Jump to content

свештеник Љуба Милошевић (сајт Светосавље) о екуменизму Епископа Григорија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pre bi uverio  Andjelinu Dzoli da pati od bulimije nego pojedine ovde da je ekumenizam odraz zdrave duhovnosti u Crkvi,idite i propovedajte svima...

 

Ovakav kakav je danas, ekumenizam ne samo da nije zdrav, nego veze nema sa duhovnoscu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima brate,dodje vladika sa svojom biskup sa svojom.

To ti je kao dva balona koji se mole Bogu da načini čudo i spoji ih u jedan...

 

U prici o dijalogu sa rimokatolicima ne postoji 2 - postoje Crkva i raskolnici koji treba da se vrate Crkvi.

U suprotnom, izlazi da je istocni deo Crkve maltene kriv sto su oni otpali od Nje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитајте прву реченицу:

http://www.spc.rs/sr/poruka_poglavara_pravoslavnih_crkava

 

Ovo je vec spinovanje, i to prilicno bezobrazno. Jer sigurno sasvim dobro znas sta se pod recju "poglavar" u Crkvi podrazumeva.

Ne, ne podrazumeva se neko ko ima centralnu vlast. Ni u kom slucaju.

 

Ili si hteo da kazes da je npr. pocivsi patrijarh Pavle bio nesto kao papa? Nadam se da nije to...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1) Nije to nikakav primat nego harizma, dar. Svako sluzi prema daru koji mu je dat. To je sve.

 

2) Daleko bilo, kakva crna gradacija? U vlasti? Zar su Oci malo o tome pisali, da se opet saplicemo?

 

3) Katastrofa. To je sve sto mogu da ti kazem o ovom delu. Za dalje vidi pod 2.

 

4) Kakva vlast je u rukama prvog, crni Milane?!?! Jesi ti nekad cuo za sveti arhijerejski sabor?!

 

5) U kom pravcu? Postavljanja crvenog tepiha papi?

 

6) Neka hvala, zadrzacu svoju slobodu da govorim o onom o cemu mislim da treba...

 

Било би добро да разговарамо на једноставнији начин. И жао ми је што погрешно разумеш много тога што напишем.

 

Ја покушавам да будем што јаснији и даћу све од себе да то буде још боље.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Васељенски ниво изображава Сабор Поглавара (или представника) Православних Цркава са председавајућим Цариградским Патријархом - Првим међу њима.

 

Чини ми се да је наш проблем у томе што мало разумемо и неозбиљно схватамо појам ,,првога''.

 

Prvim po pocasti. On nema ni gram vecu vlast nego bilo koji od njih sabranih tu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја покушавам да будем што јаснији и даћу све од себе да то буде још боље.

 

Onda te ja bas nista ne razumem...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U prici o dijalogu sa rimokatolicima ne postoji 2 - postoje Crkva i raskolnici koji treba da se vrate Crkvi.

U suprotnom, izlazi da je istocni deo Crkve maltene kriv sto su oni otpali od Nje...

 

 

Slazem se brate i to je prosto postalo problematicno negirati. Crkva je pocela da se preispituje cak i na temeljima tumacenja svetih Otaca. Prepusti se sudu brate brze ce da se zavrsi jalov dijalog. svaki pravoslavac duguje Istinu Bogu a to je da se On nalazi Unutar Sopstvene Crkve i da je jedini sud koji treba nesto bitno da znaci Njegov.Ziv Bog u Zivoj Crkvi! 

 

U prici o dijalogu sa rimokatolicima ne postoji 2 - postoje Crkva i raskolnici koji treba da se vrate Crkvi.

U suprotnom, izlazi da je istocni deo Crkve maltene kriv sto su oni otpali od Nje...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je vec spinovanje, i to prilicno bezobrazno. Jer sigurno sasvim dobro znas sta se pod recju "poglavar" u Crkvi podrazumeva.

Ne, ne podrazumeva se neko ko ima centralnu vlast. Ni u kom slucaju.

 

Ili si hteo da kazes da je npr. pocivsi patrijarh Pavle bio nesto kao papa? Nadam se da nije to...

 

Ми сада говоримо о примату у Цркви. Примат значи када је неко Први.

 

У тексу који сам поаставио стоји следеће: ,,Благодаћу Божијом смо се сабрали, Поглавари и представници помесних Православних Цркава, од 10. до 12. октобра 2008. у Фанару, по позиву и под председавањем Првог међу нама, Васељенског Патријарха Вартоломеја.''

 

Ја сам већ објаснио да је тај примат заснован на служењу и љубави, а да власт првога зависи од свих ,,једнаких'', тј. од заједнице, и да први ништа не чини без заједнице. Надам се да сада нисам био нејасан.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvim po pocasti. On nema ni gram vecu vlast nego bilo koji od njih sabranih tu...

 

Папа је поред тога и световни владар, тако да смо решили и проблем цара, на следећем васељенском сабору, по римокатолицима.

 

Али што рече, тема је "заједничка молитва", ил "заједничка вечера", само им се оладили прасићи, и они се помолили да се прасићи угреју, а ми ту нешто дижемо џеву без разлога, по тумачењу ниеменованих извора, блиских самом центру догађаја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Može li neko od pravoslavnih da mi odgovori da li je sasvim u redu to što se Grigorije nazvao biskupom i da li u tome ima ičega spornog?

Ima spornog hteo je Pravoslavlje da priblizi nepravoslavnima i da kaze da mi pravoslavci nemamo nikakav problem sa drugim Crkvama ali bi bilo bolje da se predstavio svojim pravim Zvanjem! Ne vidim tu nikakav greh sa njegove strane a jos manje zelju da sudim. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми сада говоримо о примату у Цркви. Примат значи када је неко Први.

 

У тексу који сам поаставио стоји следеће: ,,Благодаћу Божијом смо се сабрали, Поглавари и представници помесних Православних Цркава, од 10. до 12. октобра 2008. у Фанару, по позиву и под председавањем Првог међу нама, Васељенског Патријарха Вартоломеја.''

 

Ја сам већ објаснио да је тај примат заснован на служењу и љубави, а да власт првога зависи од свих ,,једнаких'', тј. од заједнице, и да први ништа не чини без заједнице. Надам се да сада нисам био нејасан.

 

Nema tu NIKAKVE VLASTI, Milane, on je prvi po pocasti, i apsolutno nista vise od toga. To je eklisiologija Pravoslavne Crkve.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U prici o dijalogu sa rimokatolicima ne postoji 2 - postoje Crkva i raskolnici koji treba da se vrate Crkvi.

U suprotnom, izlazi da je istocni deo Crkve maltene kriv sto su oni otpali od Nje...

 

Što bi reko episkop Kalist Ver,ako se desi ponovno jedinstvo to će zaista biti čudo Božije.

Raskol je nastajao vekovima, evidentno je da će toliko i da se zaceljuje....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Može li neko od pravoslavnih da mi odgovori da li je sasvim u redu to što se Grigorije nazvao biskupom i da li u tome ima ičega spornog?

 

Бискуп је исто што и грчко епископос или посрбљено епископ или српски владика - а значи надзиратеља, онога ко је на челу једне епархије, односно бискупије. Бискуп и епископ су синоними, исто као и бискупија и епархија. Први назив је у употреби међу западним, а други међу источним хришћанима, а значење је исто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...