Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Могу да се вратим, а и не морам. Ако си приметио, претходну поруку сам писао ћирилицом. 

    Молба да пребаце на ћирилицу је нешто сасвим друго у односу на оно прво што си покушао са БОкијем. Молба да, шиканирање не.

    Апсолутно постоји група људи (неколико њих већ неко време нису активни на форуму) која се врло често на исти или сличан начин опходи према Бокију (можда сам претерао речју "системски") са блажим или јачим исмевањем или омаловажавањем, са идејом да га "обележе" или дисквалификују или као личност, а много чешће оно што он пише.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Родољуб Лазић рече

    Могу да се вратим, а и не морам. Ако си приметио, претходну поруку сам писао ћирилицом. 

    Молба да пребаце на ћирилицу је нешто сасвим друго у односу на оно прво што си покушао са БОкијем. Молба да, шиканирање не

    Да, нисам приметио да већ јеси.

    Да молба је друго од оног првог што сам рекао (да не причамо док не пребаци на ћирилицу) изазван ставом "мрзи ме".

    Углавном, остајем при молби.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Родољуб Лазић Ја сам падреа критиковао жестоко за ставове око покојног мироплита.

    Са друге стране више је него очигледно да митрополија није "гајила" Српство доле адекватно. Е сад, то је исто ставр процене....народ ј еподељен доле, митроплит то зна, воли их све и онда какоделовати?

    Има интервју Бокана где прича како је позван од митрополита да говори доле поводом неке битке, чега ли (није Мојковац), и сад свечаност траје после Службе, долази владика Методије и уместо да говора, Методије му каже да је благослов повучен...и наравно објашњава Бокану да то нема везе са њим него са стањем доле. У принципу "не смемо пуно србовати".

    ИСТО ти је Роћо сада патријархово типа: немемо много антиЛГБТКЈУовати.

    Наравно да сам ја за то да се томе противи...али морам да кажем нисам ја у ситуацији да процењујем. Говорим са тачке поверења патријарху.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Не говоримо о истим стварима. Ти говориш о томе зашто патр. Порфирије није јасно и гласно рекао на тему прајда и да ти не желиш да то процењујеш. А  ја сам говорио о томе да ли уопште МОЖЕ да се коментарише патријархово мишљење и став или одсуство мишљења и става. Са тог аспекта сам писао.  Јер је то претходно питање. Ако не може да се размишља и коментарише, као што је било на почетку тврдња неких (па су онда  омекшали), онда је о свему осталом непотребно разговарати. 

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, Ćiriličar рече

    Са друге стране не мислим да твоје и Бокијево писање ружи, хули, одмаже патријарху. Добро је да се чују у клиру умерени гласови пастве. То је неминовност, без тога се клир скроз одваја од пастве и губи стварну слику стварности.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Вилер Текс рече

    У праву си. И Милош може то да уради. И исто се односи на њега. Али разлика је у томе што је Боки отворено рекао мрзи ме и наставио о крупној политици.

    Да би постојала системска варијанта, мора да постоји систем. Али ја то не знам јер нисам део система нити верујем да га има.

    Са Бокијем се често расправљам јер често имамо супротна мишљења. Као и са тобом. Немој да учитаваш да је прогоњен, молим те.

    И буду љубазан, врати се на ћирилицу, безвезе се инатиш.

    А @Bokisd и @Милошшш молим да им  не буде тешко да пребаце тастатуру на ћирилицу и овде и свуда кад пишу српски. Толико можемо сви. Ваљда тај минимални корак сви можемо да учинимо браћо. Ово пишем без прозивке, стварно братска молба.

    Ево прешо сам, ће ми испадну очи док сва слова сконтам  :takeoff: 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, Bokisd рече

    Ево прешо сам, ће ми испадну очи док сва слова сконтам  :takeoff: 

    Е да си ми жив и здрав! Свака ти част брате!

    Ови организатори Еврошејма кажу да не одустају од намере.

    28. августа, да нас, ако Бог да буде што више. Достојанствено, мирно и са вером у Бога.

     

    Огласио се и владика Иларион:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, Родољуб Лазић рече

    Ако не може да се размишља и коментарише, као што је било на почетку тврдња неких (па су онда  омекшали), онда је о свему осталом непотребно разговарати. 

    Родољубе, када група људи изда саопштење у којој траже нешто од Патријарха, а прете расколом на мала врата (сам си рекао да ниси видео тај део кад смо почели расправу а он јасно стоји на дну саоштења/захтева) а предходно човек из те групе Мировић буквално вербално насрће на патријарха увредама и клеветама онда то није размишљање и коментарисање. То је био окидач за расправу. Да је нормално речено, од стране неког ко није пљувач, у реду.

    Дакле нико никад није рекао да не може да се размишља и коментарише. А коментари и размишљања носе и одговорност пред Богом.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

    која гомила глупости, неконтролисаног писања. Овде Патријарх није ширио јерес, па да га критикујемо, као Васељенски и екипа, него води рачуна да не направи проблеме без потребе за Србе, да не дели народ без потребе

    Амин!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Rodoljub Kubat o Evroprajdu: Čemu toliko vike, na čiju stranu bi sta Isus? 

    rodoljub kubat

     

    Profesor Rodoljub Kubat izjavio je, povodom održavanja Evroprajda u Beogradu, da se "danima diže tenzija oko događaja koji u svojoj biti ne bi trebalo da izaziva neku posebnu pažnju"

     

    lgbt

     

     

    „Naime, parada koju treba da organizuje zajednica ljudi manjinski opredeljene seksualnosti, podigla je veliku medijsku prašinu. U tome, nažalost, prednjače ljudi koji se zaklinju u Hrista i Crkvu. Reakcija je svakako neodmerena i proizvod je gneva koji se pojavio kod mnogih ljudi. Ipak, gnev je nešto što je vrlo opasno za svakoga od nas, posebno za hrišćane“, rekao je Kubat, koji je profesor Centra za biblijsku filologiju i hermeneutiku na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

    Kako je rekao, neke stvari se, istine radi, moraju izneti na svetlost dana.

    „Naime, ako bi se kojim slučajem Hristos zadesio u Beogradu za vreme održavanja parade, pitanje je na čiju bi stranu stao. Paganski ostrašćeni su uvereni da bi stao na njihovu, i ne samo to, nego da bi predvodio protivparadu. Stvari, ipak, ne stoje tako. Poznato je da se Hristos uglavnom družio sa ugroženim. Tada su to bili siromasi, bolesni, prognanici itd. On se družio i sa onima koji su imali gubu. Nije tim jadnicima samo bolest bila muka, nego u znatno većoj meri izopštenost iz društva. Njih većina nije priznavala“, naveo je Kubat.

    I dodaje da to, na čiju bi stranu stao Hristos – ostaje kao otvoreno pitanje.

    „Mada bi se pre reklo da bi došao da zaštiti one kojima je potrebna zaštita. Shvatio bi on bol koji oni nose i pružio im ruku utehe i nede. Njihov bunt bi razumeo, ali bi ga drugačije usmerio. Naravno, ne bi sa njima paradirao i prkosio većini. Pokušao bi da ih zaštiti, da ih urazumi u neke stvari, jer i njih često vodi gnev i ljutnja. Većini bi se obratio rečima, koje pozivaju na mir: ‘Blaženi mirotvorci, jer će se sinovi Božiji nazvati'“, zaključio je Kubat.

     

    RS.N1INFO.COM

    Profesor Rodoljub Kubat izjavio je, povodom održavanja Evroprajda u Beogradu, da se "danima diže tenzija oko događaja koji u svojoj biti ne bi trebalo da izaziva neku...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...