Jump to content

О Промислу Божијем и вољи Божјој...Наше позвање, животни пут


Препоручена порука

Secam se emisije od pre dvadesetak i vise godina ... isto susa ... rod kukuruza nikakav ... i prave reportazu sa jedne njive , sasusene, a ona tik uz Moravu, ali bukvalno uz Moravu ... pa posle kriva susa ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima veze sa zalivanjem rekao bih ... kopanjem kanala za dovodjenje vode do njiva ... sa pumpama, crevima itd ...

Зависи....од подручја; од финансијских могућности; од старосне структуре домаћинстава......

Али све се дешава са Божјим допуштењем, свакако.

А, зашто ??? Ееееее, ту треба да кренемо од себе, па на даље.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зависи....од подручја; од финансијских могућности; од старосне структуре домаћинстава......

Ovo sve treba da zavisi od drzave ... da rebne porez onima u gradovima koji jedu krompir sa sela i sa tim parama da se resi pitanje navodnjavanja ... a ko se buni na prisilno kopanje kanala ... posle ce manje da se zali na porez a vise na bol u ledjima ... ;)

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja se pitam često što reče Željko, kako to nema navodnjavanja? gde su nam ti sistemi, kako se ulaže u poljoprivredu?

ne mogu da se otmem utisku da ne volimo svoju zemlju, onako kolektivno

bio sam malo i u Italiji i Engleskoj i tako malo sam proputovao, video mrvicu Rusije, i jos par drugih mesta

ljudi vole svoju zemlju, ne daju na nju, ulaže se u prave stvari u nacionalna dobra

kao narod nismo učeni da volimo i cenimo svoje, ..........apatija, problemi, nemaština, samo se o tome priča

ne volim da mislim da je nešto kazna Božija

sigurno je posledica nas samih

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

што се тиче кокица, ту је чист немар и сиромаштво у питању, обично у духу сиромаштво и то не оне позитивне природе.

што се тиче догађаја, обично се Бог ни не пита кад сила и осиони чине мада ми немамо баш перспективу да сагледамо и добре стране тога ...

довољно је човеку необично што се постом и молитвом избија рогати род, ваљда је после тога све јасније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

о.Иван започео веома добру тему, али код нас одмах мора да се убаци политика и сл....

стварно је и мене увек то занимало...шта је Божија воља, допуштење , опомена или казна (мада лично не мислим да Бог кажњава)...

доста сам читала о томе и разговарала са појединим духовним лицима, али тешко је то правилно одредити...теоријски знамо неке ствари или се оне традиционално схватају, али у животу није баш тако све једноставно...

у принципу , ништа се не догађа без Божијег допуштења, али да ли је то баш Његова воља...?

да нас опомиње, то верујем, али исто тако не верујем да Господ кажњава...

међутим, све што се дешава не можемо објашњавати Божијим промислом....има ту пуно и случајности (посебно мислим на неке баналне ствари)

једино ми је тешко да тај проблем разлучим кроз смрт, и то посебно младих људи, деце...е, ту и поред све моје вере, и свих објашњења, претпоставки и сазнања не могу а да се не питам - зашто...?

многе ствари нам се догађају због нас самих, ајде да тако кажем, ради нашег спасења, али смрт детета никако тако не прихватам...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma nema to nikakve veze s bogom i njegovom voljom ili cime vec... sve se to danas moze naucno i logicki objasniti... takve stvari se desavale u vreme svetog ilije... samo da su ljudi bili ovako mudri kao mi, ni ta desavanja ne bi bila pripisana bogu... nego prirodi i ljudima. :/

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako to izuzetno lepo (pesnicko-filosofski) veli nas sv. vladika Nikolaj - "...od zlocina ljudi zbuni se priroda, i napusti svoj red..."

Drugim recima, sve je to razumljiv redosled stvari: kako kazu lepo Oci, sve stvoreno na sebi nosi pecat Logosa Bozijeg, i tako i zivi i postoji logosno. Onda kad covek, koji treba da je glava prirode, napusti sopstvenu logosnost (=gresi, puno gresi, cini zlocine), onda i priroda neminovno ide za njim, istim tim putem, u nered, smrt i propast.

Sve to, naravno, biva po premudrom Domostroju Bozijem, koji svakako neprestano upravlja citavom vasionom, i to tako odmereno i dozirano, da nam - iako gorko - opet bude kao lek i na spasenje. U tom smislu mozemo slobodno da kazemo da Bog kaznjava ljude, da bi nas sve priveo razumu i da bi vratio nas zivot onom njegovom prirodnom, logosnom poretku.

Tako mozemo da kazemo da su ovakvi neprijatni i nemili dogadjaji istovremeno i (vaspitna) kazna, i opomena, i stvar (Logosom usmerene) prirode, a svakako i Bozije dopustenje i domostroj...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо створени потпуно слободни и ту слободу нам је даровао Творац. Да Бог условљава и кажњава значило би да нам Бог одузима од те слободе. Да је хтео да будемо робови послушници могао је у старту да нас таквима створи, не треба њему казна и освета да нас примора на љубав. Он неће да му ниједан човек приђе зато што се њега плаши, већ зато што жели слободно. Бог хришћана није Бог освете и Бог пред којим треба да дрхтимо, већ је Бог хришћана апсолутна Љубав.

Суше, поплаве, зељотреси и остале природне недаће јесу показатељ несавршености ове планете која када је од Бога одвојена смртна и пропадљива. И све докле будемо постојали на начин на који сада постојимо, на богоодвојен начин, ми ћемо овакве недаће имати.

Ратови, убиства и којекакве друге неморалности које нас окружују нису сигурно зато што то Бог хоће. Зар би онда остала било какава кривица у човека, када би Богу приписали све недаће и сва страдања која нам се дешавају? Ратови су зато што то човек бира, људи убијају зато што је то њихов избор, људи су неморални зато што је то опет њихов избор. И када је Бог решио да створи човека, све је то знао, али из огромне љубави нас и јесте створио и жели да се преумимо и схватимо да је права слобода само онда када води ка Њему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1342706361' post='681645]

. И све докле будемо постојали на начин на који сада постојимо, на богоодвојен начин, ми ћемо овакве недаће имати.

а зашто ''недаће'' имају и људи који нису ''богоодвојени''...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог је поставио неке законе природе по којима лењи и неодговорни сами себе кажњавају...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1342706361' post='681645]

Ми смо створени потпуно слободни и ту слободу нам је даровао Творац. Да Бог условљава и кажњава значило би да нам Бог одузима од те слободе. Да је хтео да будемо робови послушници могао је у старту да нас таквима створи, не треба њему казна и освета да нас примора на љубав. Он неће да му ниједан човек приђе зато што се њега плаши, већ зато што жели слободно. Бог хришћана није Бог освете и Бог пред којим треба да дрхтимо, већ је Бог хришћана апсолутна Љубав.

Суше, поплаве, зељотреси и остале природне недаће јесу показатељ несавршености ове планете која када је од Бога одвојена смртна и пропадљива. И све докле будемо постојали на начин на који сада постојимо, на богоодвојен начин, ми ћемо овакве недаће имати.

Ратови, убиства и којекакве друге неморалности које нас окружују нису сигурно зато што то Бог хоће. Зар би онда остала било какава кривица у човека, када би Богу приписали све недаће и сва страдања која нам се дешавају? Ратови су зато што то човек бира, људи убијају зато што је то њихов избор, људи су неморални зато што је то опет њихов избор. И када је Бог решио да створи човека, све је то знао, али из огромне љубави нас и јесте створио и жели да се преумимо и схватимо да је права слобода само онда када води ка Њему.

Bog je Roditelj. I naravno da vaspitno kaznjava svoju decu.

Svojstvo roditelja je da decu usmerava neprestano, a ne da ih prosto pusti niz maticu.

Usmeravanje nicim i nikad nije oduzimanje slobode coveku. To je jedna savremena zabluda danasnjih hriscana, proistekla iz (u osnovi) pogresnog razumevanja slobode kao takve.

I vaspitna kazna nije osveta, daleko bilo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je Roditelj. I naravno da vaspitno kaznjava svoju decu.

Svojstvo roditelja je da decu usmerava neprestano, a ne da ih prosto pusti niz maticu.

Usmeravanje nicim i nikad nije oduzimanje slobode coveku. To je jedna savremena zabluda danasnjih hriscana, proistekla iz (u osnovi) pogresnog razumevanja slobode kao takve.

I vaspitna kazna nije osveta, daleko bilo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...