Jump to content

Како помоћи себи да се превазиђу тешке животне ситуације


Препоручена порука

pa valjda za to ima duhovnika i ispovest...... .smesko.

 

Јесте, драги мој, али у богословијама се не учи поступак лечења озбиљно болесних људи, нити је то свештенички посао. Нити исповест служи за лечење психопатологија, већ је света тајна која запечаћује нечији труд око покајања.

 

Као што добро знаш, када човек зажели свету тајну, не иде ко психијатра. Исто тако, кад жели да се лечи, не иде ко свештеника, већ у болницу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 272
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Многим оболелим (и потенцијално оболелим) православцима - које лично знам - било би најпаметније да се ману позивања на Христа и слично и да посете психијатра или установе за менталне болести. Такође, да прочитају и коју књигу из психологије.

Овде није била тема о ментално поремећеним, већ просто о  разним животним проблемима и њиховом решавању...но свеједно

Извини,да ли знаш неку сајко-поремећену особу ,која је излечена,невезано да ли је православац или не?

Која је то шизофренија излечена у установи за ментално оболеле?

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте, драги мој, али у богословијама се не учи поступак лечења озбиљно болесних људи, нити је то свештенички посао. Нити исповест служи за лечење психопатологија, већ је света тајна која запечаћује нечији труд око покајања.

 

Као што добро знаш, када човек зажели свету тајну, не иде ко психијатра. Исто тако, кад жели да се лечи, не иде ко свештеника, већ у болницу.

 

A sta ti podrzumevas pod psihopatologijom?El znas nekoga koga su recimo izlecili od neke teze psihicke bolesti kao sto je recimo sizofrenija?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини,да ли знаш неку сајко-поремећену особу ,која је излечена,невезано да ли је православац или не? Која је то шизофренија излечена у установи за ментално оболеле?

 

Наравно, лично знам неколико, а читао сам и гледао емисије о многима који су излечени.

Да, баш те болести и баш у установама, где би другде?! Скоро је овде неко поставио чланак (заправо интервју) о човеку који је у институцији ("Лаза") излечен од стигме (иначе тешка ментална болест). Дакле, итекако има, чуди ме да уопште питаш о томе ...

 

Не знам ни једног ко је излечен ван инстутуција ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Батице,не причам о грипу,већ и шизофренији...то се не лечи!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, лично знам неколико, а читао сам и гледао емисије о многима који су излечени.

Да, баш те болести и баш у установама, где би другде?! Скоро је овде неко поставио чланак (заправо интервју) о човеку који је у институцији ("Лаза") излечен од стигме (иначе тешка ментална болест). Дакле, итекако има, чуди ме да уопште питаш о томе ...

 

Не знам ни једног ко је излечен ван инстутуција ...

Богородица је у граду Луена исцелила оболелу од шизофреније
 
3. У марту 2002. године догодило се још једно Богородичино чудо. Хришћанин, по имену Георгије, (био је директор аутомобилске компаније у Хекамину) имао је ћерку која је боловала од шизофреније. Водио је кћи по лекарима, али су они мало чиме могли да помогну. Једном му је учитељ у нашој парохији, Лука, рекао: „Твоју кћер неће излечити лекари. Ти би најбоље урадио ако би је одвео да се поклони Пречистој…“
И у најближу недељу дошао је у храм са ћерком. Два његова брата су је водила под руку. Они су одвели девојчицу икони Пресвете Богородице. Тек што је савила колена пред иконом, тог тренутка је била исцељена. Немогуће је описати свеопшту радост. Сви су се још више оснажили у Вери, са свих страна су се чули повици: „Православна Црква је истинска Црква Христова!“ Кроз шест месеци након тога девојчица је била крштена са именом Марија – Пантелејна.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razvojem molekularne biologije omogućena su istraživanja koja će omogućiti stvaranje novih terapija. Lekovi koji se primenjuju trenutno ne dovode do potpunog izlečenja, već jedna od pet osoba ozdravi. Osobe koje koriste terapiju uglavnom gube samo neke od simptoma, zadržavajući tokom čitavog života pojedine smptome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, али нека од тих "решења" и нису "инстант", већ престављају дугачак и мукотрпан пут, а нећеш их наћи у Библији нити решити на исповести. Има неких животних питања и проблема којима се хришћанство једноставно не бави.

 

Нема. Ако се хришћанство њима не бави, онда и нису неки проблеми. То су проблеми типа, како да уклоним флеку од вина са тепиха или шта да купим жени за 8. март. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@SHADOWS OF THE LIGHT,

 

Лепа причица, заиста. Ја сам само рекао да лично не знам никог ко је излечио психички поремећај ван институција.

И муслимани, јевреји, будисти имају стотине прича о чудима којима исцељују Алах и Буда.

 

И такође сам рекао да је одлично када се лечење сједини са молитвом Богу - што је далеко од крајњости како психијатрије, тако и псеудо побожне магије.

 

П.С.

 

И да будем искрен, знам и људе који су се изборили са својим психичким поремећајима без црквеног или религиозног живота. Ето.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисмо говорили о озбиљним психолошким поремећајима, већ о "селф-хелп" књигама и програмима. Ту наравно има свакаквог смећа, па можда одатле и долази неспоразум. Нико неће решити животни проблем "снагом својих мисли". :)

 

Али постоје на пример веома приземне теме као што је "time management" или по нашки "управљање временом". То су веома корисне вештине и принципи који могу доста да помогну у животу неорганизованим људима и нема у њима ништа лоше. Или "како остати мотивисан" када радиш на неком дугорочном циљу итд.

 

Ево један конкретан пример књиге која се бави сличним питањима:

 

200px-The_7_Habits_of_Highly_Effective_P

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Seven_Habits_of_Highly_Effective_People

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема. Ако се хришћанство њима не бави, онда и нису неки проблеми. То су проблеми типа, како да уклоним флеку од вина са тепиха или шта да купим жени за 8. март. 

 

Наравно да има. Ево ти конкретно - имаш листу од 54 задатка за данас и видиш да нема шансе да их завршиш све. Којим редоследом ћеш их радити и колико времена ћеш посветити сваком?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да има. Ево ти конкретно - имаш листу од 54 задатка за данас и видиш да нема шансе да их завршиш све. Којим редоследом ћеш их радити и колико времена ћеш посветити сваком?

Da legneš odgledaš  recimo prvu sezonu Tera Nove (koja je btw odlična) i ne uradiš ništa. A onda u zadnjih sat vremena sabiješ sve to i gotovo.

 

PS. Tih sat vremena moraju da budu negde u intervalu od 2-6h

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто би се онда један хришћанин уопште бавио тим питањима?

Лично мислим да је промашај,ако неко своја животна питања и проблеме решава ван Христовог учења,поготово ако се ослања искључиво на своје способности , а ти си заиста прави пример тога...

 

А ти кад уводиш телефон, да ли тај проблем решаваш ван или у оквиру Христовог учења?

 

Зашто ово питам? Лечење болести није ништа суштински различито од спајања и преспајања жица. Исти закони су темељ и једних и других процеса. И тебе сад нервира кад неки од нас овде просипају неке ”научничке приче”, а у ствари се ради о врло простим стварима, врло приземним и врло практичним. Као када би неко тебе убеђивао да не ради телефон преко жице, него преко квантног вибрионског поља, а ти си у ствари један умишљени мајстор који мисли да све зна и не прихвата алтернативе, а још је и у служби телекомуникационе мафије која зрачењем телефона убија људе. Можда неки од нас звуче досадно и хладно, што је професионална деформација, али се у ствари ради о повезивању телефонских каблова. И сад ти ту кренеш о Христу. Христос је за хришћене свуда и у свему, није то уопште спорно, али жице су само жице. Имаш приручник за то. Конташ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да има. Ево ти конкретно - имаш листу од 54 задатка за данас и видиш да нема шансе да их завршиш све. Којим редоследом ћеш их радити и колико времена ћеш посветити сваком?

 

Pomolis ee Bogu da ti otvori um za resenja pa krenes od najtezeg..... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...