Jump to content

Квази-истине које се шире путем интернета ради деморалисања народа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ti posmatras samo Srbiju i nalazis mane "drzavi" a srbija i nema drzavu, tek treba da je izgradi zajedno sa svescu ljudi.

 

 

Напротив Србија има превише државе. Држава Србија је преобимна бирократски за наше узслове и стандарде, има прејкака овлшћења и превише контроле. Више него и немачка, и шведска и норвешка које си ти навео као примере добре државе. Значи ако хоћеш да будемо као те земље које си набројао ми треба да смањимо државу и прописе а не да их повећавамо. 

 

Чињеница је много протса коју никако да прихватиш-скапираш, да ли из ината или је нешто друго у питању не знам..

 

Шти више државе(бирократски) и што већа и централизована и јача државна власт  -то лошије.

За то имаш примере у свим комунистичким државама, нацизму, фашизму, у средњовековним државама апсолутним монархијама итд.

 

Сад то не значи да државна власт не треба да постоји нити ко то каже. Али треба схватити да она има своју функцију коју може да обавља и ону функцију где врши више штете него користи када је обавља.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...