Jump to content

Да ли пушите или зашто је толико тешко оставити дуван?

Оцени ову тему


Srdjan

  

164 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли пушите?

    • Не.
      73
    • Да.
      40
    • Запалим понекад.
      4
    • Бивши сам пушач.
      47


Препоручена порука

jok more... :)

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 406
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ostaviti cigarete je lako, posto je narod pusacki, nemoguce, cak deca puse od 13g, puse misleci da ubijaju dosadu, ili odmaraju dusu, a sasvim suprotno od toga.

 

Smrdi vam iz usta(nerazumem kako se ljubite sa zenom, ili devojkom), lome vam se zube, unistavate pluca, tesko disete, za taj novac mozete kupiti kucu iz snova i auto.

 

da podsetim da ne bezimo od realnosti, kad vam pluca ne dodju do cistog vazduha stvaram vam se rak za samo 2 sata, jer je telo pametno stiti celije u organizmu, pa samim tim stvara rak.

 

 

Kafu izbegavajte kao i cigare ne lizite i pusite to djubre.

 

 

kad dobijete neku zajebanciju kao sto je rak ondak kuku lele majko.

 

 

Kao sto kaze Patrijah Pavle: on pusi, ali kad prekine da pusi, strah ga da uzdise cist vazduh pa ponovo zapali. Cigarete su laka droga, pa ondak trazi i sve jace i jace...

 

 

 

Drzavi vopste nije bitno dal se vi trujete, njima bitno da zarade Na cigarete i Kafu i ako znaju da je cigarete i kafa stetni.

 

 

Cigarete ubile više ljudi nego oba svjetska rata

cigarete-1024x640.jpg

 

 

Poznato je da su ratovi i etnički sukobi u 20. stoljeću u cijelom svijetu odnijeli veliki broj žrtava, ali je manje poznato da je konzumiranje cigareta izazvalo veći broj ljudskih žrtava od svih ratova u prošlom stoljeću.

Iako je teško doći do preciznih podataka, dosadašnja istraživanja su pokazala da su ratovi i razne bolesti dva najveća uzročnika smrti u svijetu.

Cigarete su odnijele više života nego Prvi i Drugi svjetski rat zajedno. Prema rezultatima istraživanja Svjetske zdravstvene organizacije, cigarete su izazvale smrt 100 miliona osoba tokom 20. stoljeća.

S druge strane, istraživanja su pokazala da je u Prvom svjetskom ratu ubijeno između 8,5 i 16,5 miliona osoba uključujući civile i vojne žrtve rata, dok je je u Drugom svjetskom ratu ubijeno između 40 i 72 miliona osoba.

Studije upozoravaju da bi sličan trend konzumiranja cigareta u svijetu u 21. stoljeću mogao da uzrokuje smrt milijardu ljudi.

http://www.exluziv.info/cigarete-ubile-vise-ljudi-nego-oba-svjetska-rata/

 

 

 

 

sastav_cigarete.gif

 

 

2313.pluca_2D00_pusaca.jpg

 

ostavi-cigarete.jpg

 

cigarete.jpg

 

 

http://www.kurir-info.rs/poroci-ubijaju-lepotu-clanak-121376

 

 

pusenjeubija-300x213.jpg

 

 

pusenje.jpg

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Истинска борба са ђаволом...пушење укида слободну вољу и живот...два најважнија дара од Бога...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пушим, нажалост. 
Тешко је јер је дуван ствар навике. 
Ево, рецимо, ја, навикао сам да ујутро уз кафу испљугам бар једну цигару (кафа ми не легне и јутро ми не започне лепо ако то не урадим), кад разговарам са другарима о неким озбиљним темама имам навику да палим пљугу, после ручка обавезно пљуга, када се изнервирам - пљуга, кад изађем у град да се провеселим и попијем по коју оопет пљугице...
Потреба, навика, ни сам не знам шта је... али тешко ми је себе замислити да више никад не запалим то зло, а волео бих...   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пушење није навика већ болест зависности. Никотин ствара зависност 7 пута јачу од хериона према податцима светске здравствене организације. 

Дакле, у питању је наркоманија.

Никотин ствара психичку и физичку зависност. Такоће и моторну навику која се дуго памти.

 

Ипак, све је решиво. Постоје лекови за лечење од никотинске зависности, чиме се победи физичка зависност, а психичку зависност уз пост и молитву лако прегурамо.

Физичка зависност траје око три дана да се прегурају кризе, и онда је организам чист. Све након тога је борба наша да не служимо ђаволу више, да му не приносимо на жртву наше време, новац, слободну вољу, здравље, децу рођену и нерођену...

http://forum.krstarica.com/showthread.php/106640-Nepu%C5%A1a%C4%8Dki-kutak-Ostavite-pu%C5%A1enje-sa-nama!

Ево линк за тему подршке на другом форуму додуше, надам се да не замерате....тема са пуно савета и активном помоћи оних који су оставили или такође остављају. Драгоцено!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Mozak je kriv, dakle imamo opravdanje i necu vise da mi se nabacuje griza savesti :)

 

 
Američki naučnici s državnog Univerziteta Pen su otkrili da neki ljudi ne mogu da prestanu da puše zbog problema koji je povezan s procesima koji se odvijaju u mozgu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

2313.pluca_2D00_pusaca.jpg

 

 

Ova slika je jedna od prevara na temu duvana, to desno su pluca od rudara, a to levo su pluca od pusaca ili nepusaca, jer nema vidne razlike izmedju pluca pusaca i nepusaca.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да поделим са вама како сам ја оставила цигарете пре 4 године.

Почео је Васкршњи пост прва недеља је Теодорова субота и ишла сам у Ново Хопово на Фрушкој гори тамо су мошти Св. Теодора Тирона на поклоњење, током поста сам се могла одрећи све сем цигарете, било нас је 36-оро човека, само ја и још један брат у Христу ,само смо нас двоје пушили цигарете. Била сам се сакрила иза аутобуса и видела ме је једна сестра која је била са нама (сада је искушеница у једном манастиру код Вршца) и баш ме је изгрдила, мени је тако било непријатно и тако сам се постидела да сам хтела пропасти у земљу (а већ дуго се мучим да их оставим јер сам почела да их једем колико сам постајала зависна). Идем да се поклоним моштима и у дубини душе кажем "Св. Теодоре Тироне помози ми да оставим цигарете, дај ми снаге да престанем да пушим.." И остала сам још мало у цркви затим целивала остале иконе и тај дан ми је био јако леп, дошла увече кући спремала се за спавање.Сутрадан је била недеља и отишла на Литургију,исповедила сам се и ја не знам како али несвесно кажем свештенику да нећу више пушити малтене обећала сам пред иконом Господа Исуса Христа,добила сам благослов да се причестим и после причешћа више никад нисам запалила цигарету, слава Богу али чудо је Божије још веће да мени као да је обрисана меморија да сам пушила по две паклице, када осетим дим код других људи немам никакав осећај,просто као да нисам никад пушила... Хвала Господу за све и Св. Теодору Тирону! :)

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Била сам се сакрила иза аутобуса и видела ме је једна сестра која је била са нама (сада је искушеница у једном манастиру код Вршца) и баш ме је изгрдила, мени је тако било непријатно и тако сам се постидела да сам хтела пропасти у земљу (а већ дуго се мучим да их оставим јер сам почела да их једем колико сам постајала зависна).

Eto neke koristi i od fariseja :D

 

Salim se, svaka cast tebi ali moglo je i proci bez grdnje :)

 

Ja inace skoro svake godine za vaskrsnji post prestanem pusiti, i malo nakon sto se post zavrsi ponovo se vratim...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto neke koristi i od fariseja :D

 

Salim se, svaka cast tebi ali moglo je i proci bez grdnje :)

 

Ja inace skoro svake godine za vaskrsnji post prestanem pusiti, i malo nakon sto se post zavrsi ponovo se vratim...

Мислим да није те грдње не би било ни стида и отуда можда вапај за покајање и што сам затражила од Св. Теодора Тирона помоћ...Уосталом слава Богу за све, мени је сад плућа чиста, стан такође а и кад видим које су цене цигарета најежим се.. :)

 

Па кад можеш престати за пост, немој уопште пушити, баци то смеће :D

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja inace skoro svake godine za vaskrsnji post prestanem pusiti, i malo nakon sto se post zavrsi ponovo se vratim...

 

Подсети нас да те изгрдимо, има нас намћора овде колико `оћеш... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уста пушача су кадионица сатанска и пушач не сме да прими никакву светињу, а камоли да се причести!

  • Волим 1

Екуменизам је заједничко име за псевдохришћанства, за псевдоцркве Западне Европе. У њему су срцем својим сви европски хуманизми, са папизмом на челу. Α сва та псевдохришћанства, све те псевдоцркве нису друго већ јерес до јереси. Њима је заједничко еванђелско име: свејерес.

 

Ава Јустин Ћелијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени су се цигарете, тек тако, једноставно смучиле, огадиле, постале одвратне.  :)  Не знам како, ни зашто, али добро је, престао сам без трпљења и било каквих проблема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...