Jump to content

Simulacija stvarnosti radi razumevanja odnosa Boga i tvorevine


Guest

Препоручена порука

Kako znaš da arhitektura ove naše stvarnosti nije ograničena?

нисам ни рекао да није ограничена, већ напротив да је све у симулацији, и ван ње, ограничено ;)

оно што сам ти рекао је да Бог није ограничен оним што је створио па ти је симулација промашена у старту :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1352035096' post='739065]

нисам ни рекао да није ограничена, већ напротив да је све у симулацији, и ван ње, ограничено ;)

оно што сам ти рекао је да Бог није ограничен оним што је створио па ти је симулација промашена у старту :)

Ајд рецимо овако, шта ако је појам "Бог" само термин инњектиран од симуланта? Исто као и неограничен, вјечан и све остало. То су све појмови који немају везе са реалношћу....уосталом као ни појам реалност, који је такођер ињектиран као код. gringrin

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајд рецимо овако, шта ако је појам "Бог" само термин инњектиран од симуланта? Исто као и неограничен, вјечан и све остало. То су све појмови који немају везе са реалношћу....уосталом као ни појам реалност, који је такођер ињектиран као код. gringrin

па ништа, онда опет добијеш deus ex machina :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварност је велики изазов. Захтева од нас да се ослонимо само на веровање.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То ти мислиш да је веровање само спотицање у стварном животу. А да ли си чуо за Николу Коперника и за Жоржа Леметра - први је родоначелник хелиоцентризма а други теорије Великог праска, а обојица свештеници.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1352035096' post='739065] нисам ни рекао да није ограничена, већ напротив да је све у симулацији, и ван ње, ограничено оно што сам ти рекао је да Бог није ограничен оним што је створио па ти је симулација промашена у старту

Koliko god mi bili napredni neko ili nešto ili neki su daleko napredniji od nas, a što bi slavni SF pisac Artur Klark rekao: "Svaka dovoljno napredna tehnologija se ne razlikuje od magije".

Uzmi na primer nas i amebu koliko li smo mi u odnosu na jnu neograničeni, i moćni. Tako je verovatno i u ovom slučaju ukoliko je predpostavka tačna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварност је велики изазов. Захтева од нас да се ослонимо само на веровање.

не захтева - имаш толико чуда и сведочења ближњих да одасвуд имаш сведочанства и доживљаје, почевши од Светог Писма па све до сад. неке ствари и својим очима видиш и буде ти приказано наочиглед, не можеш да игноришеш.

да је другачије, све би се сводило на причу и веру, ниједно дело вере не би постојало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko god mi bili napredni neko ili nešto ili neki su daleko napredniji od nas, a što bi slavni SF pisac Artur Klark rekao: "Svaka dovoljno napredna tehnologija se ne razlikuje od magije".

Uzmi na primer nas i amebu koliko li smo mi u odnosu na jnu neograničeni, i moćni. Tako je verovatno i u ovom slučaju ukoliko je predpostavka tačna.

проблем настане кад схватиш да смо и ми и амеба ограничени истим, колико год технологије, знања и помагала имао.

сем тога, људи преко којих се излива благодат, или долази директно од Бога, не користе никакву технологију нити оруђа непозната у претходних две хиљаде година па преко њих Бог лечи, васкрсава и још којешта чини. реално је да не користе никаква помагала, никакву "мађију" ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

problem je što ti kao da ne razumeš koncept koji postoji, a moguće je da ga i ja pogrešno shvatam a tiče se nauke, doduše moderno shvatanje nauke nije da ga nema, verovatno ga ima...

a on se sastoji u sledećem: duboko u srži ateizma stoji želja za nezavisnošću, da se ne bude bespomoćan i zavistan od bilo čega, pa i od svemogućeg bića koje stoji iz svega.

da se rašire ojačala krila i ispitaju vlastite granice (ukoliko one uopšte postoje). Bojim se da ovo leži i u svakom naučnom poduhvatu. Verovanje u čuda i čekanje da se ista dogode i donesu spas je nešto sasvim drugo, a i to ne znam kako se slaže sa onim što je Dostojevski o čudima pisao u Velikom Inkvizitoru (kome trebaju čuda?).

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1352069668' post='739341] сем тога, људи преко којих се излива благодат, или долази директно од Бога, не користе никакву технологију нити оруђа непозната у претходних две хиљаде година па преко њих Бог лечи, васкрсава и још којешта чини. реално је да не користе никаква помагала, никакву "мађију"

Nista sto sa sigurnoscu mozemo da potvrdimo niti opovrgnemo isto kao sto ljudi pre 5000 godina ne bi znali da da smo avione ustvari mi napravili, vrv bi mislili da su neke ptice ili slicno.

Jesi li gledao film "Bogovi su pali na teme" ili tako nesto nisam bas siguran, kada onaj africki domorodac vidi automobil ili coveka obucenog u crveno o cemu razmlja.

Ili jesi li gledao Star Gate SG1 i goa'uld-e da mi za par hiljada godina razvijemo mogucnost medjuzvezdanih putovanja i nadjemo neku dovoljno primitivnu civilizaciju verovatno bi se prema nama ponašali kao sto smo mi u seriji prema goa'uld. Kao prema bogovima. A razlog je jednostavan neznanje i nemogućnost poimanja te tehnologije na tako niskom stepenu razvoja njihove civilizacije i tehnologije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nista sto sa sigurnoscu mozemo da potvrdimo niti opovrgnemo isto kao sto ljudi pre 5000 godina ne bi znali da da smo avione ustvari mi napravili, vrv bi mislili da su neke ptice ili slicno.

Jesi li gledao film "Bogovi su pali na teme" ili tako nesto nisam bas siguran, kada onaj africki domorodac vidi automobil ili coveka obucenog u crveno o cemu razmlja.

Ili jesi li gledao Star Gate SG1 i goa'uld-e da mi za par hiljada godina razvijemo mogucnost medjuzvezdanih putovanja i nadjemo neku dovoljno primitivnu civilizaciju verovatno bi se prema nama ponašali kao sto smo mi u seriji prema goa'uld. Kao prema bogovima. A razlog je jednostavan neznanje i nemogućnost poimanja te tehnologije na tako niskom stepenu razvoja njihove civilizacije i tehnologije.

чек, јел се ти то спрдаш са мном као личношћу и верником, или у чему је поента овог летећег једнорога од коментара?

или треба да схватим да ми продајеш причу о Богу, светитељима, Апостолима и свештеницима као ванземаљцима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

problem je što ti kao da ne razumeš koncept koji postoji, a moguće je da ga i ja pogrešno shvatam a tiče se nauke, doduše moderno shvatanje nauke nije da ga nema, verovatno ga ima...

a on se sastoji u sledećem: duboko u srži ateizma stoji želja za nezavisnošću, da se ne bude bespomoćan i zavistan od bilo čega, pa i od svemogućeg bića koje stoji iz svega.

da se rašire ojačala krila i ispitaju vlastite granice (ukoliko one uopšte postoje). Bojim se da ovo leži i u svakom naučnom poduhvatu. Verovanje u čuda i čekanje da se ista dogode i donesu spas je nešto sasvim drugo, a i to ne znam kako se slaže sa onim što je Dostojevski o čudima pisao u Velikom Inkvizitoru (kome trebaju čuda?).

све време причам да је концепт фаличан и да може само апсурд да се добије као резултат.

а што се тиче науке, мислим да си промашио поенту њеног постојања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...