Jump to content
  • Vladan :::.
    Vladan :::.

    Деветогодишњи генијални дечак хоће да докаже да Бог постоји

      Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога.

    Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу, иначе син православног свештеника, хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога тј. да је само спољна сила могла да креира универзум.

     

    https://www.yahoo.com/news/9-old-boy-graduates-high-153130463.html

    Измењено од Vladan3




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    9 hours ago, Vladan3 рече

    Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога.

    Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу, иначе син православног свештеника, хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога тј. да је само спољна сила могла да креира унивезум.

     

    https://www.yahoo.com/news/9-old-boy-graduates-high-153130463.html

     

    View full Странице

     

     

    Reklo bi se da i nije bas tolki genije....

    • Не свиђа ми се 2

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    7 minutes ago, cloudking рече

     

    Reklo bi se da i nije bas tolki genije....

    To je dijete, djeca imaju um ali nemaju razum, na taj moraju pričekat dok ne narastu a neko čeka cijeli život pa ništa, ahahahaha. Um klade valja a razum caruje. Um bez razuma malo vrijedan.

    Um bez rozumu málo platen...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    11 hours ago, Vladan3 рече

    Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога.

    Деветогодишњи генијални дечак који је већ на колеџу, иначе син православног свештеника, хоће да буде астрофизичар и да докаже постојање Бога тј. да је само спољна сила могла да креира унивезум.

     

    https://www.yahoo.com/news/9-old-boy-graduates-high-153130463.html

     

    View full Странице

     

    Интересантно...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ја сам прво хтео да ову вест ставим у категорију "Наука и уметност / Науке / Стварање" али сам се ипак одлучио да убацим у "Вести из света". Сада видим да је поред вести и у категорији "Црква / Литургија и свет око нас / Сведочимо веру". Да ли је то смештање у категорије аутоматско и може ли да се промени?

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    37 minutes ago, Дејан рече

    Нека му неко објасни да је немогуће доказати Бога :)

    Хајде ми докажи да си ти творац ове реченице ''Нека му неко објасни да је немогуће доказати Бога'' :) а не да су оне саме настале :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    9 minutes ago, Плаво Небо рече

    Хајде ми докажи да си ти творац ове реченице ''Нека му неко објасни да је немогуће доказати Бога'' :) а не да су оне саме настале :)

    To nisu jedine dve opcije. Moze biti neka treca, cetvrta tipa napisao je neko drugi njegovim profilom ili napisao je manje ili vise pamet racunarski program. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 1.10.2016. at 8:21, Zayron рече

    To je dijete, djeca imaju um ali nemaju razum, na taj moraju pričekat dok ne narastu a neko čeka cijeli život pa ništa, ahahahaha. Um klade valja a razum caruje. Um bez razuma malo vrijedan.

    Um bez rozumu málo platen...

     

    Зауроне, у астрономији се каже: Ако можемо да кажемо како, не можемо да кажемо зашто. Наука није доказала због чега је све ово покренуто у универзуму.Не може ништа да се деси случајно и за све треба покретач, то је сигурно.То није доказ, али је добра основа за веровање. 

    Као човек кога је некада интересовала астрономија врло добро знам да су већина научних достигнућа дошла од научника који су за време свог живота исмевани и оспоравани и омаловажавани. Истина, овде се не ради о научнику, али све једно ипак треба сачекати па судити о томе.Зашто упорно током векова понављамо једну те исту грешку?

    Сачекајмо, време ће показати све, а не дешава се ретко да су они који су исмејавали и оспоравали у датом моменту били они који нису умали добар разум.

    Немојте дете омаловажават и исмејавати дете , што је то рекло, јер то заправо говори о томе ми какви смо, а не говори о њему.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Ненад Р. рече

    Зауроне, у астрономији се каже: Ако можемо да кажемо како, не можемо да кажемо зашто. Наука није доказала због чега је све ово покренуто у универзуму.Не може ништа да се деси случајно и за све треба покретач, то је сигурно.То није доказ, али је добра основа за веровање. 

    Као човек кога је некада интересовала астрономија врло добро знам да су већина научних достигнућа дошла од научника који су за време свог живота исмевани и оспоравани и омаловажавани. Истина, овде се не ради о научнику, али све једно ипак треба сачекати па судити о томе.Зашто упорно током векова понављамо једну те исту грешку?

    Сачекајмо, време ће показати све, а не дешава се ретко да су они који су исмејавали и оспоравали у датом моменту били они који нису умали добар разум.

    Немојте дете омаловажават и исмејавати дете , што је то рекло, јер то заправо говори о томе ми какви смо, а не говори о њему.

    Ne ismijavam se ni slučajno, kako si mogao steći takav dojam? Dokazati Boga je isto što dokazati da smo tim Bogom mi sami, oboje je nemoguće. Te stvari znamo zahvaljujući razumu, zahvaljujući umu znamo da je dva i dva četri ali zahvaljujući razumu se mi ljudi lišimo od digitrona a djeca su takav čovjek koji se razvija i kojem se postepeno bude sve te razne "funkcije i aplikacije" a nejde to najednom ni preko noći jer niko to ne bi preživio. No, tek kad se čovjek na koncu svog tog procesa zrenja i sazrevanja te punjenja svog "hard diska" u mozgu nužno potrebnim informacijama nadje konačno "u razumu", onda može razmišljati o takvim stvarima, pojedinačne "funkcije i aplikacije" mu na to odgovor ne daju a to je slučaj kod tog djeteta, dječaka i kod djece i omladine uopšte. Zato svatý Vasilije Veliki kaže, mladiće treba redovito šibati sve dok ne dodju do svog razuma. (Izvor informacije o. Zoran Djurović)

    JA SAM BOG - reče mladenec. Já jsem Bůh ty tupá stvůro (tom "Golijatu"), nedám se zastrašit tak nějakým - bum, třes, třas. :D

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    2 hours ago, Aquilius Cratus рече

    To nisu jedine dve opcije. Moze biti neka treca, cetvrta tipa napisao je neko drugi njegovim profilom ili napisao je manje ili vise pamet racunarski program. 

    Све у свему, све полази од ''неке'' Интелигенције :) па макар да направи и тај паметан рачунарски програм :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 01/10/2016 at 8:21, Zayron рече

    To je dijete, djeca imaju um ali nemaju razum, na taj moraju pričekat dok ne narastu a neko čeka cijeli život pa ništa, ahahahaha. Um klade valja a razum caruje. Um bez razuma malo vrijedan.

    0506_musicbolje neka igra fodbal.

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...