Jump to content

О Промислу Божијем и вољи Божјој...Наше позвање, животни пут


Препоручена порука

klapklap

kada se pomene Božja volja ja se uvek setim priče o Pravednom Jovu

Sve nedaće i nevolje koje je Pravedni Jov proživeo su bile po dopuštenju a ne po volji Božjoj, zar ne ?

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

klapklap

kada se pomene Božja volja ja se uvek setim priče o Pravednom Jovu

Sve nedaće i nevolje koje je Pravedni Jov proživeo su bile po dopuštenju a ne po volji Božjoj, zar ne ?

Да, једно је допуштење а друго је воља Божија.

Воља Божија није да ме неко убије или повреди али постоји слобода другог на коју опет Бог не утиче.

Парадоксално, бићу жртвован али ако ће то временом довести покајању другог, Бог ће то допустити.

Прича о праведном Јову не знам да ли је реална или поучног карактера.

Свакако, када видиш које све невоље постоје у свету, и Јов би имао шта научити од једног злостављаног детета...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

najčešće ne znamo, a zašto ?

zato što ne želimo da sagledamo sebe, da izađemo iz sebe i da sagledamo stvari iz drugog ugla, zato što smo gordi, puni predrasuda prema drugima, pa čak i prema onima koje ne poznajemo...

zato što...

Bez Moći  Ljubavi,

Sve je van domašaja.

Uz Moć Ljubavi

Sve je nadohvat ruke

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

najčešće ne znamo, a zašto ?

zato što ne želimo da sagledamo sebe, da izađemo iz sebe i da sagledamo stvari iz drugog ugla, zato što smo gordi, puni predrasuda prema drugima, pa čak i prema onima koje ne poznajemo...

zato što...

Bez Moći  Ljubavi,

Sve je van domašaja.

Uz Moć Ljubavi

Sve je nadohvat ruke

Све то стоји...

али једном детету не можеш то рећи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postoji mnogo vrsta zlostavljanja, fizičko, emotivno, emocionalno versko...da ne možeš reći, ali...Bog na put većine te dece postavlja ljude koji će ih izvući iz tame u kojoj se nalaze, pitanje je da li će ona prepoznati to svetlo u tami

ja sam pronašla svetlo...duboko u sebi..

uvek s esetim rečenice iz filma Grof Monte Kristo

Nije važno da li ti veruješ u Njega, On veruje u tebe

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postoji mnogo vrsta zlostavljanja, fizičko, emotivno, emocionalno versko...da ne možeš reći, ali...Bog na put većine te dece postavlja ljude koji će ih izvući iz tame u kojoj se nalaze, pitanje je da li će ona prepoznati to svetlo u tami

ja sam pronašla svetlo...duboko u sebi..

uvek s esetim rečenice iz filma Grof Monte Kristo

Nije važno da li ti veruješ u Njega, On veruje u tebe

сад се разумемо, ето видиш да је то процес и да је оно што је било јуче зло сутра може бити на добро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

narvno da je proces...ponekad vrlo mučan i dugotrajan...

Znam da Gospod nikada neće dati veće iskušenje nego što možemo podneti.Za nauk.Za put.Da ne idemo prazne duše.I sa svakim dobrom koje dobijemo izbacujemo loše iz duše dok ne napravimo mesta.Za još više dobra.Dok jednog dana duša ne zasija.I postane laka, da je sa lakoćom nosimo.Sa radošću.I verom.Nadom.Ispunjenu Ljubavlju.

Tada će i put biti lak.

I tada ćemo sa lakoćom čupati trnje iz zemlje i čistiti svoj put.

I iz sebe.

Jer najteže je iščupati trn iz sopstvene duše.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U biti ono što moramo da naučimo i shvatimo je to da je ISTINA samo jedna, ali da svako od nas ima svoju istinu

da moramo da naučimo upravo rečenicu iz naslova, da ništa nije onako kako izgleda na prvi pogled

:smiley:

jer misli Moje nisu i misli Tvoje...

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Нека непотребна сентименталност се надвија над свим што је истинско благодатно. Чак се и проповед или Литургија могу тако третирати од стране човека. А у питању је једноставни егзистенцијализам. Чиста препуштеност Богу без много препирања и расуђивања. Послушност као преданост вољи Божијој. А не као сентиментални опијат без живљења вере. Благодат није песничко надахнуће већ онтолошко. То не значи да нема песничког изражавања тог опита. Опет, постоји искушење да човек све сентименталише или да тотално постане безосећајан за другог наводно у име вере...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

U pravu si prikane, ljudi to tako vele da zloupotrebe kad si sentimentalan. Uvek ti u tome vide slabost pa te razbucaju. Negde sam pročito da je sentimentalnost kao vojska s zastavama uopšte nije naivno to osećanje. I nikad ne uradiš šta treba kad si sentimentalan već uvek postupiš pogrešno.

Lepo su smislili u Sit kodu: "Mir je laž, postoji samo strast" Stavio sam u potpis na engleskom, baš su carski smislili.

“I am a part of the evil which exists to oppose other evils... On that Great Day of which prophets speak but in which they do not truly believe, on that day when the world is completely cleansed of evil, then I, too, will go down into darkness, swallowing curses. Perhaps even sooner than that..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Нека непотребна сентименталност се надвија над свим што је истинско благодатно. Чак се и проповед или Литургија могу тако третирати од стране човека. А у питању је једноставни егзистенцијализам. Чиста препуштеност Богу без много препирања и расуђивања. Послушност као преданост вољи Божијој. А не као сентиментални опијат без живљења вере. Благодат није песничко надахнуће већ онтолошко. То не значи да нема песничког изражавања тог опита. Опет, постоји искушење да човек све сентименталише или да тотално постане безосећајан за другог наводно у име вере...

4chsmu1

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O poslusnosti i predavanju Bozijoj volji

Usle su u glave pojedinih hriscana budisticke pretstave o gorepomenutoj problematici. Pogresno

se izrazava tako da ispada da je Bog nas delatnik i da smo se mi delatno predali Bozijoj volji. Predanost

Bozijoj volji po smirenju je ne roptanje u trenutnu kad nasim energijama nemozemo prevazici nuznosti

ovoga sveta. Tada potvrdjujemo ono "neka bude tvoje volja" da bi na kraju On potvrdio nasu volju da

razvalimo "navaljeni kamen" koji je najgori izraz nuznosti ovoga sveta. U zajednici sa Bogom mi ne gubimo

implus koji izvire iz naseg bica ne gubimo nasu volju ni u euharistijskom sabranju ni u delanju u svetu.

Mi zapravo sticemo nasu pravu, usnuliu Bozansku volju, koja ce moci da pulsira sinhronizovano sa Bozijom.

Bogocovek u sebi sadrzi sinergiju dve ne salivene prirode i pulsiranje dve postojece volje koje se ka spoljasnjosti

iskazuju kao jedna. Ni Bog na racun coveka ni covek na racun Boga.

Predanost Bozijoj volji nije pokornost niti klecanje pred nekim nego ulazak u veciti zagrljaj licem u lice

sa Onim koji u je u nas vec zaljubljen ludom ljubavlju i ceka da se i mi u njega tako zaljubimo.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predanost Bozijoj volji nije pokornost niti klecanje pred nekim nego ulazak u veciti zagrljaj licem u lice

sa Onim koji u je u nas vec zaljubljen ludom ljubavlju i ceka da se i mi u njega tako zaljubimo.

Just_Cuz_19

To je toplina iznad sentimentalnosti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Не генерално али појединачно сигурно...

постоји хришћанска ушушканост у сентимент и пасивност, нека обамрла духовност мимо Литургијске или чак парадоксално унутар Литургијске динамике...нека лажна нада откривена тихим очајем...немолитвени комформизам и атмосфера меланхолије...каткад и слепи ентузијазам...

...а да све то, и више од тога, нема никакве везе са догматским Богом....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...