Jump to content

Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?


Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?  

78 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?

    • Јесу
      24
    • Нису
      53


Препоручена порука

  • Одговори 476
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ауу брате,овај форум је добро зглајзао,тј. скренуо с правог пута. Какво јеретичко питање у наслову,па наравно да нису прије пада постојали други људи. На одговорима би вам позавидјео и сам Каламирос који рече: ко не вјерује у еволуцију не вјерује ни у Библију ! 301 Ваша мудровања ме подсјећају на јерес коадамита и доадамита.  Неко ми рече да иде на православне форуме,једино на ваш не иде... И ја се зачудих,док не дођох овде. И једну тему видјех: шта бисте урадили кад бисте дошли кући,а оно ваш партнер гледа порно филмове ??? Е,немош вјеровати !!! И једна мученица рече: па прикључила бих му се...!!! Па како вас није срамота ??!!

 

Како тебе није срамота да са првом поруком нападаш читав форум, без да си и једну ријеч проговорио о теми, изнио неки аргумент или рекао нешто паметно. Гдје ти је кућни одгој кад долазиш неком у кућу или први пут у друштво, јел одмах на прву нападаш? 

 

Али ти који се буниш на овакав начин, говори у прилог православности форума, јер одавно већ нисмо имали букаче, паролџије и друге џије, Ево ти си један који се након много времена јавио...На форму дјелује маса смирених и нормалних људи који разговарају и размјењују мишљења ма како она бил супротна.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Члан је упозорен. Нећемо брисати нити мењати поруку, добро је да људи виде да има и таквих људи који ће ући у нечију кући и прво вас напасти. Наравно, генерализација је пратећа ствар. Зато је битно да буде оно "ви, ваш форум..." У сваком случају, још једна порука тог типа и биће прича завршена. 

 

Нешто ми се врти у глави и она прича о људима пчелама и људима мувама...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se držimo Biblije, Svetog Pisma, svetootačkih predanja u duhu Pravoslavnom, onda nije potrebno "razbijati" glavu raznoraznim pitanjima, pa i pitanjem na koje se odnosi ova tema. Iz ugla današnjeg čovjeka, empirijsko-materijalističkog sve je u sferi senzacionalnog, u stilu tv emisija, pro-zapadnog karaktera, koje malo-malo pa "otkrivaju" toplu vodu, i svjesno ubacuju u psihu, ionako slabo vjerujućeg čovjeka, razna pitanja i dileme. Tako se i ovo pitanje, između ostalog, razmatra na "naučnim" tv emisijama, koje dolaze sa zapada, tog istog zapada koji je davno pogazio osnovne dogme Hrišćanskog poimanja svijeta. Ako u srcu vjerujemo u Hrista Gospoda, ako smo u stalnoj zajednici sa Hristom, onda vidimo svu besmisao raznoraznih pitanja koja su, to je očigledno, protivna duhu Pravoslavlja, i koja su više slična duhu ovoga svijeta. Ako smo  vjerujući članovi Pravoslavne Crkve Hristove, onda vjerujemo  Biblijskom tekstu postanja u kojem se kaže da Bog stvori Adama a zatim i Evu. I tu se završava sva dalja priča u smislu da li je tu bilo još nečega prije. Nama hrišćanima je data riječ Božija u Svetom Jevanđelju da se preko nje spasavamo, a ne da tumačimo ateističko-propagandne sadržaje raznoraznih dušegubnih tv emisija koje unose samo nemir,uznemirenost i zbunjenost u duše koje teže ka Hristu i vječnom spasenju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак не можемо побећи од научне еволуције. То би било као када бисмо загњурили главу у песак попут ноја.

 

Можемо ли рећи да сија Сунце над нама? Ако признајемо да видимо тако нешто, зашто бисмо онда затварали очи пред другим стварностима.

 

Моје је мишљење да нису постојали други људи ,,пре пада'' осим Адама и Еве. Међутим, исто тако сам уверен да смо сви који живимо данас на Планети, еволуирали онако како наука објашњава.

 

Једино што нам остаје је да разговарамо о томе. Тема је покренута у том циљу.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ауу брате,овај форум је добро зглајзао,тј. скренуо с правог пута. Какво јеретичко питање у наслову,па наравно да нису прије пада постојали други људи. На одговорима би вам позавидјео и сам Каламирос који рече: ко не вјерује у еволуцију не вјерује ни у Библију ! 301 Ваша мудровања ме подсјећају на јерес коадамита и доадамита.  Неко ми рече да иде на православне форуме,једино на ваш не иде... И ја се зачудих,док не дођох овде. И једну тему видјех: шта бисте урадили кад бисте дошли кући,а оно ваш партнер гледа порно филмове ??? Е,немош вјеровати !!! И једна мученица рече: па прикључила бих му се...!!! Па како вас није срамота ??!!

 

Nice troll, 7/10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tacno je to sto kazete, ali opet kako docekasmo coveka? sa tri epiteta eto kako, tako da nema razlike :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
U cemu je razlika kada danas brat i sestra stupe u polni odnos i kada su to cinili nekada u vreme Adama i Eve?

Адам је имао благослов и дозволу од Господа, није било препрека за рађање са Евом, "Рађајте се и множите се, и напунтите земљу, и владајте њом" (Пост. 1, 28). Сам тај благослов је чинио да пород буде у реду, а што није случај данас. Јер није у свијету данас само двоје него, многи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Адам је имао благослов и дозволу од Господа, није било препрека за рађање са Евом, "Рађајте се и множите се, и напунтите земљу, и владајте њом" (Пост. 1, 28). Сам тај благослов је чинио да пород буде у реду, а што није случај данас. Јер није у свијету данас само двоје него, многи.

 

Shvatas da genetika ne dozvoljava ovo. Da je sve ovo tačni ili bi svi bili neki retardi, sa nekim bolestima ili više verovatno izumrli kao vrsta, jer ovi predhodni bolesni ne bi mogli da opstanu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Адам је имао благослов и дозволу од Господа, није било препрека за рађање са Евом, "Рађајте се и множите се, и напунтите земљу, и владајте њом" (Пост. 1, 28). Сам тај благослов је чинио да пород буде у реду, а што није случај данас. Јер није у свијету данас само двоје него, многи.

Al zamisli sada ovakvu situaciju desi se neka strasna kataklizma i na planeti zemlji ostanes ti i tvoja sestra, a aonda se pojavi Bog i kaze radjajte se i mnozite se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav bre vampirizam prosvetiteljstva?

Да објасно и докаже оно што се прихвата само вјером! Бог је трансцендентан, не можеш га схватити и доказати, показати. Недокучив је за човјеков ум. Мада када стојих у олтару поред побожног свештеника на Литургији, не треба ти доказ о постојању Бога. Ти знаш да он постоји, јер Га осјетих, а  то превазилази и вјеровање и доказивање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da je sve ovo tačni ili bi svi bili neki retardi, sa nekim bolestima ili više verovatno izumrli kao vrsta, jer ovi predhodni bolesni ne bi mogli da opstanu.

Када боље размислим има једна болест који смо сви наследили, а то је смрт. Тако да смо сви ретардирани у том погледу, без увреде... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je odlična tema, i mislim da može ozbiljno da prodrma utemeljenost Hrišćanskih dogmi u stvarnosti.

 

Evo mog pitanja:

Ako Hrišćanstvo tvrdi da su ljudi (Adam i Eva) izazvali grehopad, a da je smrt posledica grehopada, kako je onda smrt postojala milijardama godina pre nego što su ljudi stvoreni?

Život postoji oko 3.9 milijardi godina, a preteče prvih ljudi su se pojavili pre manje od 2 miliona. Sve ovo vreme, smrt je postojala, iako grehopada nije moglo da bude do pre dva miliona godina. Kako su onda dinosaurusi, trilobiti... umirali i izumrli?

 

3.9 miliardi godina???

Zar si zaboravio zemlja je nastala pre oko 6000 godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti veruješ da Bog postoji, ne znaš da li stvarno postoji ili ne.

Знам, али да и даље вјерујем у то што знам, имам Његове рјечи на уму, "Саградићу Цркву Своју, и врата пакла неће је надвладати"  (Матеј 16, 18). Црква траје већ преко 2000 година..... ето доказа......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...