Jump to content

Протест у Београду: „Остајемо у Србији“, говори Митрополит Амфилохије (видео)


Препоручена порука

Нека нам Бог чува и поживи Митрополита Амфилохија ! Слушам Његов говор и одушевљен сам снагом и искреношћу која излази из Његових уста.

 

Владико, Бог те благословио !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tucić: Šokantan čin Amfilohija

IZVOR: B92, BETA

Beograd -- Na mitingu Srba, mitropolit Amfilohije služio liturgiju za upokojenje Vlade, a umirovljeni vladika Atanasije da i Đinđića nije interesovala nebeska politika.

 
 
859067630518ce83a2a1ed849148938_640x503.
 
Tanjug
 

Podsetimo, na Trgu Republike u 12.44 počeo je miting Srba sa severa Kosova pod sloganom "Ostajemo u Srbiji", koji j eorganizovan zbog protivljenja Srba i neprihvatanja sporazuma iz Brisela koji su potpisali predsednici vlada Srbije i Kosova 19. aprila u Briselu.

Mitingu prisustvuje nekoliko hiljada ljudi, o čemu možete čitati u posebnoj vesti. 

Mitingu prisustvuje i nekoliko pripadnika SPC, među kojima je i mitropolit Amfilohije. On je na početku mitinga služio "liturgiju" za upokojenje Vlade i Skupštine, dok je umirovljeni vladika Atanasije (Jevtić) rekao, govoreći o državnom vrhu Srbije, da su "ova trojica na vlasti izdajnici koji veruju u garancije NATO-a". 

"(Premijer Ivica) Dačić kaže da je za zemaljsku politiku, ne interesuje ga nebeska, tako je govorio i (ubijeni premijer Srbije Zoran) Đinđić, a kako je završio neka Bog sudi", rekao je Atanasije. 

On je naveo da vlast ne veruje u Boga, nego u pogubnu mitologiju Evropske unije. "Nema zemaljske Srbije bez nebeske", dodao je on. 

Verski analitičar Živica Tucić kaže za B92 da je šokiran činom mitropolita Amfilohija. 

"Molitva za upokoljenje može se reći za one koji više nisu živi. To je jedan izraz koji se pominje u opelima i pomenima. Za nekoga živoga se ne može reći da se moli da budeupokojen. Meni je ova izjava prosto šokantna. Ne znam šta bih drugo rekao. Nije smelo do nje da dođe, previše je time rečeno i mislim i nije smelo tako da se kažeNeko bi ovo mogao ovo da protumaći da se poziva da neko više ne bude na vlasti i u životu. Ja sam isuviše iznenađen ovakvom izjavom da bih mogao da komentarišem šta je mitropolit u stvari hteo da kaže", kazao je Tucić. 

Tucić objašnjava i drugu činjenicu, koja otvara posebno pitanje, a to je da mitropolit Amfilohije, pošto dolazi iz druge eparhije ne bi trebalo da govori ili vrši verske službe na teritoriji eparhije koja nije njegova. 

"Beograd je teritorija beogradske arhiepiskopije, znači patrijarha i ma koji episkop iz druge eparhije trebalo bi da ima saglasnost da na teritorije beogradske arhiepiskopije nešto kaže ili pak da obavi neki crkveni obred. Crkva sada duguje objašnjenje kako je do ovoga moglo da dođe i da nam razjasni takve reči i učestvovanje mitropolita Amfilohija na ovom skupu", zaključio je on.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=05&dd=10&nav_category=640&nav_id=712599

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bojim se da posle ovoga razbesneli vlastodrsci,

 

opet ne pokrenu skandale sa nesretnim Kacavendom

 

ili nekim novim vladikom za promenu!

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da predsednik Nikolic i Vučić nisu osvojili vlast i oni bi  bili sada na ovom protestu i ronili bi svoje krokodilske suze.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, браћо & сестре... Зар има још неког коме није јасно да од тога нема ништа? Човек не треба да ради бесмислене ствари које не могу да дају никакав резултат. Косово је ту где јесте, границе су ту где јесу и то се очигледно неће мењати дуже време. Црква би требало да ради на томе да се народи помире и живе нормално. То је хришћански посао - покајање, праштање и помирење. А границе и политику нека решавају они којима "закон лежи у топузу". Ми ту не можемо ништа.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Умировљеног Епископа Атанасија можете послушати овде 

 

 Какви смо ми Срби. Ни на овом скупу нисмо могли да будемо сложни него се "бранитељи вере прађедовске" нашли да звижде +Атанасију и спомињу Му Артемија, Ватикан и екуменизам.

 

 

Мислим стварно ми припало мука. Туга преголема. Та неслога нас је и довела до овог стања.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne mogu da cujem kada nesto ne izlazi po medijima o tim temama. Deluje mi da mu je bitnije da kosovo ostane u Srbiji nego da rasiri duhovnost u Srba. 

 

Samo trazi po medijima.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек снује, а Бог одређује. Тако да ћемо видет дал ће бити нечега од ових речи, пре свега речи наши отаца Цркве, +Атанасија и +Амфилохија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šokantan čin Amfilohija i Atanasija

IZVOR: B92, BETA

Beograd -- Na mitingu, mitropolit Amfilohije služio liturgiju za upokojenje Vlade, a umirovljeni vladika Atanasije rekao da i Đinđića nije interesovala nebeska politika.

 
 
 
 
859067630518ce83a2a1ed849148938_640x503.
 
Tanjug
 

Podsetimo, na Trgu Republike u 12.44 počelo je okupljanje za miting Srba sa severa Kosova pod sloganom "Ostajemo u Srbiji", koji je organizovan zbog protivljenja Srba i neprihvatanja sporazuma iz Brisela koji su potpisali predsednici vlada Srbije i Kosova 19. aprila u Briselu.

Mitingu prisustvuje nekoliko hiljada ljudi, o čemu možete čitati u posebnoj vesti. 

Mitingu prisustvuje i nekoliko pripadnika SPC, među kojima je i mitropolit Amfilohije. On je na početku mitinga služio "liturgiju" za upokojenje Vlade i Skupštine, dok je umirovljeni vladika Atanasije (Jevtić) rekao, govoreći o državnom vrhu Srbije, da su "ova trojica na vlasti izdajnici koji veruju u garancije NATO-a". 

"(Premijer Ivica) Dačić kaže da je za zemaljsku politiku, ne interesuje ga nebeska, tako je govorio i (ubijeni premijer Srbije Zoran) Đinđić, a kako je završio neka Bog sudi", rekao je Atanasije. 

On je naveo da vlast ne veruje u Boga, nego u pogubnu mitologiju Evropske unije. "Nema zemaljske Srbije bez nebeske", dodao je on. 

Verski analitičar Živica Tucić kaže za B92 da je šokiran činom mitropolita Amfilohija. 

"Molitva za upokojenje može se reći za one koji više nisu živi. To je jedan izraz koji se pominje u opelima i pomenima. Za nekoga živoga se ne može reći da se moli da bude upokojen. Meni je ova izjava prosto šokantna. Ne znam šta bih drugo rekao. Nije smelo do nje da dođe, previše je time rečeno i mislim i nije smelo tako da se kažeNeko bi ovo mogao ovo da protumači da se poziva da neko više ne bude na vlasti i u životu. Ja sam isuviše iznenađen ovakvom izjavom da bih mogao da komentarišem šta je mitropolit u stvari hteo da kaže", kazao je Tucić. 

Tucić objašnjava i drugu činjenicu, koja otvara posebno pitanje, a to je da mitropolit Amfilohije, pošto dolazi iz druge eparhije ne bi trebalo da govori ili vrši verske službe na teritoriji eparhije koja nije njegova. 

"Beograd je teritorija beogradske arhiepiskopije, znači patrijarha i ma koji episkop iz druge eparhije trebalo bi da ima saglasnost da na teritorije beogradske arhiepiskopije nešto kaže ili pak da obavi neki crkveni obred. Crkva sada duguje objašnjenje kako je do ovoga moglo da dođe i da nam razjasni takve reči i učestvovanje mitropolita Amfilohija na ovom skupu", zaključio je on.

 

Socijaldemokratska unija najoštrije osuđuje današnji govor Vladike Atanasija u kome je on opravdao ubistvo ubijenog premijera Zorana 
Đinđića i tom prilikom uputio pretnju aktuelnom premijeru Ivici Dačiću da bi mogla da ga zadesi ista sudbina zbog toga što nastavlja da vodi 
politiku rešavanja kosovskog problema. 

"Pravdanjem ubistva bivšeg i pozivom na ubistvo trenutnog premijera Srbije Atanisije Jeftić ne samo da krši zakon i vređa sve razumne građane u našoj zemlji, već i otvoreno zagovara povratak u ponor miloševićeve Srbije iz koga smo se spasili pre nešto više od jedne decenije. SDU poziva državne organe da energično reaguju na ove skandalozne izjave a Srpsku pravoslavnu crkvu da se javno ogradi od umirovljenog Vladike", saopštava SDU. 

SDU poručuje da će Srbija nastaviti da se razivija kao moderna država, a Atanasiji Jeftiću i njegovim istomišljenicima poručuje da Srbija nije uzmakla ni pred mnogo strašnijim pretnjama od Turaka do Nacista pa nece ni pred njim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo. Nastavljamo sa samosažaljevanjem, zabijanjem glave u pesak i autogolovima. Dobro je videti da se nismo promenili ni ič.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Границе између држава су резултат наше склоности ка насиљу и отимању и боље би било да не постоје. Бога интересују људи - али подједнако Милан из Митровице и Бесим из Приштине. А чисто сумњам да га интересује где смо ми поставили рампу између њих и чија ће полиција да бије народ. Из Јеванђеља је потпуно јасно да Христа нису интересовале границе и власт ни у земљи у којој је рођен, а камо ли неке друге. Е сад, ми као Црква, требало би да то разумемо и да тако и поступамо. Нажалост, неки су изгледа погрешно схватили оно "будите као деца"...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...