Jump to content

Квази-истине које се шире путем интернета ради деморалисања народа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ja bas htedoh ovo da pitam - da li ima neki zakonski osnov za ova ispitivanja i privodjenja? Nesto kao u vanrednoj situaciji, ili ovo nema nikakvog zakonskog osnova?

 

 

Pa ima Izazivanje panike i nereda (čl. 343. KZ) ali se kod ovog dela pored radnje (iznošenje ili pronošenje lažnih vesti ili tvrđenja) traži i posledica: da je izazvana panika ili teže narušavanje javnog reda ili mira ili da osujeti ili značajnije omete sprovođenje odluka i mera državnih organa ili organizacija koje vrše javna ovlašćenja.

 

Meni nije poznato da se ovo desilo i da je došlo do nekakve panike usled onih priča zbog kojih policija zove ove ljude. Znam da je došlo do panike usled vesti o zatrovanoj vodi u Beogradu, koja se manifestovala time da su ljudi išli i kupovali ogromne količine flaširane vode, ali nismo čuli da su urednici medija koji su to objavili privedeni.

 

Inače je veoma sporna praksa policije da ljude koje sumnjiče za izvršenje krivičnog dela zove na "informativni razgovor" ili kako to zakon naziva "prikupljanje obaveštenja od građana". Tako se razgovara sa potencijalnim svedocima a osumnjičenom se mora reći da je osumnjičen, da ima pravo na branioca, da ima pravo da se brani ćutanjem, itd. Vidi članove 288. i 289. ZKP (LINK). Oni to "pravdaju" time da šatro još uvek ne znaju da li za ovo lice "postoje osnovi sumnje da je učinilac k.d.", pa čak i kad ga zovu po već podnetoj krivičnoj prijavi podnetoj protiv tog lica, što je naravno bullshit.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ратна пропаганда против свог народа.

 

Какве небулозе...

 

Стварно овај народ има комплекс ауторитета и да препозна шта је заиста главни проблем који треба решавати.

 

Ајмо сад сви на блогере и фејсбук "издајнике". Проклетници уништише народ и државу!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Meni nije poznato da se ovo desilo i da je došlo do nekakve panike usled onih priča zbog kojih policija zove ove ljude. 

 

 

Ako zanemarimo fakat da je policija sigurno bolje obavestena od nas, postoji li mogucnost da je neko poveden glasinama o stotinama leseva se zaputio u Obrenovac trazeci nekog svog i time ugrozio svoj zivot a mozda i stradao?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве небулозе...

 

Стварно овај народ има комплекс ауторитета и да препозна шта је заиста главни проблем који треба решавати.

 

Ајмо сад сви на блогере и фејсбук "издајнике". Проклетници уништише народ и државу!

 

 

Samo troje je pozvano na razgovor i policija je to sigurno sa razlogom ucinila ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Meni nije poznato da se ovo desilo i da je došlo do nekakve panike usled onih priča zbog kojih policija zove ove ljude. 

 

 

Citat:

 

Начелник београдске полиције Веселин Милић је у Скупштини града рекао да се осумњичени терете за кривично дело „ширење панике и нереда” у покушају.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako zanemarimo fakat da je policija sigurno bolje obavestena od nas, postoji li mogucnost da je neko poveden glasinama o stotinama leseva se zaputio u Obrenovac trazeci nekog svog i time ugrozio svoj zivot a mozda i stradao?

 

Kao što i rekoh, meni nije poznato. Mogućnost svakako postoji... za sve i svašta... ako već spekulišemo, cenim da bismo o tome već uveliko čitali u (ne)službenim glasnicima policije poput Informera i Kurira.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao što i rekoh, meni nije poznato. Mogućnost svakako postoji... za sve i svašta... ako već spekulišemo, cenim da bismo o tome već uveliko čitali u (ne)službenim glasnicima policije poput Informera i Kurira.

 

 

 

Dodao sam kasnije nov post. Radi se o delu "u pokusaju" ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dodao sam kasnije nov post. Radi se o delu "u pokusaju" ..

 

Ради се о томе да је свака власт у историји сваку кризу увек покушавала да искористи за ограничење слободе грађана и обрачун са политичким неистомишљеницима.

 

Ако су у Србији највећи проблем Фејсбук и блогери онда је бре то најбоља држава на свету...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citat:

 

Начелник београдске полиције Веселин Милић је у Скупштини града рекао да се осумњичени терете за кривично дело „ширење панике и нереда” у покушају.

 

Pored toga što načelnik beogradske policije ne ume da tačno navede naziv krivičnog dela pa umesto "izazivanje panike i nereda" navodi "širenje panike i nereda", isti očigledno ne razume ni institut pokušaja.

 

Pokušaj postoji kada neko započne krivično delo, pa ga ne dovrši ili pokuša da izvrši krivično delo nepodobnim sredstvom ili prema nepodobnom predmetu (vidi čl. 30. i 31. KZ - LINK), a ne kada nevezano od volje učinioca izostane posledica koja se traži po zakonu.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ради се о томе да је свака власт у историји сваку кризу увек покушавала да искористи за ограничење слободе грађана и обрачун са политичким неистомишљеницима.

 

Ако су у Србији највећи проблем Фејсбук и блогери онда је бре то најбоља држава на свету...

 

 

Ako su ova trojica neistomisljenico u Srbiji neka idu slobodno ... Hapsili su i za pretnje Tadicu i slicnih stvari je bilo i kod nas i po svetu ...

 

A evo maklo relaksa...

 

Saznajte da li ćete biti privedeni zbog širenja panike

lisice.jpg

 

Iako je na polovini kviza delovalo da ćete se možda i izvući, žalimo što moramo da vas obavestimo da odgovori koje ste dali ukazuju na to da ćete sigurno biti privedeni na informativni razgovor zbog širenja panike.

Potrudite se da u policiji na saslušanju dajete odgovore suprotne ovima koje ste dali u ovom kvizu. Srećno!

 

 

http://www.njuz.net/njuz-kviz-saznajte-da-li-cete-biti-privedeni-zbog-sirenja-panike/

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meteorolog koji je najavio kišu uhapšen zbog širenja panike
 

BEOGRAD, 27. maj 2014, (Njuz) – B.M. meteorolog iz Beograda koji je juče najavio kišu priveden je na informativni razgovor u policiju gde je saslušan pod optužbom za širenje panike.

Kako saznaje Njuz, ovaj meteorology je posle saslušanja izveden pred istražnog sudiju koji mu je odredio pritvor od 48 sati.

- Tačno je da je u svojstvu osumnjičenog lišen slobode jedan meteorolog iz Beograda – potvrdio je za Njuz anonimni izvor iz MUP-a. -On se sumnjiči da je dana 26. maja 2014. najavio obilnu kišu u Beogradu i drugim gradovima Srbije što je dovelo do širenja panike među građanima i državnim organima. Bezobzirnost koju je B.M. pokazao prilikom vršenja ovog dela ogleda se i u činjenici da je informaciju o kiši prosledio medijima i državnim službama čime je jasno pokazao svoju nameru da izazove paniku širokih razmera – objašnjava on.

Kako saznaje Njuz, B.M. se pred istražnim organima branio tako što je pokazao meteorološke nalaze koji su pokazivali da će tog dana biti obilnih padavina,  

a ni tu se nije zaustavio već je pozvao sudiju da pogleda kroz prozor i lično se uveri da napolju zaista pada kiša. Uspaničeni sudija je odbio ove argumente i odredio mu pritvor.  :))


 

- Policija nastavlje istragu u ovom slučaju i istražuje da li je B.M. radio sam ili je imao sučesnike – kaže naš izvor iz MUP-a i poziva građane da ostanu mirni i ne šire kišobrane na ulici kako ne bi izazvali paniku kod ostatka stanovništva.

- Obucite se lagano, izbegavajte kišne kabanice, čizme i svu garderobu koja može asocirati na padavine i nemate razloga za brigu. Molim vas samo da nikome ne kažete da je osumnjičeni meteorolog najavio da će kiše biti i narednih dana kako i mene ne bi ushapsili zbog širenja panike – tiho je dodao ovaj policajac.

http://www.njuz.net/meteorolog-koji-je-najavio-kisu-uhapsen-zbog-sirenja-panike/#ixzz335a3nM1r

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače je veoma sporna praksa policije da ljude koje sumnjiče za izvršenje krivičnog dela zove na "informativni razgovor" ili kako to zakon naziva "prikupljanje obaveštenja od građana". Tako se razgovara sa potencijalnim svedocima a osumnjičenom se mora reći da je osumnjičen, da ima pravo na branioca, da ima pravo da se brani ćutanjem, itd. Vidi članove 288. i 289. ZKP (LINK). Oni to "pravdaju" time da šatro još uvek ne znaju da li za ovo lice "postoje osnovi sumnje da je učinilac k.d.", pa čak i kad ga zovu po već podnetoj krivičnoj prijavi podnetoj protiv tog lica, što je naravno bullshit.

 

Више није само информативни разговор, сад је притвор од 30 дана.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=29&nav_category=16&nav_id=854253

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта каже закон, али сам сасвим сигуран да је у питању само демонстрација бруталне силе и ништа више од тога. У супротном би ладили главу и они ликови што прете једној жени због антене и раузни други ликови одбегли из ”лазе”... Тек ће да буде весело...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...