Jump to content

Помозите опстанак и развој највећег православног сајта у Србији- Поуке.орг

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Имам IBAN, све имаш овде:

https://www.pouke.org...page.php?id=54/

А имамо и western union

Eh, pa s Western Unionom nije nikakav problem onda slat pare. Onda ste na konju s tim Western Unionom ako ga imate. Ima recimo takvih koji su u EU a nemaju evro (sve zemlje EU nemaju evro) i ne isplati im se otvarat u banci EVRO račun samo da bi nekad nešto mogli poslat jer su poplatci za vođenje evro posebnog računa dosta skupi. Ja na primjer da pošaljem neke evre bilo kome moram prvo da ih kupim, tj. razmjenim s čeških kruna, potom uložinm na svoj pred tim već otvoreni poseban evro devizni račun i tek onda provedem transakciju. A ima i takvih koji žive u zemljama s evrom ali im je lakše ispuniti Western Union uplatnicu nego bankovni prevod. To je dosta komplikovano, cijela procedura, vrlo iscrpljujuće i iritirajuće, prođe te volja poslije jedne takve birokratske masaže da bilo šta šalješ. A transakcija traje i po mjesec dva dana a poplatci za transakciju su začuđujuće, impresivno veliki tako da se praktično ni ne isplati bankovnim prevodom slati ništa manje od 100 evra. E šta sad ako neko nema da pošalje 100 evra a hoće 30 ali mu se ne isplati jer isto toliko mora platiti i za prevod. Ne izmišljam, sve je zaista tako, imam to provjereno ovdje u Češkoj. I na kraju na te pare od banke moraš čekati ko na smilovanje, nikad da dođu. A s Western Unionom takve komplikacije nisu i pare su ako ne skoro momentalno ono najviše za 24 sata tamo gdje trebaju biti. A da ne spominjem to da bi mogao nekad poslati znači po 20, 30 evra moraš imati čitavu godinu otvoren devizini račun u evrima i platiti poplatke samo za golo udržavanje računa po 50 evra godišnje i bez jedne transakcije na njemu. Pored toga svaka transakcija se još plaća EXTRA, posebno. U takvom slučaju onda ima smisla samo Western Union. Ili Pay Pal, taj je isto dobar.

wester_union_2.jpg

http://www.westernun...ogo&method=load

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

E, ali to je papreno skupo i to jedna banka može da priušti. Vlasnik "običnog" sajta mora da napravi dobar balans između cene i realne opasnosti da mu neko izvrši DDOS.

Поуке свакако нису "обичан" сајт, а постојаће све док буде потреба за његовим постојањем. Када то не буде неће ни постојати. Ја верујем да ће Поуке постојати и бити све боље и боље на радост свих православних хришћана и свих добронамерних људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sve ono što sam napisao gore za Češku važi i za Njemačku jer tamo imam još blisku familiju i vršimo razne novčane transakcije po 3-4 puta godišnje. Isto su bankovni prevodi skupi, još skuplji nego u Češkoj, komplikovani, dugo traju, jednostavno neefikasni. Zato je Western Union najbolji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro sad cemu ovakvo segacenje sa inteligencijom sagovornika? Na cije je ima ovaj racun na koji se sada moze uplatiti pomoc za sajt?? Da nije sasvim slucajno bas na ime o.Ivana?? Cak i da dodje do te "institualizacije" to ce biti opet racuna jednog konkretnog coveka, nikakve insitucije ili nekih apstraktnih kolektiviteta. Tako da to uopste ne mozemo biti problem da ce neko da pomisli kako je to racuna "nekog coveka" jer mora biti racuna nekog coveka drugacije ne ide. Mrtve stvari kao sjatovi nemaju niti mogu imati svoje racune, racune imaju samo konkretni ljudi sa imenom i prezimenom.

Da, svi mo ovdje znamo da je na njegovo ime i da se traži neko normalnije rješenje, to traženje je upravo u toku, da je to samo provizorij. I nikakve komplikacije s tim zatim nisu jer nitko od nas ih ne pravi niti želi pravit. Ali ko nama i o. Cvetkovićiu garantuje da se neće posjaviti neko iz Kurira ili Blica i sličnih novina i iskoristiti sve to za stvaranje bure u čaši vode, kako o.Cvetković otvara račune da bi se mogao napakovat evra, kako su ti popovi postali verzirani i domišljati samo da bi se domogli para za svoju ličnu potrebu. Pa vidio si šta oni pišu o pravima sveštenika na državni doprinos za penzije. Naša sreća je jedino u tom što se još niko takav novinar, lovac za nepostojećim i izmišljenim skandalima iz Kurira, Blica, Novinar.de i sl. još pojavio nije i priljepio se za nas i o. Cvetkovića ko pijavica ili krpelj ali još to može, vremena za to ima, to nije isključeno. Što duže vremena to finansiranje sajta stoji neriješeno tim više prostora bude za konstriukcije i izmišljanja što na kraju znači da si za blamažu možemo i sami ako se toga neki takav novinar sjeti. Tim odugovlačenjem ne samo da se ništa ne riješi sa sajtom već još i sami skrivimo ako nam se zakači takav nekakav novinar. I možemo na kraju samo reći, sami smo si krivi za oboje, i to što nismo riješili kako treba finansiranje sajta na vrijeme i za to što je onda to neko zloupotrebio da napravi skandal ni iz čega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, svi mo ovdje znamo da je na njegovo ime i da se traži neko normalnije rješenje, to traženje je upravo u toku, da je to samo provizorij. I nikakve komplikacije s tim zatim nisu jer nitko od nas ih ne pravi niti želi pravit. Ali ko nama i o. Cvetkovićiu garantuje da se neće posjaviti neko iz Kurira ili Blica i sličnih novina i iskoristiti sve to za stvaranje bure u čaši vode, kako o.Cvetković otvara račune da bi se mogao napakovat evra, kako su ti popovi postali verzirani i domišljati samo da bi se domogli para za svoju ličnu potrebu. Pa vidio si šta oni pišu o pravima sveštenika na državni doprinos za penzije. Naša sreća je jedino u tom što se još niko takav novinar, lovac za nepostojećim i izmišljenim skandalima iz Kurira, Blica, Novinar.de i sl. još pojavio nije i priljepio se za nas i o. Cvetkovića ko pijavica ili krpelj ali još to može, vremena za to ima, to nije isključeno. Što duže vremena to finansiranje sajta stoji neriješeno tim više prostora bude za konstriukcije i izmišljanja što na kraju znači da si za blamažu možemo i sami ako se toga neki takav novinar sjeti. Tim odugovlačenjem ne samo da se ništa ne riješi sa sajtom već još i sami skrivimo ako nam se zakači takav nekakav novinar. I možemo na kraju samo reći, sami smo si krivi za oboje, i to što nismo riješili kako treba finansiranje sajta na vrijeme i za to što je onda to neko zloupotrebio da napravi skandal ni iz čega.

Da ovo ima trunke smisla sto pricas nikad ne bi u istom tom Blicu i Kuriru prozivali nikoga ko je bio ovlasten za racune silnih javnih preduzeca. Ali to se ne desava nego bas zbog toga ih prozivaju. Zato sto to nije nikakav ni javni ni zajendicki racun nego opet licni jer jedna licnost odgovara za njega. Cak sta vise, tek za taj institucionalizovani bi ga prozivali samo tako.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto? Pa zato sto ni u taj racun nece imati uvid kao ni u ovaj a niti treba niti sme da ima.

Cela ta prica da ce neko reci nesto za racun i da postoji racun "sajta" je lazna dilema.

U to će imati uvid ko je kompetentan i ovlašten da ga ima, ako treba i neki od episkopa, svaka organizacija ili institucija ih može pozvati u svoj nadzorni organ. A to je već sasvim dovoljno da se uklone sumnje u špekulacije koje bi postojale u ovom ovakvom slučaju kad tim računom upravlja direktno sama ta fizičko-pravna osoba. Inače pristupačnost knjigovodstvenih podataka je posebna tema za sebe i nema toliko veze s ovim o čemu pričamo. Istina je da može biti na najrazličitiji način uređen stepen javnosti objavljivanja i publikovanja istih tj. pojedinih iznosa s imenima prispjevatelja i kompletnih bankovnih izvoda, Neke neprofitne organizacije zavisne na doprinosima prispjevatelja to već i rade pa ih publikuju online na svojim stranicama redovno i sasvim javno uključujući i godišnji knjigovodstveni izvještaj s planom budžeta, izdadataka i prihoda za sljedeću godinu. Na primjer stranka Zeleni u Češkoj to radi tako i još nekoliko drugih najčešće humanitarnih i dobrotvornih organizacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U to će imati uvid ko je kompetentan i ovlašten da ga ima, ako treba i neki od episkopa, svaka organizacija ili institucija ih može pozvati u svoj nadzorni organ. A to je već sasvim dovoljno da se uklone sumnje u špekulacije koje bi postojale u ovom ovakvom slučaju kad tim računom upravlja direktno fizičko-pravna osoba.

Kazem ti da ovo sto pricas ima smisla niko nikad ne bi posumnjao ni na jedno javno preduzece gde racuna imaju ovlascenja na vise ljudi. Jednostavno ne ide. Ako je nesto sumnjivo sumnjivo je ako nije onda je prazna prica i kleveta bez obzira da li je privatni racun ili "instituciolizovan".



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ovo ima trunke smisla sto pricas nikad ne bi u istom tom Blicu i Kuriru prozivali nikoga ko je bio ovlasten za racune silnih javnih preduzeca. Ali to se ne desava nego bas zbog toga ih prozivaju. Zato sto to nije nikakav ni javni ni zajendicki racun nego opet licni jer jedna licnost odgovara za njega. Cak sta vise, tek za taj institucionalizovani bi ga prozivali samo tako.

Računi silnih javnih preduzeća nisu LIČNI računi jer kad bi to bili njihovi LIČNI računi nikada ih niko ne bi smio ni mogao pozvati radi onog što rade s njima jer su njihovi LIČNI i mogu s njima da rade baš šta hoće i šta im padne na pamet. Međutim to su računi organizacija ili institucija, zajednica itd. njima dani na upravljanje i to pod tačno definisanim pravilima i na tačno određeni rok - mandat. A u slučaju defraudacije oni odgovaraju ili za pronevjeru ili za krađu novca koji NIJE NJIHOV LIČNI ili za razne stupnjeve prekoračenja i zloupotrebe ovlaštenja. Da je lični onda ne bi ni odgovarali. Baš zato i odgovaraju što je taj novac TUĐI, njima dat samo na upravljanje, nikako na raspolaganje, da je lični onda bi taj novac bio s pravom i na upravljanje i na raspolaganje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije to LIČNI računm jer kad bi to bili njihovi lični računi nikada ih niko ne bi smio ni mogao pozvati radi onog što rade s njima jer su njihovi LIČNI i mogu s njima da rade baš šta hoće i šta im padne na pamet. Međutim to su računi organizacija ili institucija, zajednica itd, njima dani na upravljanje i to pod tačno definisanim pravilima i na tačno određeni rok - mandat. A u slučaju defraudacije oni odgovaraju ili za pronevjeru ili za krađu novca koji NIJE NJIHOV LIČNI ili za razne stupnjeve prekoračenja ovlaštenja. Da je lični onda ne bi ni odgovarali.

Pa da li je bitn? Prozivke u javnosti su jos vece zbog tih institucionalizovanih racuna nego kad neko napravi sajt i postavi svoj racun. Sta je tu cudno. On napraivo sajt on postaivo svoj racun nema tu nikakvih mahinacija u zloupotreba.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa da li je bitn? Prozivke u javnosti su jos vece zbog tih institucionalizovanih racuna nego kad neko napravi sajt i postavi svoj racun. Sta je tu cudno. On napraivo sajt on postaivo svoj racun nema tu nikakvih mahinacija u zloupotreba.

Zato što je to etički nespojivo sa svešteničkim pozivom, može to biti takvo privremeno rješenje ali ne redovna stalna praksa. Kad bi svi sveštenici pootvarali nekakve firme, organizacije i račune na svoje ime i počeli se bavit biznisom uveliko na što bi to ličilo? A kad bi onda imali vremena za parohiju? Biti preduzetnikom je vremenski i svakako drugačije najzahtjevnijim pozivom, većina ih radi po 12 sati normalno i ne znaju za vikende ni državne praznike, ni za svetak ni za petak što se kaže, a nisu rijetkost i takvi koji rade po 15-16 pa i 18 sati dnevno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što je to etički nespojivo sa svešteničkim pozivom, može to biti takvo privremeno rješenje ali ne redovna stalna praksa. Kad bi svi sveštenici pootvarali nekakve firme, organizacije i račune na svoje ime i počeli se bavit biznisom uveliko na što bi to ličilo? A kad bi onda imali vremena za parohiju? Biti preduzetnikom je vremenski i svakako drugačije najzahtjevnijim pozivom, većina ih radi po 12 sati normalno i ne znaju za vikende ni državne praznike, ni za svetak ni za petak što se kaže, a nisu rijetkost i takvi koji rade po 15-16 pa i 18 sati dnevno.

Al malo morgen

https://www.pouke.org/forum/topic/18807-drzava-ce-garantovati-penzije-svestenicima-u-srbiji/page__st__132#entry626462



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опростите што се убацујем, али шта је то "физичко - правна особа"? То не постоји.

To je samo direktni prevod češkog termina koji je vama poznatiji valjda pod nazivom fizička osoba. U češkom se isto upotrebljavaju pojmovi fizička i pravna osoba, samo je ovdje riječ o pojmovima iz trgovačkog prava koji onda dijele trgovačke bolje reći privredne subjekte na fizičko-pravne subjekte i trgovinsko-pravne subjekte. Jer po trgovačkom pravu možeš otvoriti firmu i kao fizička i kao pravna osoba, u zavisnosti od toga je različit stepen lične odgovornosti za bankrot firme na primjer i nadoknada povjeriocima iz tog proizlazećim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je samo direktni prevod češkog termina koji je vama poznatiji valjda pod nazivom fizička osoba. U češkom se isto upotrebljavaju pojmovi fizička i pravna osoba, samo je ovdje riječ o pojmovima iz trgovačkog prava koji onda dijele trgovačke bolje reći privredne subjekte na fizičko-pravne subjekte i trgovinsko-pravne subjekte. Jer po trgovačkom pravu možeš otvoriti firmu i kao fizička i kao pravna osoba, u zavisnosti od toga je različit stepen lične odgovornosti za bankrot firme na primjer i nadoknada povjeriocima iz tog proizlazećim.

Знам, зато и питам, јер код нас постоји једино "предузетник" (што би ваљда било ваше физико - правно лице, онај који одговара целом својом имовином за пословање) и "правно лице" (ограничена одговорност углавном, мада има и других модалитета).

Први пут чујем, па ми било необично и занимљиво.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa baš zbog toga im se ti doprinosi za penzije i uplaćuju kako ne bi morali počet otvarat svoje privatne firme kako bi se udržali u životu, u tom slučaju bi prije ili kasnije svi postali preduzetnicima a savim prestali biti sveštenicima. Ne bi stigli to sve odjednom, na obe strane. A protivi se to i Jevanđelju, kad staviš ruku na plug ne obaziri se nazad...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...