Jump to content

Зашто верујем, тражење смисла у Богу, где је Бог у мом животу


Guest Alefshin

Препоручена порука

A zasto onda Hristos kaze da Ga u djavolu nema?

Stvoren je bio kao andjeo tada je Bog sigurno bio u njemu ali ga se ovaj odrekao 

 

pa to i kažem, ima Ga do odricanja

Bog se ne nameće.

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zasto onda Hristos kaze da Ga u djavolu nema?

Stvoren je bio kao andjeo tada je Bog sigurno bio u njemu ali ga se ovaj odrekao...

Христос представља Сина Божјег, послушног сина, док Ђавола одликује непослушност.  Зато Христа у Ђаволу нема, Бог је у свему па и сотону је створио, значи и тамо је Бог, Али Сина Божјег нема у ђаволу. Бог је Сина родио да буде исти као и он сам, Па Син има три лица, као и Отац што има. Зато је Син савршени Бог иако је ум Божји, дакле треће лице божанства. Ово се не може интелектуално схватити до само кроз Божје откровење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam grome nemam ja nista protiv da svako ima svoje vidjenje nego mi je najispravnije vidjenje u Crkvi kao Telu Hristovom koju cini zajednica dok ispovedamo Boga po simvolu vere...

Ovo tvoje je uz kaficu barem ja to tako dozivljavam i sa puno strpljenja i ljubavi prema drugacijem.

Ne bih mogao da kazem da sam te razumeo ali verovatno pises jer ce neko to ipak razumeti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Христос представља Сина Божјег, послушног сина, док Ђавола одликује непослушност.  Зато Христа у Ђаволу нема, Бог је у свему па и сотону је створио, значи и тамо је Бог, Али Сина Божјег нема у ђаволу. Бог је Сина родио да буде исти као и он сам, Па Син има три лица, као и Отац што има. Зато је Син савршени Бог иако је ум Божји, дакле треће лице божанства. Ово се не може интелектуално схватити до само кроз Божје откровење.

 

Kako mislis to da Sin ima tri lica?I odakle ti to da Otac ima tri lica?Otkrio ti Bog?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako mislis to da Sin ima tri lica?I odakle ti to da Otac ima tri lica?Otkrio ti Bog?

Логично је да ако је Син Божји, ум Божји. А у Сину се огледа пунина самог Бога, Јер Христос је Савршени Бог као и његов отац што је.

Незнам шта те збуњује? Ево и ми који смо рођени у Христу. Јел имамо ум? јел имамо дух који нам је од Бога дат? Јел имамо разум да у њему видимо Оца? Имамо сва три лица која и Отац има, како би иначе били синови Божји кроз Исуса христа?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух...удаљавају ме моје мисли...

читам акатист и одем до манастира на вечерњу службу радним даном...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta vas udaljava od Boga i kako se borite sa tim kako vas ne bi uzelo i odnelo u neku zemlju nedodjiju u kojoj nema Spasa?

 

Svi moji gresi učinjeni u znanju i neznanju me odvajaju od Boga i sprečavaju me da uznapredujem u veri,nadi i ljubavi.

Kako se borim?

Ja mislim da se ne borim....ponekad se trudim da ignorišem iskušenja i da se ne uzbudjujem ni zbog čega.što bi se reklo da nisam pod stresom....

Da li ću i koliko u nečemu uspeti ne znam,ali verujem da će mi Bog pomoći zato što je blag i čovekoljubiv. 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доста тога, а највише ја саму себе неким поступцима, размишљањима! ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................На мјесту ових тачкица је био један поприлично велики текст! Било је то једно мини исповиједање за које је ипак боље да буде речено неком свештенику ;) 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доста тога, а највише ја саму себе неким поступцима, размишљањима! ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................На мјесту ових тачкица је био један поприлично велики текст! Било је то једно мини исповиједање за које је ипак боље да буде речено неком свештенику ;)

Nasmeja me (prepoznah sebe) i mogu ti reci da si na jedinom Putu!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Važno je sačuvati ono dobro u sebi i imati

poverenja u sebe. Samo tako čovek može

gledati napred, biti zdrav, koristiti Bogu,

sebi i drugima.”

To su reci oca Tadeja.Jos je on znao da kaze da smo mi cas u raju,cas u paklu,shodno nasim mislima.

S toga,ne plasi se i ne ocajavaj.Bog ne ostavlja ni one koji ga ne prihvataju i koji se bore protiv njega,taman posla da ostavi nas koji se u njega uzdamo. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...