Jump to content

Фотографије са снажним порукама

Оцени ову тему


kordun

Препоручена порука

36 minutes ago, АлександраВ рече

 

Скулптура се зове La Famille, аутор је Marc Petit.

Ја не знам француски, понешто сам разумела

 

Slabo se vidi a slabo je i moje sjećanje gimnazijskog drugog jezika.

Umjetnik sam govori o djelu. Uglavnom u pitanju je porodica, roditelji drže dijete-dječaka. Simbolizuje zajedništvo, zaštićenost, ali priznaje da je utisak mračan, da figure ipak iskazuju usamljenost i zagledanost u svom pravcu, kao i strah. 

Bezličnost i namučenost su očigledan utisak... kosturi...  zato me asociralo na one strahote. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Дијана. рече

Ljudsko stradanje od ljudskog zla. I zajedništvo u  tom stradanju. I trojstvo i krst. 

Одлично речено.

Могло би се и за породицу рећи - заједништво у страдању, и тројство (мајка, отац, дете (деца)) и крст.

Можда би се и за страдалнике по логорима смрти могло рећи да су били породица, фамилија, La Famille.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, puno je zla  i stradanja u porodici... možda je na to i mislio, ljudi obavljaju roditeljstvo najbolje kako umiju, ili iz najboljih namjera, a to može da bude baš katastrofalno...

Pogledaj ovo, i uopšte teme u Zajednici podrške... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 23.5.2016. at 2:22, АлександраВ рече

CjGXzLmWgAAQaDU.jpg

Pptseti me na jevandjelsku pricu o Lazaru i bogatasu..

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Глад у Судану", Кевин Картер.

Резултат слика за кевин картер фото

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...