Jump to content

Србија - добре вести

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Одговори 193
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@Milica Bajic ovo je stvarno sjajna vest....:dobro:daj Boze da se sto vise gradova pridruzi...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

MACVAZDRAVOGRAZUMA.PRESS

28. decembar 2019 MZR U Šapcu ni ove godine neće biti organizovanog dočeka Nove godine, a novac koji bi bio opredeljen za te svrhe Grad će...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост, у Нишу није успело. Градске главешине заболе много шта људи хоће, тако да ће на дочеку певати Жељко Самарџић, коме ће за то уплатити 30.000 евра, и Кербер који ће добити 10.000 евра.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
WWW.POLITIKA.RS

ПАРАЋИН  - На речици Грзи, заштићеном природном добру треће категорије, неће се градити мини хидроелектрана, јер је дозволу за...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Ana Ivanović donirala 35 respiratora Srbiji za borbu protiv korona virusa

  •  
 

Ana IvanovićFOTO: ANA IVANOVIĆ / INSTAGRAM

Veliko srce naše teniske legende.

 

Ana Ivanović, nekada prve teniserka sveta, učestvovala je u nabavljanju 35 respiratora za građane Srbije. Ona je osim finansijske pomoći, imala veliki uticaj i brojnim kontaktima koje ima širom sveta, prenosi "Kurir".

 

Ona je sa nekoliko kompanija učestvovala u nabavljanju 35 respiratora, a sve je učinjeno pod okriljem UNICEF-a čiji je Ana ambasador godinama. Ova organizacija je ukupno do sada naručila 50 respiratora sa našu zemlju, a uz to će 1.700 najugroženijih porodica dobiti higijenske pakete, a prethodno su dostavili maske, zaštitna odela, vizir naočare i rukavice za zdravstvene radnike.

Potez vredan divljenja!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolji teniser sveta Novak Đoković zajedno sa suprugom Jelenom donirao je milion evra za kupovinu respiratora i medicinske opreme u Srbiji.

Novak Đoković

Mark Metcalfe Getty Images Sport

Đoković se javio iz Marbelje, putem grupnog četa sastao se sa novinarima i tom prilikom govorio je o svojoj odluci.

“Započeo bih velikom zahvalnošću i pozdravom medicinskom osoblju koje se mesecima bori za zdravlje ljudi i trude da im na svaki načim pomogne. Nepredvidljiva i ozbiljna situacija za sve nas, iz dana u dan se menja stanje“, počeo je Đoković i dodao:

“Nažalost, raste broj onih koji su zaraženi. Jelena, ja, moja fondacija, odlučili smo da ovih nedelja prikupimo što više relevantnih informacija kako bismo ustanovili kako najbolje da doniramo svoje resurse – znanje, vreme novac, kako da to utiče na najveći broj ljudi širom Srbije. Hvala vlastima koje su bile na raspolaganju poslednjih nekoliko dana, pokušavali smo da komuniciramo i sa medicinskim stručnjacima, kao i sa mnogim ljudima dobre volje širom sveta koji su nam davali informacije“.

Potom je Novak objasnio kako će se konkretno donacija realizovati.
  • “Putem mog strica Gorana koji ima uticajnu mrežu ljudi na kineskom tržištu, uspeli smo da dođemo direktno do proizvođača, čekamo konkretnu informaciju oko količine kako bismo mogli da sprovedemo donaciju, a moji roditelji imaju dobre kontakte u Evropi, prevashodno u Nemačkoj“.

    Prvi teniser sveta osvrnuo se i na podršku Kine Srbiji.

    "Zahvalio bih se Republici Kini što je nesebično pomogla Srbiji, ne samo ovog puta, već su nam istorijski veliki prijatelji i našli su se u neprilikama kao što je ova. Ne samo u vidu sredstava, već i medicinske struke, koliko sam video, došlo je desetak doktora iz Kine koji su doneli mnogo iskustva u rukovođenju teškom situacijom. Hvala im iz dubine srca", zaključio je Novak.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Капетан Драган на слободи, стигао у Србију

Kapetan_Dragan_0002.jpg

 

Драган Васиљковић, познатији као капетан Драган, након што је издржао пуну затворску казну у Лепоглави, пуштен је и протеран из Хрватске, потврдило је хрватско Министарство правосуђа.

Драган Васиљковић је пуштен из Лепоглаве јутрос након одслужене пуне казне на коју је био осуђен у трајању од 13,5 година за ратни злочин.

Васиљковић је добио и решење о забрани уласка у земље ЕУ на 20 година.

Његов београдски адвокат Драган Палибрк је рекао да је Капетан Драган стигао у Србију и да се осећа добро .

Изразио је захвалност надлежним органима Републике Србије што су предузели све мере да долазак његовог клијента протекне сигурно и безбедно.

Tanjug

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...
WWW.A1INFO.NET

Britanski novinar Markus Papadopulos je na "Skaj njuzu" na...

ZAHVALJUJUĆI NOVINARU NA SKAJ NJUZU, CEO SVET ČUO DA JE KOSOVO SRPSKO!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Anonimni domaći developer je snimio i postavio 500+ video lekcija za programiranje na YouTube

...

STARTIT.RS

Jedna odlična inicijativa vredna pažnje, a dolazi iz domaće kuhinje.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 27.4.2020. at 23:00, Milica Bajic рече
WWW.A1INFO.NET

Britanski novinar Markus Papadopulos je na "Skaj njuzu" na...

ZAHVALJUJUĆI NOVINARU NA SKAJ NJUZU, CEO SVET ČUO DA JE KOSOVO SRPSKO!

Smešno ime ali nema veze!

BRavo Markus!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Bajker prodao skupoceni motor za Sofijino lečenje

Nisam mogao da sedim i okrećem glavu od ove jezive stvarnosti koju živimo. Morao sam da uradim nešto. Ovoliko sam uspeo. Nastaviću i dalje da pomažem. I Sofiji i svakom detetu kome je pomoć potrebna. Siguran sam da će Sofija prohodati. Uveren sam u to. Uz ljubav svojih roditelja i pomoć ljudi dobre volje - kaže za Direktno Nemanja Ugrešić, koji je prodao svoj motor, kako bi pomogao detetu obolelom od spinalne mišićne atrofije.

 
Pomozite maloj Sofiji da prohoda Pomozite maloj Sofiji da prohoda

Mala Sofija boluje od izuzetno retke bolesti. Za njeno lečenje je u SAD potrebno 2.100.000 dolara. Ali i naša Sofija nije sama.

Na društvenim nrežama se pojavio oglas za prodaju jednog izvanredno retkog motocikla. Baš za ljubitelje dvotočkaša. Ništa to nije čudno. Oglasa za prodaju je na sve strane. Ono što je privuklo pažnju jeste sadržaj ovog oglasa (objave) koji se munjevito delio. 

Nemanja je prodao svoju "jamahu", a novac je otišao za lečenje male Sofije FOTO: Direktno.rs

- PRODAJEM motor "jamaha", 2007. godište. Cena nije fiksna. Sav novac uplaćujem na račun fondacije "za Sofijin prvi korak".

Zatečeni, zbunjeni, iznenađeni i pre svega ganuti, uspeli smo da dođemo do vlasnika ovog motora. U pitanju je Nemanja Ugrešić. Bajker, ljudina.

Krupan, mladi čovek sa srcem čistim kao u deteta. Na trenutak smo i posumnjali u njegove namere, imajući u vidu svakodnevicu u kojoj živimo. Da li je moguće da čovek POKLANJA sav prihod od prodaje ovog retkog motora?

Na pitanje koja je suma u pitanju, skromno, gotovo stidljivo odgovara:

- Neka to ostane tajna. Znam ja, znaju i njeni divni roditelji. Ne mogu da podnesem više da gledam koliko naše dece umire dok država troši pare na razne mutne likove na političkoj sceni koji čerupaju budžet svih nas. A za lečenje dece nema novca. Umesto kula na vodi, bezbroj nameštenih tendera za obnovu kanalizacije, trgova, sumnjivih i beskorisnih projekata, zar nije humanije da se taj novac uplati u ovakve svrhe. Čemu gondole na Kalemegdanu? Stanovi po Bugarskoj, letovanja po svetskim destinacijama, firmirana odela. Leteći automobili i skejtbordovi vlasnika najmoćnije televizije. Milioni skupljeni SMS-om da bi pobedio neki polusvet u nekoj "Farmi", "Zadruzi" ili nekom drugom rijalitiju. Nije mi jasno kako ih nije sramota? - priča Uglješić za Direktno.

Nemanja Ugrešić sa svojim ljubimcem FOTO: Direktno.rs Nemanja Ugrešić sa svojim ljubimcem FOTO: Direktno.rs


Upoznaje nas i kako se odlučio na ovakvu akciju:

- Nisam mogao da sedim i okrećem glavu od ove jezive stvarnosti koju živimo. Morao sam da uradim nešto. Ovoliko sam uspeo. Nastaviću i dalje da pomažem. I Sofiji i svakom detetu kome je pomoć potrebna. Siguran sam da će Sofija prohodati. Uveren sam u to. Uz ljubav svojih roditelja i pomoć ljudi dobre volje.

Nemanja Ugrešić vraća veru u ljude, u humanost. I sigurni smo da se neće na ovome zaustaviti. Hajmo svi da budemo Nemanja, u granicama svojih mogućnosti, SMS je 797 na broj 3030.

- Sofija, milo dete, osećam i znam da ćemo te uskoro videti kako jurcaš veselo po parku sa svojim vršnjacima - zaključio je Nemanja za Direktno.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Mladi srpski matematičari na Balkanijadi osvojili šest medalja

RTS
Šest takmičara i šest medalja – rezultat je učešća srpskih srednjoškolaca na Balkanijadi iz matematike. U ekipi su bili učenici iz Beograda, Novog Sada i Niša, jvalja RTS.

Da srebro postane zlato, nedostajao je jedan bod. I Gvozdenu i Mateji. Ipak, obojica su u samom takmičarskom vrhu.

Mateja Vukelić smatra da je taj bod dosta teži nego što izgleda na prvi pogled, jer je ipak samo pet takmičara na kraju dana imalo iznad 31 poen. “Nisam se snašao jednostavno, pokušaću da budem bolji sledeći put“, dodaje Mateja.

Gvozden Lapčević kaže da se radi samo jedan dan i četiri zadataka, dok se na ostalim takmičenjima radi dva dana po tri zadatka. “Ovaj poslednji zadatak koji je bio najteži je bio iz kombinatorike, a ostali su bili iz geometrije, algebre i teorije brojeva“, dodaje Gvozden.

Zato već razmišljaju kako da pojačaju kombinatoriku. A dobitna kombinacija ekipe donela je i četiri bonze. Najmlađi među njima je Stefan Šebez, učenik prvog razreda gimnazije.

“Prvo nisam očekivao da ću proći na Balkanijadu. A što se tiče Balkanijade, svakako sam očekivao da ću osvojiti makar bronzanu medalju“, kaže Stevan.

Aleksandar Višnjić, takođe dobitnik bronzane medalje, nije ni očekivao da će je osvojiti. “Moja iskustva su veoma pozitivna. U Antaliji nismo bili u gradu, već smo bili u tom hotelu i tu smo imali sve: prodavnice, restorane, bazene, a imali smo i prostoriju u tom hotelu gde smo radili takmičenje“, dodaje Višnjić.

Da bi ušli u ekipu za svetsku olimpijadu u Japanu, predstoji im još jedno izborno takmičenje.

“Ja sam neskromna i rekla sam momcima da sanjam bar dva zlata na olimpijadi u Japanu. Probali smo da poradimo da kombinatorika, koja sad nije u Antaliji baš bila sjajna, da napreduje i da to urade“, kaže Mirjana Katić, direktorka Matematičke gimnazije u Beogradu.

Zato sa nestrpljenjem očekuju sledeći vikend, kada će znanje odmeriti 12 matematičara. Na olimpijadu odlazi šestoro najboljih.

1055633308_Snimakekrana2023-05-15221832.png.7057504d02d8b15892e9cd11b00f84b6.png

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...