Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

U knjizi osoba koju Keti ubija je ne Frejeva žena, nego njegov maloumni sin. Ne znam zašto su menjali takve u suštini beznačajne stvari, a ima ih dosta kroz celu seriju. 

 

 

Zato da bi Frej mogao da kaže "naći ću drugu" u momentu kada Keti kaže da će mu ubiti ženu! .smesko.

Ako mi je prva knjiga bila "Postanje", druga "Izlazak", treću bih nazvao "Zbunjivanje". Martin je kralj. 

 

Čitam četvrtu (Gozba za vrane) i ona je opet sasvim drugačija. Biti uvek nov i uvek zanimljiv, to može samo majistor. 

 

Pa Martin i nije nešto posebno originalan jer je smućkao određene stvarne istorijske događaje u jedno fantasy okruženje.Izašao je iz Holivudskog klišea "good guys-bad guys" i ima taktiku da čitaoca emotivno veže za lika,koji je vrlo elaboriran,monolitan ili simpatičan,koga posle "mučki" ubije i tako izazove reakcije kojima svi podležu kao od šale.

 

I takooo... .smesko.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biće još iznenađenja. Baš mi je krivo što su menjali stvari od onih koje su u knjizi. Uprošćavali, ali dobro, nema se toliko mesta... U zadnje 2 epizode sabili su poslednju trećinu knjige, a ono pre toga su razvlačili.

 

 

Jel su menjali nesto vaznije? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мала помоћ, ја сам прочитао прве две књиге, игру престола и судар карљева, овај сад серијал нисам, то је олуја мачева.

Пошто олуја има две књиге, да ли је све у ових десет серија? Сад сам набавио гозбу за вране две књиге, и то ће бити четврти серијал.

Дакле, да ли је "гозба" наставак овог трећег серијала?

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato da bi Frej mogao da kaže "naći ću drugu" u momentu kada Keti kaže da će mu ubiti ženu! .smesko.

Pa Martin i nije nešto posebno originalan jer je smućkao određene stvarne istorijske događaje u jedno fantasy okruženje.Izašao je iz Holivudskog klišea "good guys-bad guys" i ima taktiku da čitaoca emotivno veže za lika,koji je vrlo elaboriran,monolitan ili simpatičan,koga posle "mučki" ubije i tako izazove reakcije kojima svi podležu kao od šale.

 

I takooo... .smesko.

 

Napraviću drugog bi ipak bilo previše degutantno, čak i za martina :P

 

Niko to ne ume da smućka tako dobro kao Martin. A i danas ne možeš da budeš originalan, sve već ima.

 

Jel su menjali nesto vaznije? 

 

Ne da sam ja primetio, osnovne stavke su tu. Samo da vidim kako ćemo Red wedding after effects da sabijemo u jednu epizodu (trećina knjige).

 

Мала помоћ,ја сам прочитао прве две књиге,игру престола и судар карљева, овај сад серијал нисам ,то је олуја мачева.

Пошто олуја има две књиге ,да ли је све у ових десет серија? Сад сам набавио гозбу за вране две књиге,и  то ће бити четврти серијал,

Дакле,да ли је "гозба" наставак овог трећег серијала ?

 

Da. Jedan naslov, jedan serijal. To što ti Laguna dva puta naplaćuje je druga stvar.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мала помоћ,ја сам прочитао прве две књиге,игру престола и судар карљева, овај сад серијал нисам ,то је олуја мачева.

Пошто олуја има две књиге ,да ли је све у ових десет серија? Сад сам набавио гозбу за вране две књиге,и  то ће бити четврти серијал,

Дакле,да ли је "гозба" наставак овог трећег серијала ?

 

TV serija neće moći da prati knjige pošto je Martin podelio radnju prema likovima tako da radnje Gozbe za vrane i Plesa sa zmajevima ne idu hronološki jedna za drugom već istovremeno. Zbog toga su se u seriji već pojavile neke stvari koje se pojavljuju tek u Plesu sa zmajevima (mučenje Teona Grejdžoja)...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova scena je verujem smirila izrevoltirane gledaoce od prosli put

 

http://www.youtube.com/watch?v=A7nk6Df3FY8

 

Necu da se smirim dok dzon tajgerijan ne zajase zmaja i izgori sve ko licnu  :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova scena je verujem smirila izrevoltirane gledaoce od prosli put

 

http://www.youtube.com/watch?v=A7nk6Df3FY8

 

 

Тешко, ја тим енглезима ич не верујем. Очекивао сам на крају серије да ће они робови убити ону плаву власницу змајова. Има ту доста тога занимљивог у тој серији да видимо како један енглез размишља о историји...сасвим супротно ( за сад ) неком српском народном погледу на исту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao što sam i mislio, i dobro je što je tako, ovaj put serija nije pratila hronološki treću knjigu, već je izostalo jedno 300 stranica, koje su i najbitnije u Oluji mačeva (trećoj knjizi). Sa tim događajima će verovatno početi četvrta sezona.

 

Filmski gledano, ova treća sezona je najslabija. Daleko da je loša, ali je lošija od prve i druge sezone. 

 

Dok literarno gledajući, treća knjiga je verovatno najzanimljivija, poredeći sa prvom i drugom. 

 

U trećoj sezoni suviše su rasplinuli karaktere i nikome nije posvećena posebna pažnja. Na početku su insistirali na Džonu Snežnom i na njegovim Divljanima i Crnim vranama, što i jeste lajt motiv treće knjige, ali su ostali nedorečeni. Glumcima nije ostavljeno previše prostora da se iskažu. 

 

Druga vodeća linija treće knjige, to jest priča o Džejmiju Lanisteru i Devici od Oporja, je nekako zbrzana i čovek se upita, šta, ko, kako, gde, mislimmm....

 

Treća staza, priča o Deneris Oljujrođenoj, voljenoj kalisi, je donekle ispoštovana i zaista Emilija Klark kao Deneris, briljira. Ona po meni ima najviše šanse da se istrgne iz miljea serijala, i da napravi i van toga veliku karijeru. 

 

Priča o Arji Stark je urađena zadovoljavajuće i njeno putešestvje po Vesterosu je suštinski i ispraćeno u filmu, pogotovo odnos sa Sendorom Kleganijem. Tako je i priča o njenoj sestri Sansi i Bauku, isto suštinski ispričana i u seriji, mada za ono najbitnije moraćete da sačekate četvrtu sezonu, jer su Bauk i Sansa kulminacija treće knjige. 

 

Ludi Džofri i njegova mama, lepa Sersei, su sjajno prikazani. Glumci koji su izneli te likove mogu samo da se poklone na kraju priče i da im aplaudiramo. Ovaj put podršku im je pružila i nova Džofrijeva kraljica, kao i njen brat, prelepi vitez, za koga iz nepoznatih razloga u celoj seriji insistiraju na tome da je homoseksualac. 

 

Starkovi, to jest ono što je od njih ostalo, najsmaračkiji su mi deo priče. Bren i njegov brat Rikon, koji u principu i nema neku bitnu ulogu za sada, za razliku od prve knjige i serijala kada mi je bio gotivan, pogotovo nakon nesreće koja mu se desila, otišao mi je u neku monotoniju i  psihodeliju. 

Mama Stark, to jest Keti i njen mili sinčić Rob, i završili su onako kako je bilo najbolje. :) Za seriju... 

 

Kad su mi Lanisteri postali gotivniji od te ekipe Starkova, šta reći... 

 

I na kraju, relativno malo prostora je dato Grejdžojima, i možda su i nepotrebno ubacili te delove sa mučenjem Teonovim, koji se pojavljuju kako neko reče, tek u poslenjoj knjizi. Verovatno je to urađeno da bi gledaocima taj karakter ostao u pamćenju, jer se u trećoj knjizi on i ne pominje. 

  • Волим 1

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ау,уопште се не слажем са Владиним ставом... prst ka dole

Једина православна породица, мученичка и праведничка је кућа СТАРК! prstgore

 

Много их волим и у то име наручио сам и мајицу... .smesko.

 

winteriscoming.jpg

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ау,уопште се не слажем са Владиним ставом... prst ka dole

Једина православна породица, мученичка и праведничка је кућа СТАРК! prstgore

 

 

 

 

Starkovi su uzurpatori. Jedini zakoniti vladari su iz kuće Targarjena. Znači Deneris Olujrođena, i tačka. 

 

emilia_clarke_as_daenerys_targaryen_by_t

 

Pravda za kalisi. Kalisi, kalisi, kalisi. 

  • Волим 1

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Таргарјени су мени  прилично неубедљиви,у серији и много више , а овој крхкој плавушици би боље пристајала улога једне од проститутки Тирона Ланистера... 4chsmu1

 

Лејди Кејтилн Старк,од куће Тули , је за денерис појам мајке и жене!

 

Lady+Catelyn+Stark.jpg

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...