Jump to content

Филм „Ноје“ – аномија хришћанства – Николај Шипков

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zašto se  u Srbiji uvek mešaju pojmovi, igrani film koji je umetnička forma i prilikom čijeg snimanja se može dodavati šta god se ekipa koja snima dogovori, i sa druge strane dokumentarnih, koji moraju biti potkrepljeni činjenicama... Igrani film nije dokumentarni, tako da ni  u ovome slučaju ne podleže striktnom poštovanju istorijskih činjenica ili mitova...

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm... treba nam neki teolog ovde --- o teolozi, javite se! :)

Ne teolog , potreban je umetnik, u ovom slučaju iz filmske struke, igrani film je pre svega umetničko delo.

  • Волим 1

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez psihofizičkog vaskrsenja telo+duša naša vera ne postoji. (nisam te najbolje razumeo ali mi je to palo na pamet da napišem. praštaj)

Mislim ako je verovati naučnicima (apostolima) koji su ga videli vaskrslog u ranama.

 

Ne razumijem i ja tebe...naucnici - apostoli..sta?

 

Rekao sam da je vaskrsenje metafizicka pojava, tj ne ostavlja nikakve tragove da se dogodilo i stoga je van domasaja naucnog metoda. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumijem i ja tebe...naucnici - apostoli..sta?

 

Rekao sam da je vaskrsenje metafizicka pojava, tj ne ostavlja nikakve tragove da se dogodilo i stoga je van domasaja naucnog metoda. 

Može neko da spori da se to stvarno dogodilo? Pomišljam da je za tebe relevantan smo naučni dokaz. Praštaj.

 

Imamo fizički dokaz svedočanstvom Apostola.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Može neko da spori da se to stvarno dogodilo? Pomišljam da je za tebe relevantan smo naučni dokaz. Praštaj.

 

Imamo fizički dokaz svedočanstvom Apostola.

 

To nije naucni dokaz, svjedocanstvo apostola. Ti to nazivas fizickim zato sto su ga apostoli vidjeli svojim ocima. Naucni dokaz za vaskrsenje bi bio kada bi naucnom metodologijom mogli ustanoviti da li se on zaista dogodio ili ne, posmatrajauci tragove i fizicke ostatke. Ali toga nema, niti nauka ista znao vaskrsenju, niti je to prirodni fenomen kojeg opazamo svaki dan, sto ne znaci da se nije dogodio, molim da ne brkas ovo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nije naucni dokaz, svjedocanstvo apostola. Ti to nazivas fizickim zato sto su ga apostoli vidjeli svojim ocima. Naucni dokaz za vaskrsenje bi bio kada bi naucnom metodologijom mogli ustanoviti da li se on zaista dogodio ili ne, posmatrajauci tragove i fizicke ostatke. Ali toga nema, niti nauka ista znao vaskrsenju, niti je to prirodni fenomen kojeg opazamo svaki dan, sto ne znaci da se nije dogodio, molim da ne brkas ovo. 

Ne brkam pitam. :) Složiću se sa tobom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требао сам прво прочитати неку критику филма као што је ова с почетка теме па онда одгледати филм.

 

Буквално ми је припала физичка мука од гледања филма.

А пошто сам филмофил ( а не русофил као што многи мисле ) одгледао сам га до краја, јуначки.

 

Чак и кад не бих знао оригиналну позадину приче опет би филм био глупост најобичнија.

Нема дубине ни ширине, нема никакве поруке, нема ништа сем специјалних ефеката.

Филм ће привући пажњу само због имена односно управо што се позива на оригиналну причу ( од које у филму нема ич сем поплаве ), значи обичан маркетиншки трик.

 

Уметничка вредност је нула. Порука нула. Специјални ефекти су солидни. Кулминација је безвезна. Мноштво недоречености. Мноштво нелогичности ( Жена која је излечена од јаловости може да роди више пута зар не, а не само једном - жешћа дебилана ).

 

И на крају питање шта је порука филма.

Да ли то да је Ноје био лудак или да су људи ипак само људи без обзира на Божју интервенцију у ком случају Бог испада лудак јер је без везе послао потоп.

 

Обрни окрени, жали Боже изгубљеног времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ди си гледао? На Војводини нет?

 

:Р 

У биоскопу наравно. Чланови администрације не смеју нити да користе, нити да рекламирају услуге "народних" мрежних биоскопа :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У биоскопу наравно. Чланови администрације не смеју нити да користе, нити да рекламирају услуге "народних" мрежних биоскопа :)

 

 

Нисам знао да у Темерину има бијоскоп :Д   Да није "Цинекекс"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...