Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

        Пише: др Александар Живковић


      Изгледа да ови благдани изазивају код људи захваћених прелешћу, посебно духовно растројство. Оно би заслуживало да остане њихова тајна са Богом и духовником, да се у ери савремених комуникација сами не оглашавају. Ако су са високим црквеним чином и образовањем, као у данашњем случају архимандрит Никодим (др Богосављевић), њихов личан, може да постане и проблем црквене мисије уопште, па штавише и брука за духовно деловање наше Свете Цркве.

      Познат од раније по (истини за вољу међу делом монаштва неретком хијализму који исповеда долазак православног цара пре Антихриста), а обузет нездравим апокалиптичним духом који се примио на његово, упркос високој академској титули и из археологије и из теологије, површно образовање, архимандрит Никодим данас се огласио једним против, како каже, жидовствујућим текстом. Требало би пуно времена и добре воље да се укаже на све скокове у погрешном  закључивању које у кратким тезама он данас износи. Искрено, ми за то време, а ни добру вољу немамо. Осећамо се згађено и обрукано, и дубоко постиђени, по ко зна који пут апелујемо на духовне власти мученичке Светосавске цркве, да овом, сада већ отвореном злу, коначно стану на пут. Ако се "равноземљашка теорија" могла примити са зачуђујућим осмехом, отворени антисемитизам у крилу Православне Цркве не сме ни за тренутак да се толерише. С том напоменом преносимо овај скандалозни "учинак".

    ЕКУМЕНИЗАМ КАО ЦАРЕБОРАЧКА, ПАПИСТИЧКА И ЈЕРЕС ЖИДОВСТВУЈУЋИХ

    BY NIKODIM BOGOSAVLJEVIC · ДЕЦЕМБАР 13, 2017

     

    „Јер тајна безакоња већ дејствује,
    само док се уклони онај који сад задржава“ (2. Сол. 2, 7).

    1. Дведесети век је век свејереси, јереси над јересима, јереси свих јереси – екуменизма.
    Нимало случајно се јерес екуменизма појавила и почела ширити међу православнима, управо после „уклањања онога који задржава“, после жидо-кабалистичког ритуалног убиства Св. Великомученика Цара Николаја 2., тиме што је 1920. местобљуститељ цариградског трона митр. Доситеј објавио енциклику Црквама Христовим посвуда. Наиме, по својој суштини јерес екуменизма је цареборачка јерес.
    Будући да Христос, као што Сам сведочи, није од овога света (Јн. 8, 23), онда ни Христови следбеници нису од овога света: „Кад бисте били од света, свет би своје љубио, а како нисте од света него вас ја изабрах од света, зато вас мрзи свет“ (Јн. 15, 19). Црква Христова ни Православно Царство, којима је Христос Глава, дакле, нису од овога света. Црква и Царство су двоједна икона, као душа и тело, Небеског Јеруслалима. Православно Царство и Црква су оштро подељени, раздељени и несливни са светом, и њихова је мисија да читав свет, који је изван њих, преобрази у себе, у Царство и Цркву.
    Екуменизам је, међутим, сав од света и сав у свету. Црква је по својој ипостаси и природи саборна, а васељенска, екуменска, само по свом административном устројству. Екуменизам, пак, као савез „цркава“, је и по својој ипостаси и природи и устројству свесветски, васељенски, али не и саборан, јер саборност подразумева истоветност истините вере, коју екуменизам не занима; њему је довољна спољашње, формално јединство у култу и администрацији. Зато екуменизму смета Цар, јер је он као икона Главе Цркве – Христа, чувар догмата вере и канонске свезе њеног јединства. Цар је чувар оштре границе између Царства-Цркве и света. И све док је Цар био на трону, екуменизам није могао да почне да укида и брише ове границе. Зато је екуменизам цареборачка јерес, јер не жели да се поново јави „онај који задржава“, већ жели да се оштре границе између Царства-Цркве и света укину, како би се Царство и Црква укинули и претворили у свет. Зато православни екуменисти – папоцезаристи затурају и не проповедају догматско богословље о свештеном царском чину и служби, чега је потврда савремено репринт издање Катихисиза Св. Филарета Московског, у коме је изостављен наведени део.
    2. Екуменизам и папизам спаја цареборачка јерес и окренутост и укорењеност у свету, и проповедање земаљског а не Небеског царства. Папа Стефан 4. је 754. са Пипином Малим склопио уговор о оснивању папске државе, а финале цареборства и пуноћа папоцезаризма је била када је, поред легалног Цара у Цариграду (без обзира што је био иконоборац), 800. за цара крунисан Карло Велики. У Цркви не могу бити два Цара, као што не могу постојати два хришћанска Царства. Уместо универзализма хришћанског Царства успостављен је универзализам папске власти.
    Екуменизам проповеда јединство „цркава“ у Христу, без јединства у догматици, а паписти исто то, само са јединством у папи. И једни и други ће уместо Христа дочекати и прихватити антихриста, коме ће папа, највероватније, бити лажни пророк.
    Од Трећег Ватиканског концила паписти су прихватили протестантску догматику, еклисиологију и есхатологију, а са њима јереси пантеизма, апокатастазе и хилијазма. По узору на папистички Концил, од времена патр. Атинагора почеле су припреме за Велики Православни Сабор, који је одржан 2016. на Криту, а на њему прихваћени документи са свим наведеним јересима.
    3. Екуменизам прихвата протестантску есхатологију хилијзма, хиљадугодишњег царства овде на земљи, која је у основи јудејска есхатологија „великог шабата“, тј. царства земаљског, и лажног месије, тј. антихриста. И паписти су прихватили јудејску есхатологију. Они са својом „старијом браћом“ чекају месију. Кога чекају, тога ће и дочекати – лажног месију, тј. антихриста.
    4. Православни Цар је икона Христова. Јеврејски месија, антихрист је Христова антиикона. Зато ће и икона и антиикона претходити, као претеча и антипретеча, Христовом Другом Доласку. Долазећи православни Цар, који према савременим откривењима треба да буде и Патријарх, уништиће и искорениће у Православном Царству-Цркви све наведене јереси: екуменизам, цареборство, папизам и жидовствујуће.
    Амин! Нека тако буде! Боже, дај!

    Архимандрит др Никодим (Богосављевић)




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 33 минута, Ведран* рече

    Шта је Иван урадио? 

    "Dirao" forumsku primadonu Đurovića. Koji očito nije u stanju da sam ponudi validne kontraargumente, nego mora da se krije iza tuđih pantalona. No nema veze, to ne može previše da mu pomogne.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Ведран* рече

    Иларион је мудар јерарх. 

    Само је био мало оштрији према англиканцима ако се добро сећам. Рекао је њиховим представницима да нису Црква за време ручка или вечере и то код њих. То је сам причао кад је био у Србији.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 минута, Zoran Đurović рече

    То је политика. Мене занима божански план, а на том плану сигурно нису ни католици, а ни православци осуђени на вечни огањ. Зато ја позивам на више инклузивно промишљање ових проблема. Јер овај рат и раскол ништа добро неће донети. 

    Ми не мрзимо католике, ми мрзимо Хрвате

    Ја баш обожавам Хрвате, а нарочито сам остао адолесцентски захвалан Аграмским љепотицама:) Разумијем шта говориш, само бих додао да се тај раскол са наше стране, прецизније стране одређених "служби за Цркву", коришћењем оваквих као Никодим или "брат Владе" само потпирује. Тако да сад треба да мрзимо и Јевреје. Е, то је мјесто на које мора да се стави тачка, или ћемо изгубити карактер Цркве и добити улогу секте.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Жика рече

    Само је био мало оштрији према англиканцима ако се добро сећам. Рекао је њиховим представницима да нису Црква за време ручка или вечере и то код њих. То је сам причао кад је био у Србији.

    Pa i nisu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Жика рече

    Да ли би им ти то рекао код њих у гостима за време ручка?

    Zavisi od okolnosti. Ako bi se vodio razgovor na tu temu i ako bi me pitali za mišljenje.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, александар живаљев рече

    Разумијем шта говориш, само бих додао да се тај раскол са наше стране, прецизније стране одређених "служби за Цркву", коришћењем оваквих као Никодим или "брат Владе" само потпирује. Тако да сад треба да мрзимо и Јевреје. Е, то је мјесто на које мора да се стави тачка, или ћемо изгубити карактер Цркве и добити улогу секте.

    Зато треба да имаш поверење у Авин њух... Никада никога нисам напао спорта ради. Мене то не интересује. Иначе, пишем представке а ускоро ће се све то институализовати, иако за сада делујем само као Јустин из Ћелија:)))   

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Ivan Marković рече

    Zašto? Mislim, nisu mi poznate sve okolnosti...

    Нису ни мени, али мислим да није културно према домаћину.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Zoran Đurović рече

    пишем представке а ускоро ће се све то институализовати

    То нам треба. Једном изаћи на црту па нек игноришу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Жика рече

    Да ли би им ти то рекао код њих у гостима за време ручка?

    Оно што сам рекао и Аци: Ови ће те увек злоупотребити, Иван хвата лопту у лету. Реално, ми ништа не знамо о томе како се разговор водио. Извести одатле један догматски став Илариона се не може. Он није будала. Али то што си изнео, сада ће за Ивана постати догма саборски запечаћена. Од тебе не тражи доказе за ту тврдњу као што тражи од мене како се Николај причешћивао код инославних. Двоструки стандарди? Не бих рекао него је човек избаждарен на талибанство. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...