Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Убијен Оливер Ивановић! Допуна вести: изјаве владике Теодосија и арх. Саве

      Nepoznati napadači upucali su Olivera Ivanovića jutros u Kosovskoj Mitrovici, a on je ubrzo podlegao povredama, potvrđeno je "Blicu".

    1200px-Oliver_Ivanovi%C4%87.jpg

    Lider Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" Oliver Ivanović ubijen je u pucnjavi koja se jutros oko 8.15 časova dogodila u Kosovskoj Mitrovici.

    Kako za "Blic" kaže Ivanovićev advokat Nebojša Vlajić, Ivanović je nažalost podlegao povredama.

    - Izgleda je već na licu mesta preminuo. Koliko znamo za sada, zadobio je pet prostrelnih rana. Odmah je prevezen u bolnicu, lekari su pokušali da ga reanimiraju, ali nije bilo spasa - priča Vlajić za "Blic.

    Kosovska policija je samo potvrdila da je Ivanović upućen u bolnicu i da trenutno nema više informacija o napadu, piše "Koha".

    Na Ivanovića su pucali dok je ulazio u prostorije svoje stranke.

    TyKV_zkGC8sBbprRWGhWBpLr7s10dRRjN9CDpUjk

    ДОПУНА ВЕСТИ 20.00: ИЗЈАВА ВЛАДИКЕ ТЕОДОСИЈА И АРХИМАНДРИТА САВЕ: 

     

    Vladika Teodosije: Oliver je ulivao nadu u opstanak

    16.01.2018 | 17:02 

    Episkop raško-prizrenski i kosovsko-metohijski Teodosije istakao je da je sa velikim bolom primio vest o tragičnoj pogibiji Olivera Ivanovića.

    a: 
     
    • 1516118784404_vladika_teodosije___foto_aVladika Teodosije (Foto arhiva Kim)
     

    "Tugujući zbog gubitka iskrenog prijatelja i jednog od najdarovitijih predstavnika srpskog naroda, koji je svojom istrajnošću i rešenošću da ostane na Kosovu i Metohiji ulivao nadu u opstanak svim Srbima na ovim prostorima, molimo se Vaskrslom Gospodu da ga upokoji, saučestvujući u bolu porodice Ivanović i svih onih na koje je ovaj događaj ostavio gorak i težak utisak", naveo je vladika Teodosije povodom ubistva predsednika SDP-a Olivera Ivanovića. (ким радио)

    АРХИМАНДРИТ САВА (ЈАЊИЋ):

    Сви смо данас дубоко потрешени због мучког убиства Оливера Ивановића, човека велике храбрости и политичке харизме. Овај страшни злочин не сме да остане неистражен и његови починиоци морају да буду доведени пред лице правде. Оливер је посебно био везан за Дечане јер је одавде родом и сећам се наших честих разговора и сусрета. Свима ће нам много недостајати, а понајвише његовој породици и колегама којимај изражавам најискреније саучешће. Почивај у миру драги пријатељу - ВЕЧНАЈА ПАМЈАТ!
    We are all deeply shocked by the cowardly murder of Oliver Ivanović, a person of tremendous courage and political charisma. This heinous crime must be investigated and the perpetrators brought to justice. Oliver was particularly close to Dečani Monastery as he grew up here and I keep in my best memory our frequent meetings and the time we spent together. We will be all missing him, especially his family and colleagues to whom I express my sincerest condolences. May you rest in peace, dear friend - MEMORY ETERNAL!




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Стејт департмент о Ивановићу: Погледајте наше саопштење од пре недељу дана

     

    На питање које је Танјуг поставио Стејт департменту поводом убиства Оливера Ивановића — шта је био повод да 10. јануара изда упозорење због тероризма на Косову, и како сада виде безбедносну ситуацију на КиМ — у америчком Државном секретаријату Танјуг су, уместо одговора, упутили на исто то саопштење.

    „Можемо само да вас упутимо на ово саопштење“, речено је данас Танјугу у Стејт департменту.

    У том саопштењу, од 10. јануара, Стејт департмент је упозорио своје држављане који планирају да путују на Косово да буду додатно опрезни због тероризма.

    Грађани Косовске Митровице опраштају се од Оливера Ивановића.

    „Терористичке групе настављају да планирају могуће нападе у региону Балкана, укључујући и Косово“, стоји у саопштењу Стејт департмента, које је пренела и Амбасада САД у Приштини.

    У саопштењу Стејт департмента стоји и да се „политички мотивисано насиље јавља широм Косова“.

    Поред тога, Американци се упозоравају и да поново размотре путовање на север Косова због, како се наводи, „грађанских немира“.

    „Тензије унутар и између заједница на северу Косова настављају да подстичу насиље, демонстрације и друге врсте немира у Северној Митровици, Лепосавићу, Зубином Потоку и Звечану“, наводи се у саопштењу Стејт департмента.

    Како се даље додаје, „иако су недавни немири били политички мотивисани и у њима није било мешања туриста или чланова међународне заједнице, случајни пролазници могу да постану мета ако би дошло до насилних инцидената“.

    Оливер Ивановић

    У саопштењу се не прецизира на које се то „недавне немире“ мисли.

    Како се објашњава, „терористи могу да нападну са мало или без икаквог упозорења, циљајући на туристичке локације, транспортне центре, пијаце, тржне центре, објекте локалне управе, хотеле, клубове, ресторане, цркве, паркове, главне спортске и културне догађаје, образовне установе, аеродроме и друге јавне површине“.

    Стејт департмент је и раније издавао слична безбедносна упозорења својим грађанима.

    Спутњик

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Kosovo i Metohija kao laboratorijski miš, zbog kojeg je nažalost jedan čovek platio punu cenu, platio je tako što su mu neki oduzeli život.

    Taj laboratorijski miš, na žalost mora svima nama da služi na opomenu.

    Moramo da se opominjemo, da se jedinstvo srba i jedinstvo nacionalnih interesa, ne nalazi u jednoj partiji. To je smrt koju mi Srbi moramo da prevazidjemo.

    Oliver Ivanović nije zaslužio da bude ostavljen bez danonocnog obezbedjenja, pogotovo nije zaslužio da svako ko nije na srpskoj listi bude okvalifikovan, kao neko ko ne radi u interesu Srba sa podrucja KiM i Srbije u celini, jer je pokrajina i sastavni deo Srbije.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Вучић за викенд на Косову,вероватно да им каже "НИКО НЕ СМЕ ДА ВАС БИЈЕ" joooj

    Дрецун забринут за преседникову безбедност...шта рећи,овај снс циркус се наставља,сво деловање им се свело на маркетинг...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 20 минута, Зосима рече

    шта рећи,овај снс циркус се наставља,сво деловање им се свело на маркетинг...

    Ко је јуче гледао КЗН Александра Великог, могао је да стекне утисак да је све - па и убиство О.И. - усмерено против СНС власти. Све ово раде ЦИА и Шиптари и Макијавели из гроба да би скинули Ацу Србина ...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Брка Жарковачки рече

    Ко је јуче гледао КЗН Александра Великог, могао је да стекне утисак да је све - па и убиство О.И. - усмерено против СНС власти. Све ово раде ЦИА и Шиптари и Макијавели из гроба да би скинули Ацу Србина ...

    Патологија пар екселанс. Човек је поистоветио себе са државом и народом, за које се стално жртвује. Раније сам мислио да се фолира и лупета ко и сви остали политичари, али изгледа да је он стварно изгубио компас шта је реалност а шта фикција.

    Не пише се нама добро уопште.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    [mention=9303]Milan Nikolic[/mention] Обрисан пост. Ако наставиш са таквим болесним "форама", псоебно у вези ове теме, следе и санкције.
    Ако немаш потовања према убијеноме, макар имај поштовања према томе како би се ти осећао кад би неко правио "форе" да си потенцијални убица.

    Па замисли ту не фору него спекулацију да сам ја вероватно убио Ивановића. Ја не знам шта ви хоћете да кажете, да је Марко Ђурић убио Ивановића, или Вучић.
    Зашто од почетка инсинуирате на нечију одговорност?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ово ме убиство подсетило на Ђинђићево 2013, згрозио сам се  ( поново ) и поставио сам сам себи питање дал је могуће?

    Нисам пратио његов рад и искрено једино што сам знао да су га дуго држали у затвору и да је био политичар са КиМ. 

    Жалосно ми је, хришћанин сам и не правим разлику између убица ма које националности и вере били,убице су убице и тачка. 

    Мислим се данас после детаљног читања коментара са различитих портала само да нисмо ми (мислим на нас Србе) то урадили....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 38 минута, GeniusAtWork рече

    Патологија пар екселанс. Човек је поистоветио себе са државом и народом, за које се стално жртвује. Раније сам мислио да се фолира и лупета ко и сви остали политичари, али изгледа да је он стварно изгубио компас шта је реалност а шта фикција.

    Не пише се нама добро уопште.

    О тој конференцији немој да трошиш време и нерве. Дно дна,искористио је убиство човека за личну промоцији и промоцију странке.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 34 минута, Milan Nikolic рече


    Па замисли ту не фору него спекулацију да сам ја вероватно убио Ивановића. Ја не знам шта ви хоћете да кажете, да је Марко Ђурић убио Ивановића, или Вучић.
    Зашто од почетка инсинуирате на нечију одговорност?

    Мене сигурно ниси видео да тако нешто инсинуирам. Али бих те молио да се ти уздржиш од таквих порука везано за неке људе који са тим везе немају. Трагедија и смрт овог човека нису спрдња да се сад препуцаваш око тога, аман.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 54 минута, GeniusAtWork рече

    Патологија пар екселанс. Човек је поистоветио себе са државом и народом, за које се стално жртвује. Раније сам мислио да се фолира и лупета ко и сви остали политичари, али изгледа да је он стварно изгубио компас шта је реалност а шта фикција.

    Не пише се нама добро уопште.

    Ti si bolji duhovnik od patrijarha, dobro znaš zašto se vučko bori kao lav, jer je sebe poistovetio sa drzavom Srbijom.

    I ja mislim da nam se ništa dobro ne piše i da ćemo biti i mi prinudjeni na borbu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, RYLAH рече

    Мене сигурно ниси видео да тако нешто инсинуирам. Али бих те молио да се ти уздржиш од таквих порука везано за неке људе који са тим везе немају. Трагедија и смрт овог човека нису спрдња да се сад препуцаваш око тога, аман.

    Разумем, у праву си. Само не знам зашто је неким уредницима форума увек овако нешто прилика да оплете по одређеним личностима из власти.

    Мука ми, па ваљда имам право да ми буде мука, што је овај форум дубоко политички. Шта мене брига о Ракићевом политичком ставу када је реч о убиству Ивановића.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Prijatelj mi je poslao ovu fotku sa ispraćaja u Mitrovici. Kaže da je FB to proglasio uznemiravajućim sadržajem i blokirao ga na sedam dana. Ko još sme neka je podeli, da vide dušmani da ih se ne plašimo i da smo ih već nadvladali..

    26730892_10208937956525998_7102141224839

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...