Jump to content

Teme na forumu - Ugušimo negativne teme - Ime Tvoje spoj nas ovde...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Амин, Боже дај!                             Ће видимо ;)

Молитва за пријатеље

 

 

 

Предобри Боже , молим Те , искажи своју доброту свима,

 који ме због Тебе љубе , који се за мене жртвују и

због мене трпе телесне и душевне боли.

Удели снаге свима којима је потребна Твоја помоћ ,

услиши жеље оних којима сам обећао да ћу се за њих молити

или за које сам дужан молити.

Ја их све љубим небески Оче , јер их Ти љубиш.

Ти си ми их дао као браћу и сестре у Христу и хоћеш

да их љубим као што их Ти љубиш.

Пошаљи нам свима свога Светога Духа љубави,

да бисмо у слози испунили Твоју свету вољу.

 

Амин. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni koji se mol za nas su nasi nepoznati dobrotvori.

znaci, molitva u krug!

Jedni drugima i sav zivot svoj Hristu Bogu predajmo.

:bighug: :bighug: :bighug: :148494ykydt2lrfk: :148494ykydt2lrfk:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

joj, mnogo negativnih tema na forumu...po ovoj vrucini.....:0228_hot:

ima li ipak nekih lepih stvari....?:stidljiv:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

da li se neko sprema da putuje more, ili je na putu ka moru, ili je vec na moru, da podeli sa nama lepa iskustva....? :sunce:

 

99451_pogled-----nborun_af.jpg?ver=13383

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, JESSY рече

da li se neko sprema da putuje more, ili je na putu ka moru, ili je vec na moru, da podeli sa nama lepa iskustva....? :sunce:

 

99451_pogled-----nborun_af.jpg?ver=13383

Odradio more

Došli jutros

IGALO-HN

taj rad

Sve lepo

More divno

Smeštaj kod prijateljice, ima super tv, bašta,  kada ogromna...sve kao u neka davna vremena

Bili do manastira Savina

Celivali ikonu Presvete Bogorodice 

Inače je ta ikona jedna od kanonizovanih

Poklonio se grobu oca Justina...pri prvom metanisanju probode me bubreg...gleda me otac Justin kao "heheh ajde ajde sad dalje...."

Nije skupo, ima lepe hrane, super sladoleda u Do Do kafiću (najlepši pogled na ulaz/izlaz u Boku)

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драшко јупиии.....супер....!  girl_smiley

имаш ли неку фотку манастира Савина...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, JESSY рече

@Драшко јупиии.....супер....!  girl_smiley

имаш ли неку фотку манастира Савина...?

Nemam Jaco

Nisam ti ja  baš neko fotkalo :stadaradim:

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драшко рече

Nemam

па, добро...шта да се ради...

има ли у манастиру можда да се купи нека књига о.Јустина...типа, неке његове поуке, текстови и сл....?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, JESSY рече

па, добро...шта да се ради...

има ли у манастиру можда да се купи нека књига о.Јустина...типа, неке његове поуке, текстови и сл....?

Nisam video 

Čini mi se da nema...Ali možda nisam ni pažljivo gledao

Nema prodavnice kao u drugim manastirima 

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.10.2015. at 17:24, Драгана Милошевић рече

Oni koji se mol za nas su nasi nepoznati dobrotvori.

znaci, molitva u krug!

Jedni drugima i sav zivot svoj Hristu Bogu predajmo.

:bighug::bighug::bighug: :148494ykydt2lrfk: :148494ykydt2lrfk:

То је баш лепо.Посебно је леп осећај када се нпр.молим за некога ко појма нема о томе,можда чак и не верује у Бога,и нема представу да се негде,у неком часу,обраћа Богу за њега са лепим жељама.Али,ако можемо нешто учинити за некога,а потребно му је и тиме бисмо му олакшали живот,онда мислим да је превасходније бити практичан и учинити то.Понекад ми се учини да људи заклањују иза молитве,као то је узвишеније него некоме помоћи на неки практичан начин,ту треба имати сензибилитет.

  • Волим 1

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako se Srpkinje svađaju sa muževima na moru

- Letovanje -

“Slobodaneeee! Sloooobooooodaaaaneeee! Smesta izlazi iz mora! Ni sekund više! Pogledaj, kako si pomodreo! Zubi ti cvokoću! Smesta napolje, je l’ me čuješ?

Kaži mu i ti da izađe napolje! Ti si mu otac! Pogledaj, sav je plav!

Pa ti nisi normalan! Tebe baš briga! To je čovek da izludi!

To dete bi pored tebe moglo i da se udavi, a ti ni da mrdneš ni malim prstom! Kao što nisi mrnuo ni onda kada kada me je onaj saobraćajac izvređao na mrtvo ime. Šta si ti radio? Zacenio si se od smeha, umesto da me zaštitiš kao čovek!

Ja prva počela? Samo sam ti kazala da si, zaista, vozio prebrzo i da uvek voziš tako prebrzo i da misliš da si najpametniji i da si preticao onu cisternu i da ću, ako tako nastaviš, izaći sa detetom na sred magistrale, a on ti je onda vratio vozačku dozvolu i rekao da neće da te kažnjava (je l’ tako bilo?) jer si već kažnjen što imaš ženu kao što sam ja! Jeste, to je rekao! A, ti nisi mrdnuo ni malim prstom! Šta? Šta je trebalo da radiš? Ne, nije trebalo da se tučeš sa njim, ali mogao si bar da mu odgovoriš, a ne da se smeješ kao kakav debil!

E, to je stvarno… Pitam se samo zbog čega si se uopšte i ženio! Pa, tebi bi, u stvari najbolje bilo da si sam!

Ti, uopšte, i nisi za brak. Hajde, lepo skloni te novine i priznaj: je l’ da da bi ti bilo mnogo lepše da si sam, bez nas dvoje, a? Hajde, budi makar jednom čovek i priznaj!

Gospode, kome ja govorim?

Šta on radi po čitav bogovetni dan? Ili spava ili čita novine ili pije pivo… I to mi se zove letovanje!

Pet puta bih se bolje prvela da sam lepo ostala u Beogradu. Zamračila bih sobe, napravila promaju i bar bih se pošteno ispavala.

Ovako, šta? Godinu dana čekam ove bedne dve nedelje na moru, a na plažu dolazimo u podne, kad normalan svet već odlazi na ručak.

Ti si mi to omogućio? Šta ti imaš kome da omogućavaš? I šta si mi to omogućio, molim te?

Da stanujem u nekom dimnjaku, sto osamdeset stepenica iznad magistrale? Jeste, tačno sto osamdeset! Juče sam brojala…

Da se kupam na ovoj smrdljivoj javnoj plaži koja bazdi na kokosovo ulje?

Da se pravim kako ne vidim da neprestano buljiš u ove žene bez gornjeg dela kostima? Misliš da nisam primetila kako ih posmetraš? – Zašto i ja ne skinem gornji deo? Zato što sam bila budala, što sam dojila dete i upropastila grudi, a ne kao ove koje samo na sebe misle! Eto, zašto ga ne skidam, ako hoćeš da znaš!

Drugi ljudi vode svoje žene na sve te hamlete, betovene i šopene, a ti nas izvodiš na roštilj! Kao da nisam mogla da jedem ćevapčiće i u Beogradu, gde su mnogo bolji i ne smrde na maslinovo ulje?

Šta si mi još omogućio? Da šipčim do pijace i natrag i pravim nam sendviče za plažu, da tamo slučajno ne bismo trošili! A, izračunaj samo koliko svaki dan potrošiš na cigarete i piva? Samo izračunaj!

Šta sam ja Bogu zgrešila! Pogledaj samo druge muževe i druge žene! Šetaju lepo ljudi uveče po obali, drže se za ruke, razgovaraju… Imaju šta da kažu jedni drugima. Ne bulje u novine i u čašu!

Gospode! Pa, on je zapao! E, ovo je stvarno…Sloboooodaaaneeee! Slobodaneeee! Da si smesta izašao iz vode!”

Momo Kapor

 
 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.7.2019. at 21:28, Нифада рече

То је баш лепо.Посебно је леп осећај када се нпр.молим за некога ко појма нема о томе,можда чак и не верује у Бога,и нема представу да се негде,у неком часу,обраћа Богу за њега са лепим жељама.Али,ако можемо нешто учинити за некога,а потребно му је и тиме бисмо му олакшали живот,онда мислим да је превасходније бити практичан и учинити то.Понекад ми се учини да људи заклањују иза молитве,као то је узвишеније него некоме помоћи на неки практичан начин,ту треба имати сензибилитет.

Lepo je usaglasiti molitvu i bilo kakvu pomoć nekome sa njegovim ili njenim željama,pogotovo kada je praktični deo u pitanju,sa molitvom je već drugačije,jer o našim molitvama ipak Bog rasudjuje,ali  vrednost i lepota je u tome da se neko moli za drugog .Nisu uvek stvari suštinski onakve kakve izgledaju.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...