Jump to content

Полемика епископа Атанасија Јевтића и др Зорана Ђуровића

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 356
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ни ја боље не бих описао шта се десило са простачким критикама еп. Атанасија.

Ипак, не желим да верујем да је драги епископ - као личност, као човек - подложан истом укварењу и празнословљу.

Што се мене тиче,није било упућено Епископу Атанасију :) али свакако,у овим речима је сажета наша данашњица...нажалост.

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аха! ... Па добро, али то још ништа не разјашњава. Какав сам ја то теолог? Може ли неко просто објашњење? :)

"krivotvor, diletant i plitkomudrijaš"  :)))  :D

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slušao sam pre tri godine predavanje vl.Atanasija u PBF-u kada je pričao o sv.Palami. To je ona serija predavanja o svetim bogoslovima Crkve.

 

Postoji snimak tog predavanja. Upečatljivo mi je bilo kako je deprimirajuće ocenio srpsko bogoslovlje - nikakvi rezultati pored tolikih učenja. Ništa novo.

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче,није било упућено Епископу Атанасију :) али свакако,у овим речима је сажета наша данашњица...нажалост.

 

Онда је стигло на погрешну адресу изгледа :)

 

Опет се не бих сложио, претерано је то уопштавање за једну ствар које је толико јасна.

Не постоји "ситуација данашњице", постоје само људи данашњице; али добро, епископе треба бранити, чак и кад посениле - мени је то јасно. И то је лепо, без ироније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"krivotvor, diletant i plitkomudrijaš" :))):D

 

Заборавио си: "слинавац" :D

 

 

 

Postoji snimak tog predavanja. Upečatljivo mi je bilo kako je deprimirajuće ocenio srpsko bogoslovlje - nikakvi rezultati pored tolikih učenja. Ništa novo.

 

Да ли би ово требао да схватим као одговор на моје претходно питање? Чекам одоговор ...

Па, то је проблем еп. Атанасија, што тако посматра теологију. Зашто би уопште достигнуће теологије било то да се створи "нешто ново"? Од када је то мера теологије?

 

П.С.

 

Сам еп. Атанасије није створио ништа богзна ново, осим што је увео нови стил обраћања теолошким неистомишљеницима, који је до његове појаве био незамислив за једну културну академску средину.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам нигде рекао да је он простак, већ да је увео простаклук (као начин расправе) на српску теолошку сцену. То је нешто сасвим друго. Гајим велико поштовање према његовој личности и никада не бих рекао нешто лоше о њему. Напротив.

Svi gajimo veliku ljubav i poštovanje prema njemu ali ipak si preterao, molim da se ne ponovi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли би ово требао да схватим као одговор на моје претходно питање? Чекам одоговор ...

Па, то је проблем еп. Атанасија, што тако посматра теологију. Зашто би уопште достигнуће теологије било то да се створи "нешто ново"? Од када је то мера теологије?

 

Teologija nije bez novoga. Nemoj da ti ja govorim o tome.

 

To je razlog zbog čega sam ti ono rekao.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slušao sam pre tri godine predavanje vl.Atanasija u PBF-u kada je pričao o sv.Palami. To je ona serija predavanja o svetim bogoslovima Crkve.

 

Postoji snimak tog predavanja. Upečatljivo mi je bilo kako je deprimirajuće ocenio srpsko bogoslovlje - nikakvi rezultati pored tolikih učenja. Ništa novo.

Није лако бити свој и бити аутентичан и остати на правом путу.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teologija nije bez novoga. Nemoj da ti ja govorim o tome. To je razlog zbog čega sam ti ono rekao.

 

Ако те добро разумем, онда сам ја некакав "Нови Богослов", а? :)

Или, напротив, дрвим све по старо и понављам се?

 

Ако је прво, онда су речи и ламентација еп. Атанасија о томе да нема ништа ново у теологији јако чудне. Посебно ако се имају у виду личне преписке са неким теолозима који доносе ново, а он их напада и - према мом личном укусу - некултурно критикује. Шта онда жели еп. Атанасије: нове теологе или папагаје?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није лако бити свој и бити аутентичан и остати на правом путу.

 

Ali to Bog traži od nas. Šabloni nisu ličnosti. :)

 

Svakako treba paziti da se ne skrene. Tu se vodi bitka.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...