Jump to content

Рецепти за посна јела


Препоручена порука

Posna štrudla sa orasima (može i džem):

 

1kg brašna,

1 vanilin šećer,

kora jednog limuna,

3dl ulja,

8 kašike šećera,

1 svež kvasac,

400g mlevenih oraha

 

598749_10202934957285275_761061980_n.jpg

 

U pola litre vode skuvati čaj od nane (da bi testo bilo ukusnije) :) i kad se malo ohladi u čaj staviti kvasac i 4 kašike šećera. 

Sjediniti brašno, kvasac, ulje, narendanu koru limuna, vanilin šećer, umesiti testo i staviti da odstoji dok ne naraste.

Kada je naraslo, umesiti smesu za razvijanje i podeliti u 3 dela, svaki deo razviti u koru debljine prsta.

Mlevene orahe pomešati sa 4 kašike šećera i dodavati mlaku vodu da se napravi lepa ne mnogo retka smesa.

Koru filovati orasima ili namazati džemom, uviti u štrudlu i peći u zagrejanoj rerni.

Prijatno!  8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pola litre vode skuvati čaj od nane (da bi testo bilo ukusnije) :)

За ову цаку до сада нисам знала али звучи ми одлично... 8086.gif facenew22222222

Вероватно се и други чајеви могу употребљавати  због ради разноврсности....

  • Волим 1

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ово прелепо изгледа , а верујем да је и укус такав.  :good2:

  • Волим 1

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За ову цаку до сада нисам знала али звучи ми одлично... 8086.gif facenew22222222

Вероватно се и други чајеви могу употребљавати  због ради разноврсности....

Moze bilo koji čaj, ali nana ima lep ukus... ;)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ručak: masline i parče hleba, sa dosta salate (rendana šargarepa, sremuš, rukola i mladi crni luk). Piće: čaša soka od paradajza... :)

Kakav ti je to post sa 6 ili 7 ukusa.  ne_shvata

Moraš da smanjiš doživljaj.  :)))

 

Nisam znala da su masline posne. 0405_feel

Da li je i kikiriki postan,orasi,indijski orah...sve je to dosta kalorično,a ima i veliki sadržaj masti ,i zar nije isto jesti ulje ili semenke iz kojih se dobija ulje,mislim na suncokretovo ulje....  ? 7896634

P.s. bangin

 

A ne ostanem dužna za recept.

Frape od banane:

1 banana i i čaša sojinog meleka,izblendirati.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Arsenija,

krava pase travu, i proizvodi mlijeko, je li mlijeko zato posno?

 

 

edit: ne izbjegavaj masti, potrebne su za prenos hormona

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Olgo.

Mi smo ljudi,satavljeni smo od vode u velikoj meri. Ako čovek pije mineralnu vodu, da li je om mineralizovani čovek ili čovek koji pije mineralnu vodu?

Šta je pretežnije,voda ili čovek?

Naravno da je pretežniji čovek.

Mineralna voda i obična voda nemaju isti hemijski sastav.

Hemijski sastav čovekove vode  nije isti kada u sebe unosi običnu ili mineralnu vodu.

Ako je sveta voda zaista sveta,potreban je samo atom svete vode da deluje na čoveka.

Pa zar nije isto i sa atomima ulja.... u semenkama suncokreta. :.mislise.

 

P.s.Ne shvataj me preozbiljno.Jer samo teoretišem....

Da ti napokon odgovorim na pitanje.... Mleko nije posno.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Olgo.

 

:))

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајд да прекинем час физиологије, мени омиљеног предмета са факса, хахаха, са једним оригиналним решењем за доручак или вечеру.

 

Питуљци- смотуљци

 

500. г гоотових кора

200.г наренданих шампињона

2-3 струка младога црног лука

оригано, кари, вегета, кечап

2-3 чена белога лука

 

Печурке нарендати, исецкати лукац и један и други, посути зачинима и прелити са 200 г кечапа, плус долити у масу шољицу ил две воде. Обавезно пробај укус и намерачи га како ти одговара. Ако си на зејтину , слободно долиј у масу а и у плех, а ако ниси, прескочи тај детаљ. Кашику, две масе размажи по средини коре и прекалупи са обе стране ка средини, затим ту траку уролај и спусти у плех на који си претходно ставио папир за печење. Понављај до утрошка материјала. Испећи и јести их онако вруће врускаве, ммммм

ајд здраво одо да крцкам смотуљце  :29dz8zk:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала вам за ове предлоге а изгледа и да је баш баш укусно ! :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Васкршњи пост колико ја знам два пута се само риба једе на Благовести и Цвети!

 

Пс.Мада свако од нас пости како његов духовник благослови.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еј, када смо код ослића... Дејане, што га лепо не одледиш, тј. купиш га дан раније, али онај који није филет, па га лепо очистиш изнутра, све црно што се види и извади кост, изрежи на парчад, сложи у неки дубљи суд, посоли да побели и прелиј са благом лимунадом без шећера. Остави до сутра, проспи сву течност и лепо га осуши на папирном убрусу, у другом суду помешај, кукурузно брашно, оригано, кари зачин, бели лук у праху, вегету и можеш да додаш тимијан или како је ми зовемо мајчину душицу, промешај и свако парче утапкај у ту смесу. Пржи на максимално загрејаном уљу, спуштај на страну где је кожа и док се не ужути не окрећи. Пржи док не добије баш златно браон боју. Поред спреми чинију у коју си сипао мало уља, целу главицу белог лука ситно сецканог и першуновог листа такође ситно сецканог, јабуковог сирћета и воде. Вреле парчиће спуштај у ту течност нек одстоје до следеће туре, па извади и ређај на тацну. Када си завршио са пржењем остатак течности прелиј преко рибе. И одозго наређај лимунове кришке или колутиће. Пажљиво спусти на сто и брзим покретима склони руку од тацне јер прети опасност да ти гости смажу и рукав, хахаха

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПАПРИКАШ ОД СВЕЖИХ ПЕЧУРКИ
Потребно је:

1/2 кг свежих печурки,
1/2 кг кромпира,
3 главице црног лука,
1 шаргарепа,
2 кашике гриза,
1 веза першуновог листа,
со,
бибер,
сушени зачин.

Припрема:

Очистити печурке, кромпир, црни лук и шаргарепу.
Све ситно исецкати, налити водом колико да поврће огрезне и кувати на тихој ватри око двадесетак минута.
Додати сушени зачин, бибер и гриз.
Посолити по укусу и додати сецкани першунов лист.
Сервирајте уз прилог бареног пиринча.998225_741894272497233_280181019_n.jpg

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...