Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    Свет Старог Завета - 1. део - Стеван Јовановић, Велибор Мартиновић и Вук Јовановић

      У недељу, 4. новембра 2018. године, у оквиру Разговора о вери у конаку Капеле Свете Петке, одржано је прво у низу од три предавања на тему "Свет Старог Завета" на којима ће предавачи Стеван Јовановић, Велибор Мартиновић и Вук Јовановић покушати да скицирају свет у којем се одвијају најзначајнији старозаветни догађаји. Сагледавањем одређених археолошких периода, од палеолита до средње бронзе, и указивањем на њихове одлике, лакше и прецизније ће моћи да се сагледа веродостојност старозаветних догађаја и начин настанка библијског наратива.

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

    хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку?

    При чему Конфучије испаде ближи Речи Божјој оваплоћеној, иако су ови пророци и он живели у исто време Старе ере.

     

    Питам просто јер ми није баш јасно какав је твој став по том питању. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, Bokisd рече

    same Hristove zrtve na krstu.

    Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

    Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

    Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

     

    Isus.jpg

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 35 минута, Благовесник рече

    Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

    хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку?

    Где сам то рекао? И ко се по теби јавио Мојсију?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 38 минута, Благовесник рече

    Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

    хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку? 

    Шта  би са Содомом? И какву перспективу Исус у Новом Завету нуди рецимо прељубницима ако се не покају?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 39 минута, Благовесник рече

    При чему Конфучије испаде ближи Речи Божјој оваплоћеној, иако су ови пророци и он живели у исто време Старе ере.

    Испада бескрајно даље...стварно не знам шта ти није јасно...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Благовесник рече

    Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

    Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

    Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

     

    Isus.jpg

    Са овим се слажем. Ово би могао бити мисионарски приступ Кинезима.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 40 минута, Благовесник рече

    Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

    Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

    Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

     

    Isus.jpg

    Da, vrlo zanimljivo rasudjivanje, sta i kako moze da se propoveda Jevandjelje i drugim narodima. :ok:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



×
×
  • Креирај ново...