Jump to content

Како помоћи себи да се превазиђу тешке животне ситуације


Препоручена порука

Postavite sebi jasan cilj – recite sebi: Želim da prevaziđem svoju nesigurnost u partnerskim odnosima, želim da prevaziđem svoje strahove (od odbacivanja, povređivanja i razdvajanja). Shvatite da ste odlučili da rešavate ovaj problem zbog sebe a ne zbog nekog drugog. Želite da pomognete sebi da se osećate sigurnije, kako bi ste mogli da se posvetite jačanju postojeće veze ili traženju nove. Najbolji način da nekog zadržite pored sebe jeste da se trudite i ulažete u zajednički odnos.


Uvažite pravo na slobodu – podsetite sebe da i vi i vaš partner imate podjednako pravo na slobodu življenja, donošenja odluka, ponašanja i biranja partnera. Ako neko hoće da vas ostavi, on/ona ima pravo na to iako se to vama ne sviđa. I vi imate isto pravo. Kao što vi ne možete nekog prisiliti da bude sa vama ni vi ne možete biti prisiljeni na isto. Svako ima prava na slobodu izbora i slobodnu volju, makar to značilo i pravljenje grešaka.


''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 272
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Znaš i sama odgovor na to pitanje,siguran sam 100% 

о, па сад си још и видовит.... .smesko.
  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хаха, биће да нисам. Чудан је тај хороскоп, ђаволаска работа, али пошто сам увек радознао, мислим да има малчице истине у томе. Интересантно је то да си први који ме пита тако нешто, пошто сматрам да имам Шкорпијског у себи и то сам сам закључио посматрајући себе и знакове у хороскопу.

 

Јарац сам са подзнаком Ваге. 

Jeste horoskop čudan jer ne znamo kako tačno funkcioniše,i nije đavolska rabota.

Pomislio sam da si jedan od ta dva znaka jer je rak otvoreno posesivan i to će ti jasno dati do znanja i ako ne ispoštuješ to-čuvaj se.A škorpija je slična kao Rak samo što ona ide iz krajnosti u krajnost,ili se skroz vidi da je posesivna ili se skroz ne vidi ali kad saznaš čuvaj se.Na primer Jarac je posesivan jer je kontrol freek,Jarčevi pogotovo-svi do jednog a Bik je posesivan ne zbog toga što on tu osobu mnogo voli nego zato što on voli taj osećaj da ga neko voli i ne želi da ostane bez osobe koja mu to pruža i želi to samo za sebe, jer voli da ga vole

.A možda imaš Mesec u Škorpiji,to je važna stavka. .smesko.

 

Nesto iz mog iskustva sa istim znakovima .smesko.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

JESSY, ispod tvog nicka definitivno treba da stoji "nas forumski psiholog" i pod hitno da otvoris temu  "Na terapiji kod JESSY" ili nesto slicno tome. :D  Al bez zezanja,super teme otvaras,steta sto ljudi malo vise ne pricaju o ovako svakodnevnim i svima potrebnim stvarima...

Sto se tice same teme...dijelim misljenje da je posesivnost i ljubomorisanje samo simptom i mi treba da budemo u neku ruku zahvalni ako naidjemo na takvu situaciju ili osobu prema kojoj se taj nas simptom aktivira jer nam bas on pokazuje nasu pravu boljku.I da...tesko je to sve prihvatiti i sagledati,i tesko je samoj sebi oprostiti...ali ja se nekako uvijek vracam neprijatelju broj 1. a to je nas ego.Ljudi koji su posesivni misle da se kvalitet nekog odnosa,bio to ljubavni,roditelj-dijete ili prijateljski zasniva na tome da u svom vidokrugu imamo samo tu osobu,da nam je ona prioritet i da se time iskljucuju svi drugi izbori.Ljepota svakog odnosa je kada gledamo u istom pravcu i u tom smislu se drzimo zajedno,a ne kada gledamo jedno u drugo i zavisimo jedno od drugog,jer tada suzavamo krug mogucnosti da vidimo sire svaku situaciju sa kojom se susretnemo u zivotu.Niko nije duzan da nas voli i da mi nekome budemo prvi izbor u zivotu.Bas zato sto se zove izbor treba da bude cin slobodne volje.A mi cemo prezivjeti i bez toga sto ce nas neko manje voljeti,cijeniti i postovati.Kada znas ko si,potvrda spolja ti ne treba.Nego,polje strahova se lijeci na drugi nacin,a to je vec za neku drugu temu.Bitno je prihvatiti da postoji i ne gurati pod tepih ono sto nam se ne svidja ili nismo u stanju da "svarimo" narodski receno.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao i kod svakog drugog psihološkog i duhovnog problema potrbno je prvo da se on svesno uoči, zatim da se prizna, i tek onda da se počne sa vežbama duha da se ti problemi otklone. Uporedio bih te probleme sa hodanjem po kući u mrklom mraku i saplitanjemo o gomilu razbacanih stvari usled čega se postaje uznemiren i strahu, osvešćavanje bi bilo kao kada upalite svetlo,strahovi prestaju ali problemi ostaju,a oni se prevazilaze radom,čišćenjem sobe-duše tj duhovnim vežbanjem. Sve se ovo postiže molitvom i hrišćanskom meditacijom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste horoskop čudan jer ne znamo kako tačno funkcioniše,i nije đavolska rabota.

Pomislio sam da si jedan od ta dva znaka jer je rak otvoreno posesivan i to će ti jasno dati do znanja i ako ne ispoštuješ to-čuvaj se.A škorpija je slična kao Rak samo što ona ide iz krajnosti u krajnost,ili se skroz vidi da je posesivna ili se skroz ne vidi ali kad saznaš čuvaj se.Na primer Jarac je posesivan jer je kontrol freek,Jarčevi pogotovo-svi do jednog a Bik je posesivan ne zbog toga što on tu osobu mnogo voli nego zato što on voli taj osećaj da ga neko voli i ne želi da ostane bez osobe koja mu to pruža i želi to samo za sebe, jer voli da ga vole

.A možda imaš Mesec u Škorpiji,to je važna stavka. .smesko.

 

Nesto iz mog iskustva sa istim znakovima .smesko.

 

Е па онда ја сам и Рак и Шкорпија и Јарац и Бик јер имам све од овог  greengrin Мада има истине за Јарца, јер баш желим да контролишем, поготово партнера. А да проблем буде већи, и партнер је Јарац у подзнаку Шкорпије, па онда кад се укрсте рогови буду проблеми. Али изађемо некако из тога. Вага у мени увек тежи да све врати у равнотежу и хармонију, зато онда иду мирења и опраштања. 

 

Не, немам Месец у Шкорпији, имам само Плутон, можда због тога подсећам на Шкорпију. Месец ми је у Јарцу, тачније све су ми планете у Јарцу сем Плутона и Јупитера  који су у Шкорпији и Сатурна у Водолији. Ето сад сам ти одао сву своју личност, мада опет кажем хороскоп је чудан јер неке ствари нису потпуно тачне за мене, рецимо кажу да ми страни језици иду савршено, а ја их мрзим ужасно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dijelim misljenje da je posesivnost i ljubomorisanje samo simptom i mi treba da budemo u neku ruku zahvalni ako naidjemo na takvu situaciju ili osobu prema kojoj se taj nas simptom aktivira jer nam bas on pokazuje nasu pravu boljku.

tako je Sanja....:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao i kod svakog drugog psihološkog i duhovnog problema potrbno je prvo da se on svesno uoči, zatim da se prizna, i tek onda da se počne sa vežbama duha da se ti problemi otklone.

da, bas tako....

by the way, saznali smo da si musko.... :)

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

auu...Palama i Sudija razvili visoku astrologiju.... animal-smiley-075

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odustanite od traženja garancije da nećete biti ostavljeni ili iznevereni – ni bog a ni osoba sa kojom ste u vezi vam ne može 100% garantovati da vas partner neće ostaviti. Zašto? Upitajte sami sebe, da li vi možete nekom 100% garantovati to što vi tražite da vama bude zagarantovano? Ako budete bili iskreni prema sebi shvatićete da je to neostvariv i nerealističan zahtev. Ako odustanete od ovog zahteva, vaši strahovi će se prepoloviti.


Promenite interpretativni okvir – odustanite od vaših već unapred pripremljenih, pogrešnih i iskrivljenih interpretacija da vas partner vara, laže ili pokušava da vas ostavi. Shvatite da je reč o vašoj imaginaciji a ne realnosti. Vaša imaginacija je isključivo vaša i motivisana je vašim strahom. Ponašanje druge strane je samo okidač a ne uzrok vaše posesivnosti i strahovanja. Kada primetite da ste ponovo počeli da se samouznemiravate i da vas obuzima sumnja, prekinite taj lanac misli.


''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odustanite od traženja garancije da nećete biti ostavljeni ili iznevereni – ni bog a ni osoba sa kojom ste u vezi vam ne može 100% garantovati da vas partner neće ostaviti. Zašto? Upitajte sami sebe, da li vi možete nekom 100% garantovati to što vi tražite da vama bude zagarantovano? Ako budete bili iskreni prema sebi shvatićete da je to neostvariv i nerealističan zahtev. Ako odustanete od ovog zahteva, vaši strahovi će se prepoloviti.

Promenite interpretativni okvir – odustanite od vaših već unapred pripremljenih, pogrešnih i iskrivljenih interpretacija da vas partner vara, laže ili pokušava da vas ostavi. Shvatite da je reč o vašoj imaginaciji a ne realnosti. Vaša imaginacija je isključivo vaša i motivisana je vašim strahom. Ponašanje druge strane je samo okidač a ne uzrok vaše posesivnosti i strahovanja. Kada primetite da ste ponovo počeli da se samouznemiravate i da vas obuzima sumnja, prekinite taj lanac misli.

 

А ја баш не могу да одустанем од гаранције да ме неће оставити или изневерити. Зато тражим Бога у томе, верујем да ће ми он помоћи, уздам се у Њега да ће све бити у реду. Дешавало се да раскидам на кратко, али онда почнем да се борим, не дам да се то деси, не дам да изгубим особу која ми много значи иако ме повреди она, ја и даље хоћу да будем са њом. 

 

У другој ставци си у праву. Само ме занима, на који начин прекинути ланац мисли које ме опседају? Користио сам се молитвама, али ми некако слабо помаже. У већини случајева морам да сачекам да прође неко време, да прође олуја. Сада то успевам рецимо, али пре ми се дешавало да не могу. Забринем се такође да се поново не врате ти дани када не могу да прекинем ланац мисли. Код мене то тако бива, као у виду таласа. Један период сам миран, дајем слободу партнеру, не љутим се, све у реду, а онда се то прекине, некад бих је везао да не иде постанем скроз друга особа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ја баш не могу да одустанем од гаранције да ме неће оставити или изневерити. Зато тражим Бога у томе,

у животу нема гаранције ни за шта....нарочито да поседујеш људско биће....ако тражиш Бога, онда је све много једноставније....препустиш њему све и опуштен си....верујеш да Он зна шта је најбоље за тебе....

Забринем се такође да се поново не врате ти дани када не могу да прекинем ланац мисли. Код мене то тако бива, као у виду таласа.

свима нама се ствари јављају у виду таласа....таман помислимо да смо нешто успели, кад оно.....али то је борба коју треба да водимо до краај свог живота....ако се будемо трудлили, и Господ ће нам сигурно у томе помоћи....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ја баш не могу да одустанем од гаранције да ме неће оставити или изневерити. Зато тражим Бога у томе, верујем да ће ми он помоћи, уздам се у Њега да ће све бити у реду. Дешавало се да раскидам на кратко, али онда почнем да се борим, не дам да се то деси, не дам да изгубим особу која ми много значи иако ме повреди она, ја и даље хоћу да будем са њом. 

 

У другој ставци си у праву. Само ме занима, на који начин прекинути ланац мисли које ме опседају? Користио сам се молитвама, али ми некако слабо помаже. У већини случајева морам да сачекам да прође неко време, да прође олуја. Сада то успевам рецимо, али пре ми се дешавало да не могу. Забринем се такође да се поново не врате ти дани када не могу да прекинем ланац мисли. Код мене то тако бива, као у виду таласа. Један период сам миран, дајем слободу партнеру, не љутим се, све у реду, а онда се то прекине, некад бих је везао да не иде постанем скроз друга особа. 

Meditacijom, ili kako bi smo rekli pravoslavnim rečnikom sozercanjem. Molitva mora da bude uporna i duga, koliko god  treba dok se ne uđe u više stanje svesti, koje je u stvari dublje u nama. U tom dubokom miru dok je um okrenut gospodu, tražiti i osluškivati odakle dolaze misli i osećanja koja te uznemiravaju. Ne poistovećuj se sa njima, posmatraj ih sa dubokim mirom.Vežbaj da kontolišeš misli, ako ne možeš sam moli se Bogu da ti pomogne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

верујеш да Он зна шта је најбоље за тебе....

 

 Е баш тако, верујем, мада та вера зна некад да се изгуби због сумње, али и даље верујем. Мислим да је Он увек чинио за мене најбоље, па и сад, јер иако сам много пута био разочаран и изневерен, научио сам из тога доста ствари, научио сам како се треба односити и како волети, мада није то сад потпуна љубав, али иде полако.

 

 

Meditacijom, ili kako bi smo rekli pravoslavnim rečnikom sozercanjem. Molitva mora da bude uporna i duga, koliko god  treba dok se ne uđe u više stanje svesti, koje je u stvari dublje u nama. U tom dubokom miru dok je um okrenut gospodu, tražiti i osluškivati odakle dolaze misli i osećanja koja te uznemiravaju. Ne poistovećuj se sa njima, posmatraj ih sa dubokim mirom.Vežbaj da kontolišeš misli, ako ne možeš sam moli se Bogu da ti pomogne.

 

 

Можда нисам покушао дубоко да се молим, па ми није помагало. Свеједно, ја знам одакле долазе те мисле, долазе из мога срца, од ега, то је главни кривац за све. И знам да ме ђаво стално куша, да те лоше мисли долазе и од њега. Али опет иако имам увид у ситуацију, ја чиним и даље то што чиним, и даље сам љубоморан и посесиван. Мада, сада не као пре, можда зато што сам мирнији него иначе, а можда јер немам тренутно разлога за љубомору, али десиће се да ће се појавити неки баја који ће ми донети ону олују од пре. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...