Jump to content

Како помоћи себи да се превазиђу тешке животне ситуације


Препоручена порука

  • Одговори 272
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Psihologija ne moze nam pomoci.jedino pomaze vjera u Boga i Bozji lek  a to je molitva

 

Naravno da psihologija može da pomogne. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Да ли сте некада ишли на разговоре код психолога?

Да ли вам је то донело бољитак?

 

Јасно је да психолог не може да замени исповест и духовника, међутим психологија као наука има доста грана и лично сам задовољан својим искуствима са психолозима.

Имао сам прилике у неколико наврата да одлазим на разговоре који су распетљали до извесне мере одређене проблеме и покренули ме да идем напред.

 

Какво је ваше мишљење?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

misliš odem kod psihologa da dam intervju

 

Не :)

Волиш да дајеш интервјуе?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осим приликом регрутације и лекарског за возачку дозволу, нисам био у контакту са психолозима :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma šalim se,šta znam zavisi od ličnosti,ja ne mogu da zamislim da me neki psiholog obrađuje, ja sam sam sebi psiholog,ne samo sebi nego i drugima,ali imam jednu prijateljicu koja ide kod psihologa i njoj pomaže dosta,nekad davno dođeš kući,mlatneš ženi šamarčinu ako je kriva zbog nečeg,ako nije onda preventivno da ne skrivi i to je bila  psihoterapija,a danas smo svezanih ruku :))) .

Nekada su sveštenici bili psiholozi između ostalih dužnosti,trebalo bi da su i danas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bila,ali nista od toga.bolje mi je bilo u Liturgiji nego tamo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oh dear, I guess I have a confession to make... :) 

 

Јесам и то више пута. Штавише, планирам да се озбиљније бавим психологијом (кад порастем бићу психо :)))

 

Толико дилема је разрешено, и још нешто, то је на неки начин пут без повратка, јер једном када кренеш да копаш по свом уму (а дошао си да се пожалиш како си заправо жртва туђих лоших избора) више ниси исти и не посматраш ствари исто. Међутим, да би се суочио са правим собом, треба имати, па да не кажем шта :), јер није никако лако, али ослобађа! :) 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam bio kod psihologa , mada mi nikada takve stvari ne bi predstavljale problem . Uprkos tome što mnogi ljudi zaziru od odlaska kod psihologa i to u smislu "Ta nisam valjda lud , pa da idem da razgovaram sa psiholozima/psihijatrima!"

 

Osnovni problem kod našeg čovjeka jeste upravo to neznanje prilikom prisutpa određenoj temi , a da volimo da pametujemo - to je već svima poznato .

 

Razgovor sa psihologom  vam uveliko može pomoći , pored toga da se "ispraznite" (odnosno , izreknete sve to što nemate gdje i kome) , pokupite i pokoji savjet (bez obzira da li vam se sviđa ili ne) , jer dvije glave su vazda pametnije od jedne . Samim time , odlazak kod psihologa nikako ne može i ne smije da bude minus ! 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nekad davno dođeš kući,mlatneš ženi šamarčinu ako je kriva zbog nečeg,ako nije onda preventivno da ne skrivi i to je bila  psihoterapija,a danas smo svezanih ruku. Nekada su sveštenici bili psiholozi između ostalih dužnosti,trebalo bi da su i danas

 

Шта кажеш Кордуне, златна вермена хахаха  :)) 

Слажем се са Мел да Литургију не може ништа да замени, и свештеник треба да има психолошки дар, али ако га нема онда да има љубави и то ће помоћи

Психологија нема Благодат као Црква, али што рече наш Ниџо, психолози су људи који су се обучили да помогну човеку да пре свега донесе одговорност за себе. Да свако себи призна о чему је реч

Са Кордуном се слажем кад је рекао да је сам себи психолог, јер психолози углавном не причају, већ питају и наводе.

Одговоре дајемо сами.

Пар пута сам од психолога отишао бесан на њега (њу) јер сам био суочен са собом 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта кажеш Кордуне, златна вермена хахаха  :)) 

Слажем се са Мел да Литургију не може ништа да замени, и свештеник треба да има психолошки дар, али ако га нема онда да има љубави и то ће помоћи

Психологија нема Благодат као Црква, али што рече наш Ниџо, психолози су људи који су се обучили да помогну човеку да пре свега донесе одговорност за себе. Да свако себи призна о чему је реч

Са Кордуном се слажем кад је рекао да је сам себи психолог, јер психолози углавном не причају, већ питају и наводе.

Одговоре дајемо сами.

Пар пута сам од психолога отишао бесан на њега (њу) јер сам био суочен са собом 

 

odlazak kod psihologa pomaze da se suocite sa sobom,predsobljem i kupatilom  :))  :))  :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sa sobom,predsobljem i kupatilom

заборавила си спаваћу  0703_read 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

заборавила си спаваћу  0703_read 

:jtl2jq:  :jtl2jq:  :jtl2jq:  :1312_womens:  :1312_womens:  :1312_womens:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...