Jump to content

Непознати подвиг потпуковника КГБ Путина У Дрездену


Препоручена порука

Disclaimer:

_______________________________________________________________________________________________________

 

Случајно налетех на овај текст. Он је написан са намером да се по ко зна који пут прослави г. Потпуковник (који је у међувремену напредовао до некрунисаног цара) и његов ”подвиг”, како и сам наслов каже. Читајући, на мене је текст оставио горак утисак, потпуно супротно од онога што је аутор намерио. Преносим га овде онаквог какав јесте и (под условом да су наводи у њему тачни, што ми није познато), нека свако види оно што жели.

_______________________________________________________________________________________________________

 
 
 
НЕПОЗНАТИ ПОДВИГ ПОТПУКОВНИКА КГБ ПУТИНА У ДРЕЗДЕНУ

 

73091_vest_putin.jpg

 

 

Те ноћи 1989. кад је срушен  Берлински зид, огромна маса од преко 5.000 људи  најпре  је продрла  у зграду Источнонемачке обавештајне службе Штази у Дрездену,а затим је запленила сву докумнетацију и потом срушила здање.

Велика опасност је претила и мисији совејтског КГБ-а чија се зграда   налазила одмах до Штазијеве.

Разуларена, пијана  маса Немаца са пивским флашама у рукама продрла је и у двориште управе КГБ-а, чији је старешинина  уплашен одмах побегао.

Одговрност за безбедност и команду совјетеске обавешатјне управе  преузео је насјтарији по чину, потпуковник КГБ-а, који је од суседног гарнизона совјетске армије затражио да пошаље обезбеђење, али генерал је то одбио јер није имао наређење из Моксве.

Гомила од више хиљада  рушилачки и борбено расположених Немаца се приближавала степеништу, а  команда у Москви је и даље ћутала, нико није одговарао на телефонске позиве.

Пред масу је изашао потпуковник КГБ-а и с намером да је уразуми, обратио јој се следећим речима:

“То што је срушен Берлински зид је добра воља наше земље. Ову зграду ми чувамо зато што је она својина Совјетског Савеза. Јесте ли ме добро разумели: ово је имовина друге државе! Ми официри је чувамо и испунићемо свој дуг.“

А њих,официра КГБ, у згради је било само осам. Стајали су на прозорима с оружјем на готовс као у караулама.

Потпуквоник је стајао и даље испред гомиле препречивши јој пут. Имао је пиштољ у коме је било 12 метка.

„Ви знате да сам ја официр,  и имам пиштољ са 12 метака. Један метак сам оставио за себе, али сам одлучан да испуним свој дуг. Другачије не могу, јер ја сам офоцир“. 
Након тих речи упућених гомили, поптпуковник је лаганим кораком почео да се пење из степениште ка улазу у зграду. Пео се полако очекујући  да га неко гађа каменом или флашом у леђа. Почео је лагано да се окреће ка гомили, а кад је застао и савим се окренуо, маса је већ  почела да се разилази.

Нико  од Немаца те ноћи није ушао у зграду КГБ-а у Дрездену, није се домогао ниједног документа из архиве.
 
У Дрездену са и сада препричава овај догађај који је постао  легенда.
 
Немци се поносе што су тада послушали младог потпуковника КГБ-а, чије име им у том моменту није ништа  говорило.
 
Данас његово име много значи не само Русији и Немачкој, него и целом свету:
Владимир Владимирович Путин, председник Руске Федерације. 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Показао је све особине вође, а и човека оданог заклетви коју је дао и служби коју је вршио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је све што ту пише тачно, могу само да похвалим Путинов поступак. Ипак је то дужност сваког војника.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Војник не треба да буде робот без мозга који извршава наређења, него да има свест о добру и злу.

 

Он је овде био спреман да убија људе који су се борили за елементарну слободу. Које аутор малициозно представља као "разуларену пијану руљу"...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је текст из руске штампе.

Да, Немци су били пијани и хтели су да упадну у просторије КГБ-а, није то малициозно то је тачно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може нико да расформира такав систем како треба до онај ко је био у њему. Да ли ће баш тако бити, шта ми ту знамо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде се види како су млади Немци исти као и сав млади свет: :)

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па с` обзиром колико им је зла нанео тај КГБ не знам шта је ту чудно... Има среће тај потпуковник што га нису окачили на бандеру.

 

То је друга прича која потеже обострана зла дакле и други светски рат итд.

 

Ја рекох само за текст, видео сам га на руској штампи не у тој форми каква је код нас, али има те речи "млади људи пијани , разваљивали су ..."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може нико да расформира такав систем како треба до онај ко је био у њему. Да ли ће баш тако бити, шта ми ту знамо.

 

Да додам. То му дође нешто као са ап. Павлом. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па с` обзиром колико им је зла нанео тај КГБ не знам шта је ту чудно... Има среће тај потпуковник што га нису окачили на бандеру.

 

 

Pa s obzirom i koliko su zla nemci naneli rusima potpuno je ocekivano da rus ima uvek repetirano oruzje kada je grupa nemaca u blizini ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...