Jump to content

Зашто је важно да се папа извини Србима ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Највише би помогло нама самима, јер ћемо пре поверовати туђину него себи, када нам кажу да је над нама извршен и да се и даље врши геноцид...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто је важно да се папа извини Србима ?

је везано за питање

Зашто избегава да посети Јасеновац?

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo je greha prema Srbima, kako nije...

 

Ali samo treba biti svestan da su i Srbi takodje cinili grehe... u tom smislu razumem Kalinika u potpunosti.

 

Mene kod nas srba nervira to sto grehe nad nama uvelicavamo do nebesa a svoje grehe ne priznjaemo ni za zivu glavu 

 

 

Nisam ni ocekivao da te nervira sto hrvati umanjuju visestruko srpske zrtve ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja kao predstavnik Srba mogu da kazem da je nama Srbima totalno nebitno da li ce papa da se izvini ili ne.

Bitno je da ce zlocinac biti izveden pravdi i da ce se uraditi temeljna revizija istorije - ako je neki od izvrsitelja zlocina trenutno mrtav - bice sudjeno njegovom unuku, ili detetu - apsolutno nebitno. Oci su kusali grozdje - nebitno kome ce da trnu zubi.

I nece se primenjivati savremeni "zakon" - vec pravi zakon: "oko za oko, zub za zub" !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je interesantnije pitanje zaista - čemu bi to služilo? Politici? Pa, mi smo valjda hrišćani?trebamo da praštamo i tražimo oprost - ne radimo ni jedno ni drugo. Čemu drugom? Papa argentinac da se izvini? Koju bi to težinu imalo? Papa Jovan Pavle se izvinio za sve grehe pripadnika KC u istoriji - ne vidim da se nešto promenilo ni kod onih kojima je izvinjenje upućeno, a mi sami teramo svaki po svome, kao i vi, kao i svi ostali. Obraćenje je LIČNI čin, a ne kolektivni, inače ulazimo u zonu judaizma gde je bitno samo da si pripadnik izabranog naroda - i to ti je dosta. Ne treba ti obraćenje, već se voziš grupnom kartom. Mene bi više interesovalo izvinjenje vrha KC u Hrvatskoj, ali, opet, i za to važi već rečeno - čemu? Ako iza izvinjenja stoji samo fraza, ili stav jednog čoveka ili čak manje grupe čelnika - šta će mi takvo izvinjenje. Sa druge strane, šta će meni izvinjenje, ako ja nisam oprostio - a ako sam oprostio tada mi još manje treba. Izvinjenje je potrebno onome ko se izvinjava, a ne žrtvi. Izvinjenje je znak njegovog unutrašnjeg pokajanja.Tako je vazda bilo u hrišćanstvu. Misliš da je Isus tražio izvinjenje od Pilata, Vrhovnog sveštenika, Jude ili onog rimskog vojnika? Ne, on im je oprostio, on je i za njih umro - bilo bi mu drago da su se pokajali, ne zbog njega, već zbog sebe.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Midraš mi opraštamo ali ne zaboravljamo, tako da u tom pravcu čekamo i izvinjenje ali ono istinsko kad se bude čistilo u njihovom dvorištu, jer srpske žrtve i njihova krv se tu nalaze na njihovim rukama.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je interesantnije pitanje zaista - čemu bi to služilo? Politici? Pa, mi smo valjda hrišćani?trebamo da praštamo i tražimo oprost - ne radimo ni jedno ni drugo. 

Drago mi je sto si ti hriscanin - i ja sam. a to bi sluzilo smanjenju satanisticke crkve koja se naziva i katolicka. A oprostaja nema, jer ga niko i ne trazi... niti ce ga traziti - genocidna nacija, razbojnicka drzava, sa razbojnickom crkvom... Inace, kad se razbojnici osnaze - posalje se milicija, i uglavnom, pobije te razbojnike...

***

 

A vrlo je lepa ta zabluda "hajde da oprostimo".... Kolju i ubijaju, a kad budu nadvladani, kleknu i mole za oprost. I budale im oproste, i puste ih, i ovi opet cekaju priliku da kolju...

 

I ja sam za to da treba oprostiti i evo kako bi taj oprost tekao -  ***

 

 

 

Izvinjenje je znak njegovog unutrašnjeg pokajanja.Tako je vazda bilo u hrišćanstvu. Misliš da je Isus tražio izvinjenje od Pilata, Vrhovnog sveštenika, Jude ili onog rimskog vojnika? Ne, on im je oprostio - bilo bi mu drago da su se pokajali, ne zbog njega, već zbog sebe.

 

drugo, vrlo si interesantan decko - vidim da spominjes Gospoda, i interesantni su mi ti prepodobni likovi koji vicu "Gospod je uradio, ovo ili ono..." pa bih ti skrenuo paznju da ja nisam Gospod, a nadam se da ni ti za sebe ne mislis da si Gospod...

A da li je oprostio, ili im je dao platu kakvu zasluzuju, znao bi da si procitao jevandjelje do kraja.. Juda je za svoje junastvo dobio platu - survan je u greh za koji nema pokajanja, i posl toga pravo u ruke Satane - da se vesele doveka - gde ce inace zavrsiti i velecasni nas gospodin papa... 

 

***

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Panco Banila

Хајде понашај се пристојно није поп Александар "интересантан дечко" него лепо му пише на профилу да је католички свештеник.

 

Стормфронт је на овој АДРЕСИ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je interesantnije pitanje zaista - čemu bi to služilo? Politici? Pa, mi smo valjda hrišćani?trebamo da praštamo i tražimo oprost - ne radimo ni jedno ni drugo. Čemu drugom? Papa argentinac da se izvini? Koju bi to težinu imalo? Papa Jovan Pavle se izvinio za sve grehe pripadnika KC u istoriji - ne vidim da se nešto promenilo ni kod onih kojima je izvinjenje upućeno, a mi sami teramo svaki po svome, kao i vi, kao i svi ostali. Obraćenje je LIČNI čin, a ne kolektivni, inače ulazimo u zonu judaizma gde je bitno samo da si pripadnik izabranog naroda - i to ti je dosta. Ne treba ti obraćenje, već se voziš grupnom kartom. Mene bi više interesovalo izvinjenje vrha KC u Hrvatskoj, ali, opet, i za to važi već rečeno - čemu? Ako iza izvinjenja stoji samo fraza, ili stav jednog čoveka ili čak manje grupe čelnika - šta će mi takvo izvinjenje. Sa druge strane, šta će meni izvinjenje, ako ja nisam oprostio - a ako sam oprostio tada mi još manje treba. Izvinjenje je potrebno onome ko se izvinjava, a ne žrtvi. Izvinjenje je znak njegovog unutrašnjeg pokajanja.Tako je vazda bilo u hrišćanstvu. Misliš da je Isus tražio izvinjenje od Pilata, Vrhovnog sveštenika, Jude ili onog rimskog vojnika? Ne, on im je oprostio, on je i za njih umro - bilo bi mu drago da su se pokajali, ne zbog njega, već zbog sebe.

 

Као државник једном народу.

Као што је то урадио и Јеврејима и другима.

Просто. Ако се њима извинуо што не би и нама.

 

А постоје разлози зашто би то било добро.

Пре свега као што рекох да се скине са Срба стигматизација. Јер овако без извињења злочини који су учињени прете да буду поновљени. Као рецимо што мало ко помишља данас да понови злочине над Јеврејима а и ако помишља цела међународна јавност ће му бити за вратом.

Док рецимо Срби побијени на Косову за задушнице по доласку КФОР-а се буквално не урачунаше у људе. Јер је једини осумњичени пуштен наводно због недостатка доказа и потом је КФОР обуставио даљу истрагу.

Ми смо стигматизовани, док се то не скине са нас бићемо вазда као дивљач на нишану разних умоболника мета за одстрел који при том неће одговарати за своје злочине, јер је превише очито да је дозвољено убијати Србе као стигматизоване.

Извињење би скинуло овај печат или би макар преиспитало мњење које постоји о Србима. Било би веома значајно за Србе а и за даље односе Срба са западом.

 

Зар не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста не знам о чему ти причаш. Ко је овде помињао релативизацију жртава јеврејског народа? Како си успео да дођеш до ове идеје?

Хајде молим те објасни ми иначе ћу сматрати овај твој пост као спиновање и трол и бановаћу те мајке ми .

Željko samo sam to spomenuo, kako god meni je najvažnija žrtva mog naroda, a Jevrejima svaka čast. To sam rekao s obzirom da je sudbina tog naroda nešto gora od naše, ali isto jako teška i veoma slična nama. Medjutim pored svega toga u Srbiji se u zadnjih 20 godina proširila antijevrejska histerija, naime bivša državna sekretarka Albright se pojavljuje u delu naše istorije, medjutim ona je sasvim slučajno Jevrejka, no, počev od nje narod, a ja nisam budala znam šta moj narod misli i govori, ima mišljenje da je u pitanju nekakav jevrejski lobi koji želi da uništi Srbiju, što je besmisleno. Tu mržnu potpiruje jedan anonimus Dejan Lučić, koliko je antijevrejskih knjiga u bibliotekama to znam i sam jer police su ih prpune a pratim i9 šta se najviše čita to imaš na pultu kad udješ u bilo koju, odmah vidim da je to neka Lučićeva knjiga. Sa druge strane država se na medjunarodnom planu otvoreno stavila u podršku islamskih zemalja a iste zemlje slale su oružje Muslimanima u ratu protiv srpskog naroda. Dok, Izrael nikada nije ucinio nista na stetu Srbije, štaviše njihova je zasluga očuvanja sećanja na srpske žrtve u ww2 ogromna, mogu čak da se usudim da kažem u pogledu delovanja recimo centra Simon Vizental, učinili su i više no država Srbija u tom pogledu koja nemo posmatra i ne čini ništa, kako onda da očekujemo izvinjenje pape, zapravo smatraš li to realnim ? Ako uzmeš u obzir srpsku autodestruktivnost u zadnjih 20 godina.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne misliš da sam protiv nama bi svakako trebala da se izvini cela vrhuška ali prvo Hrvati, potom Albanci, Bošnjaci pa sve do rimskog pape, naravno imamo i mi svoje greške i trebali bi se izvinit mnogima, ali imali smo više žrtava pa neka se izvole prvi izvinit nama.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што поклана српска деца то заслужују. Поред њих и српски старци на смрт мучени, жене, људи... 

Најмање је да се извини.

 

Па да се изгради храм Мира у Јасеновцу или на Јадовну, на Пагу.... 

Онда можемо да причамо сестрински... Овако, то могу да раде само појединци..

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од њиховог извињења нема ништа...

 

А о покајању да и не говоримо...

 

Кају се и извињавају само ретки часни појединци тих њихових заблуделих народа и то обични мирјани који се полако али сигурно дистанцирају од римокатолицизма...

 

На крају такви по правилу прилазе Православљу и проналазе Спасење тамо где једино и постоји.

СРБИЈА-РУСИЈА-ПРАВОСЛАВНА БРАТИЈА!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...