покушај застрашивања.

 

Егзак`ли.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да ви не знате основне појмове, ал нема везе ускоро ћете их проживети па ћете схватити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, hajde ti možeš sad da se ogradiš pa kao ne znaš da li je njihovim radnjama izazvana panika ili ometano sprovođenje odluka državnih organa ali to nam je u međuvremenu postalo irelevantno, jer smo saznali da tužilaštvo to i ne tvrdi, već ih goni za pokušaj. Dakle, i po stavu tužilaštva ovi ljudi nisu izazvali paniku, nego su pokušali da izazovu paniku...

 

Pri čemu za pokušaj svakako mora da postoji umišljaj... i ti sad veruješ da kao tužilaštvo ima neke dokaze ili indicije da su ovi ljudi lupetali upravo sa ciljem da izazovu paniku a ne samo lupetali gluposti jer su verovali da je to istina?

 

Не, ја тврдим да је њиховим понашањем изазивана паника, само се ограђујем да не знам да ли је паника била довољног интензитета да буду кривично гоњени за ово кривично дело. Не знам који је став тужилаштва, нисам испратио те вести, али мислим да јесу изазивали панику. Ставови тужилаштва ме не обавезују. Обзиром на природу посла, логично је да ме не обавезују ставови тужилаштва, исто као ни тебе :)

 

Интересантно је ако их стварно гоне за покушај, то ће бити још једно у низу маратонских суђења где ће индицијама доказивати намеру, а то је немогуће, без ако немају доказе да их је неко инструисао или су се удружили ради ширења панике :) Мислим да су дебело оманули овде, и да су морали или да их гоне за ширење панике или да их пусте ако паника није била довољног интензитета да би било ово кривично дело.

 

УРЕЂЕЊЕ: А и не знам на коју ће фору да их гони, обзиром да је покушај кажњив само за дела за која се добија од пет па на више, јер је сулудо ово понашање сврставати у други став овог кривичног дела.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а има људи несталих. није ли то чудно ?

 

Nije. Volonteri su došli sa sve čamcima i kamionima i tukli su se i svađali sa pandurima i vojskom dok nisu postali dovoljno uporni, pušteni su u grad i izvukli nebrojeno mnogo pasa. Usprotivili su se sistemu(nepostojećem), a nisam nešto videla ove što štite ljude da su bili toliko uporni i rešeni da pomognu. 

Predsednica udruženja za zaštitu životinja Canis iz SM od 150cm i 30 kila sa krevetom je sama izvukla oko pola pasa u Obrenovcu. Da ne pričam za ostale. 

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, ја тврдим да је њиховим понашањем изазивана паника, само се ограђујем да не знам да ли је паника била довољног интензитета да буду кривично гоњени за ово кривично дело. Не знам који је став тужилаштва, нисам испратио те вести, али мислим да јесу изазивали панику. Ставови тужилаштва ме не обавезују. Обзиром на природу посла, логично је да ме не обавезују ставови тужилаштва, исто као ни тебе :)

 

Интересантно је ако их стварно гоне за покушај, то ће бити још једно у низу маратонских суђења где ће индицијама доказивати намеру, а то је немогуће, без ако немају доказе да их је неко инструисао или су се удружили ради ширења панике :) Мислим да су дебело оманули овде, и да су морали или да их гоне за ширење панике или да их пусте ако паника није била довољног интензитета да би било ово кривично дело.

 

 

 

Agreed....

 

 

УРЕЂЕЊЕ: А и не знам на коју ће фору да их гони, обзиром да је покушај кажњив само за дела за која се добија од пет па на више, јер је сулудо ово понашање сврставати у други став овог кривичног дела.

 

 

Pa ići će na: putem sredstava javnog informisanja ili sličnih sredstava ili na javnom skupu...

To još i ima smisla... kad bi ostalo bilo smisleno...

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da ce Tadic i DS  morati malo da podnose racune tuzilastvu Srbije ...      

 

 

 

Ко је крив за Шабац

Бо­рис Та­дић: Гра­до­на­чел­ник је тра­жио три пу­та ви­ше љу­ди за од­бра­ну де­ла на­си­па у Шап­цу него што су проценили у „Србијаводама”.– Зо­ран Бабић: Ша­бац је био крај­ње не­спре­ман и ни­је имао ни до­во­љан број џа­ко­ва, ни пе­ска, ни иде­ја ка­ко да се упо­сле љу­ди ко­ји су дошли на по­зив Алек­сан­дра Ву­чи­ћа

dusan-petrovic,-boris-tadic,-aleksandar-
Консултације о саставу владе: Душан Петровић, Борис Тадић и Александар Вучић, априла 2014. (Фото T. Jaњић)

Пред­сед­ник Но­ве де­мо­крат­ске стран­ке Бо­рис Та­дић од­ба­цио је ју­че пи­са­ње, ка­ко ка­же, та­бло­и­да на­кло­ње­них вла­сти да је Вла­да Ср­би­је, ко­ју је пред­во­ди­ла Де­мо­крат­ска стран­ка, не­на­мен­ски по­тро­ши­ла кре­дит Свет­ске бан­ке у из­но­су од 51 ми­ли­он евра ко­ји је био на­ме­њен из­град­њи си­сте­ма за од­бра­ну од по­пла­ва.

Бив­ши пред­сед­ник др­жа­ве Бо­рис Та­дић, ме­ђу­тим, ни­је же­лео да упи­ре пр­стом у по­ли­тич­ке на­ру­чи­о­це ова­квих тек­сто­ва, јер, ка­ко је ре­као, не же­ли да оп­ту­жу­је без до­ка­за. 

Та­дић је на кон­фе­рен­ци­ји за но­ви­на­ре ис­та­као да сва­ко на сај­ту Свет­ске бан­ке мо­же да про­ве­ри ко­ли­ко је Ср­би­ји нов­ца одо­бре­но за те на­ме­не и ка­ко је он по­тро­шен.

„Свет­ска бан­ка је Ср­би­ји 2005. го­ди­не одо­бри­ла 25 ми­ли­о­на до­ла­ра бес­ка­мат­ног кре­ди­та за за­шти­ту од по­пла­ва, а две го­ди­не ка­сни­је још 49,37 ми­ли­о­на до­ла­ра по ка­мат­ној сто­пи од 0,8 од­сто. Ова фи­нан­сиј­ска ор­га­ни­за­ци­ја стро­го кон­тро­ли­ше ка­ко се тро­ши но­вац од тре­нут­ка ка­да се одо­бри до ре­а­ли­за­ци­је”, ис­ти­че Та­дић.

Од тог кре­ди­та ни­је ис­ко­ри­шће­но са­мо пет од­сто сред­ста­ва ко­је је Свет­ска бан­ка опре­де­ли­ла за од­бра­ну од по­пла­ва у Ср­би­ји, али за то, уве­ра­ва Та­дић, ни­је од­го­вор­на вла­да ко­ју је пред­во­дио ДС. „Ако је и би­ло гре­ша­ка, оне су ве­за­не за ових пет од­сто не­ис­ко­ри­шће­них сред­ста­ва, а она ни­су ис­ко­ри­шће­на на 1,8 до два ки­ло­ме­тра у Шап­цу, упра­во на кри­тич­ном ме­сту ко­је је бра­ње­но за вре­ме по­пла­ва”, ре­као је Та­дић.

У Шап­цу је то­ком вла­де Мир­ка Цвет­ко­ви­ћа из­гра­ђе­но 19 ки­ло­ме­та­ра на­си­па и за­шти­те од во­да. Да то ни­је ура­ђе­но, сма­тра Та­дић, ште­та од по­пла­ва ко­је су не­дав­но по­го­ди­ле Ср­би­ју би­ла би ка­та­стро­фал­на и број људ­ских жр­тва ме­рио би се сто­ти­на­ма. Он је до­дао да је вла­да из ре­пу­блич­ког бу­џе­та од 2008. до 2011. го­ди­не за ту на­ме­ну из­дво­ји­ла још 110 ми­ли­о­на, та­ко да је у то­ку не­ко­ли­ко го­ди­на у од­бра­ну од по­пла­ва уло­же­но укуп­но 160 ми­ли­о­на евра.

Та­дић је, та­ко­ђе, ис­та­као да је у вре­ме ка­да је он био пред­сед­ник др­жа­ве би­ло по­плав­них та­ла­са на Дри­ни и Ти­си ко­ји су би­ли ве­ћи не­го они ко­ји су нас по­го­ди­ли про­те­клих да­на, али да ни­је би­ло људ­ских жр­та­ва за­то што се зна­ло ко шта ра­ди и ко ка­ко ре­а­гу­је у лан­цу ко­ман­до­ва­ња на­кон прог­но­за РХМЗ. Ли­дер НДС-а ка­же да по­сто­ји за­пи­сник са сед­ни­це шта­ба гра­да Шап­ца за ван­ред­не си­ту­а­ци­је од пет­ка 16. ма­ја, по­ла са­та по­сле по­но­ћи, ка­да су љу­ди из „Ср­би­ја­во­да” и Упра­ве за во­де „Пу­зо­вић и Пје­шчић” ре­кли да је за од­бра­ну де­ла на­си­па у Шап­цу по­треб­но 50 љу­ди, пет трак­то­ра и 28.500 џа­ко­ва са пе­ском. Гра­до­на­чел­ник Шап­ца је, тра­жио три пу­та ви­ше љу­ди, али је то био са­мо пред­лог, ка­ко је ре­као Та­дић.

Зо­ран Ба­бић, члан Пред­сед­ни­штва СНС-а, твр­ди да та­кав за­пи­сник не по­сто­ји и да је у то вре­ме 40 са­ти ни­је на­пу­штао Ша­бац.

„Град Ша­бац ни­је бра­њен ни­ка­квим за­пи­сни­ци­ма ко­ји су мо­жда пра­вље­ни у не­кој ка­фа­ни. Та­мо где су се­де­ли од­го­вор­ни љу­ди ко­ји су се ба­ви­ли од­бра­ном овог гра­да та­кав за­пи­сник не по­сто­ји. Не знам где је био са­да већ бив­ши гра­до­на­чел­ник Шап­ца по­ла са­та иза по­но­ћи, али сам си­гу­ран да ни­је био у про­сто­ри­ја­ма кри­зног шта­ба. Знам са си­гур­но­шћу јер су ту би­ли без­бед­но­сни ор­га­ни ко­ји то мо­гу да по­твр­де. Град Ша­бац је био крај­ње не­спре­ман и ни­је имао ни до­во­љан број џа­ко­ва, ни пе­ска, ни иде­ја ка­ко да се љу­ди ко­ји су на по­зив Алек­сан­дра Ву­чи­ћа до­шли у Ша­бац ор­га­ни­зу­ју и упо­сле”, ис­ти­че Ба­бић.

Ми­лош Ми­ло­ше­вић је, да под­се­ти­мо, сме­њен са ме­ста ше­фа град­ског шта­ба за ван­ред­не си­ту­а­ци­је 16. ма­ја, а по­том је и под­нео остав­ку на ме­сто гра­до­на­чел­ни­ка Шап­ца. Ми­ло­ше­вић је та­да у из­ја­ви за јав­ност на­вео да је то ура­дио да би спре­чио да­љу по­ли­ти­за­ци­ју пи­та­ња ње­го­ве од­го­вор­но­сти за рад на ме­сту ко­ман­дан­та Град­ског шта­ба за ван­ред­не си­ту­а­ци­је, са ко­га је сме­њен од­лу­ком Вла­де Ре­пу­бли­ке Ср­би­је.  

Стран­ка „За­јед­но за Ср­би­ју”, чи­ји је Ми­ло­ше­вић члан, по­др­жа­ла је ње­го­ву од­лу­ку да под­не­се остав­ку. Ова стран­ка је та­да за­тра­жи­ла да све од­лу­ке Ми­ло­ша Ми­ло­ше­ви­ћа док је био на че­лу кри­зног шта­ба у Шап­цу бу­ду објек­тив­но раз­мо­тре­не ка­да зе­мља уђе у ре­дов­не при­ли­ке.

------------------------------------------------------------------

На по­ли­граф за „Га­ле­ни­ку”

Бо­рис Та­дић је као по­ку­шај скре­та­ња па­жње јав­но­сти опи­сао и тврд­ње та­бло­и­да о ње­го­вој на­вод­ној уме­ша­но­сти у фи­нан­сиј­ске мал­вер­за­ци­је у ком­па­ни­ји „Га­ле­ни­ка”. Он твр­ди да са ти­ме ни он ни ДС не­ма­ју ни­ка­кве ве­зе и да је спре­ман да иде и на по­ли­граф ка­ко би то до­ка­зао.

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Ko-je-kriv-za-Sabac.sr.html

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо је Вучућ беспотребно унео панику у Шабац, и тако много отежао надлежним посао, у потпуно узбуњеном граду. Сетимо се да је позвао на ТОТАЛНУ евакуацију града. То је изазвало страх, и потпуну панику међ обичан народ. Чак и да је намеравао тоталну евакуацију, то треба и најавити и урадити организовано, и смирено, са упуством ко је надлежан, и која насеља где да иду.

 

Ово је био пример уношења панике, ради медијске промоције, раста рејтинга, и смене градског руководства. После дебакла са Обреновцем, "херој" је морао да спасе неког, па је изабрао Шабац, иако је рецимо Митровица била више угрожена од Шапца. Само Шабац је био зицер, тј. нешто што ће сигурно спасити, за разлику од Митровице, где су села ипак била поплављена, па "херој" није хтео да ризикује.

 

Овим никако не желим да умањим славу правих хероја, народа који је озбиљно, и прегалнички радио на утвђивању насипа у Шапцу и околини. Њима свака част.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да ви не знате основне појмове, ал нема везе ускоро ћете их проживети па ћете схватити.

 

Ја мислим да људи често погрешно повезују узроке и последице. Одсуство државе уопште не мора да значи "анархију" у смислу хаоса и распада цивилизације. Нити су институције државе заслужне за развитак савремене цивилизације као што је опште прихваћено без стварног критичког расуђивања. Кроз историју су у ствари те институције биле извор највећег варварства и по правилу кочиле напредак у сваком смислу. Народ је увек морао да диже револуције и руши поредак да би се уздигао на следећу степеницу. Цивилизација се развија упркос држави, а не због ње. Ако је некада и била потребна (што је упитно), временом је то све мање.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вучић: 24 утопљеника,1 страдао у клизишту, 26 умрло природном смрћу

Премијер Александар Вучић изјавио је данас да је Влада Републке Србије урадила све што је могла, реаговала брзо и учинила све да се спасу људски животи и имовина у катастрофалним поплавама.

vuccich2.jpg

БЕОГРАД – Премијер Србије Александар Вучић саопштио је данас да су поплаве у Србији однеле 24 живота.

Вучић је у Скупштини Сбије рекао да је међу 24 жртве, за које је обдукцијом утврђено да су се утопиле, и један припадник ватрогасне службе.

Он је навео да је од покретања клизишта живот изгубило још једно лице, а да је на територији осам поплављених општина 26 лица преминуло природном смрћу.

Премијер је истакао да се као нестали воде још четири особе, али и да је под водом још осам одсто територије Обреновца.

Вучић: Држава урадила све што је могла

Премијер Александар Вучић изјавио је данас да је Влада Републке Србије урадила све што је могла, реаговала брзо и учинила све да се спасу људски животи и имовина у катастрофалним поплавама.

Вучић је одговарајући на питања посланика рекао да је Влада Србије дала све од себе како би се спасили људски животи и спасило на хиљаде људи истичући да је то њена обавеза и посао, али да је поносан на људе који су то радили и на њихову спремност да раде и да се боре ноћу и дању и поред полуинформација које су стизале, а које, како је рекао, у овој земљи најбоље успевају.

Премијер је прецизирао да је Сектор за ванредне ситуације МУП-а Србије реаговао на време 12. маја 2014. године и пренео свим командантима штабова потребне информације, а да су у ноћи 13. и 14. почеле обилне падавине и почело 24-очасовно праћење стања и активирани тимови...

Он је додао да су све снаге ангажоване, али да су воде биле хиљадугодишње, како их називају стручњаци, а да је када је реч о општини Обреновац извршена мобилизација јединица војске и полиције...

„Апсолутно је све било ангажовано”, рекао је Вучић и изразио захвалност људима који су спасили на хиљаде људи, а неретко трпели и непријатности, псовке, ударце...

„У само две ноћи више од 4.500 људи из Обреновца је евакуисано”, рекао је Вучић и додао да је све рађено руководећи се информацијама РХМЗ, „Србијавода”, „Београдвода”.

Он је навео да је постојао и објективан проблем за који мора да се сноси одговорност , а за који може да сноси читава Србија, а то је да имамо 17 одсто исправних сирена у целој Србији, па је тако у Обреновцу радила само један сирена.

„То је био кључни проблем, иначе се реаговало најхитније”, рекао је Вучић и додао да нико не може да лаже да „нисмо дали све од себе и борили се за свој народ свим срцем и свом снагом”.

Вучић се истовремено захвалио свима који су дошли из иностранства и помагали у спасавању.

Он је казао да надлежни органи испитују могућу кривичну одговорност свакога у том ланцу, али и поручио да жели да се избегне да се на било који начин од природне катастрофе и елементарне непогоде прави било какво политичко питање.

Вучић је оценио да је ситуација била таква да је рађено најбоље што је могуће у датим околностима и подвукао да су сви представници међународне заједнице изразили довљење за то како је држава реаговала на ову катастрофу.

„Надам се да ћемо из ове кризе изаћи као људи који имају визију и знамо како земљу да обновимо”, рекао је Вучић у парламенту.

Вучић: Због некадашњег директора изгубили десетине милиона

Премијер Вучић рекао је данас да је држава изгубила на десетине милиона евра због тога што Колубара и Термоелектрана Никола Тесла нису били осигурани од поплава.

Он је, одговарајући на питање посланика са листе Нове демократске странке (НДС) Зорана Живковића, истакао да Колубара и ТЕНТ нису осигурани од поплава зато што директор, који је, како је навео, из редова политичке странке коју представља посланик који је поставио питање, није хтео да потпише полису осигурања 1.марта 2012.године.

„Тражио је да се избаци надокнада од штете од поплава. Покушавамо сада да решимо тај проблем и надам се да ће то лице бити испитано. Немам намеру да га окривим да је желео такву несрећу, али због тога смо изгубили десетине милиона евра”, објаснио је Вучић.

Он је, на додатно питање Живковића, упитао да ли је неко требало да уђе у Колубару и прелистава полисе осигурања.

„Ваша власт је избацила тај део осигурања од поплава, они директори за које сте тврдили да су најбољи. А сада није он крив, већ онај што није проверио у међувремену и убацио то у полису. То је накарадна логика коју нико не може да разуме”, поручио је Вучић.

Што се тиче постављања шефа Кризног штаба у Шапцу, он је подвукао да се о локалним штабовима разговара на другим местима, а да треба овде казати шта се замера влади.

„Шта је Бобан Бирманчевић урадио или неко други, нема везе са нама. То јасно ставља до знања грађанима какав је наш однос, да није партијски, већ озбиљан и одговоран”, рекао је он.

Вучић је подсетио да је 18.маја обишао седам поплављених општина, да је радио 22 сата тог дана, док се Живковић, како је казао, хвалио новом лимузином.

Влада се, према његовим речима трудила и борила да уради све што може у складу са законом, није улазила ни у какве политичке процесе.

С тим у вези је указао да су смењивани и људи који су били изабрани на листи СНС и других листа.

Живковић је рекао да одговором није задовољан, и оценио да је влада требало да уради све оно што је војвођански штаб, на челу са Гораном Јешићем, чинио.

Уједно је додао да се слаже са свим критикама упућене на рачун Демократске странке (ДС), чији је он, како је рекао, био највећи критичар од изласка из партије.

http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Vucic-24-utopljenika1-stradao-u-klizistu-26-umrlo-prirodnom-smrcu.sr.html

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да људи често погрешно повезују узроке и последице. Одсуство државе уопште не мора да значи "анархију" у смислу хаоса и распада цивилизације. Нити су институције државе заслужне за развитак савремене цивилизације као што је опште прихваћено без стварног критичког расуђивања. Кроз историју су у ствари те институције биле извор највећег варварства и по правилу кочиле напредак у сваком смислу. Народ је увек морао да диже револуције и руши поредак да би се уздигао на следећу степеницу. Цивилизација се развија упркос држави, а не због ње. Ако је некада и била потребна (што је упитно), временом је то све мање.

 

 

Dobra organizacije je uvek pozeljna i ona vodi covecanstvo napred a anarhija i losa organizacija vuku coveka nazad.

 

Drzava, dobra drzava, dobro organizovana ce uvek vuci napred a odsustvo drzave odnosno organizacije uvek nazad. Sto ne znaci da je svaka drzava dobra ali je pozeljnija od anarhije.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим зашто је држава потребна за добру организацију?

 

У ствари је већина ствари које држава ради веома лоше и неефикасно организована...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим зашто је држава потребна за добру организацију?

 

У ствари је већина ствари које држава ради веома лоше и неефикасно организована...

 

 

Nemci se ne bi slozili sa tobom ... ili svedjani, holandjani ...

 

Ti posmatras samo Srbiju i nalazis mane "drzavi" a srbija i nema drzavu, tek treba da je izgradi zajedno sa svescu ljudi.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...