Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 2 минута, Џуманџи рече

    Ne znam njegov opus osim onoga da se treba samokrstavati u kadi i da je Liturgija sluzenje demonima. Moguce da ima 2-3 pametne, i pokvaren sat pokaze tacno vreme 2x dnevno :D 

    Za kosulje sam experAt. Odavno. :)

    ma mene i ne zanima njegova teologija, on se time vise i ne bavi poodavno, prema tome boris se protiv mrtve krave u areni

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 28 минута, kordun рече

    jeste stetan, al nije bas nesto opasan,  i nije kod njega sve lose ne zezaj obi, sa mnom se tuci, ne dirajte marinu, nije nista lose nit neispravno rekla

    Vec sam objasnio, ne znam kol`ko puta to treba da se ponovi - sektas je jeretik, itekako opasan covek, narocito ako je tako uporan kao Miroljub. Takvog se klonis, ne ides za njim, ne uzimas nista od njega, ne dodajes mu ulja na sujetu. A posebno ne uzimas od njega nikakve zdravstvene savete, jer je nadrilekarstvo povrh svega i protivzakonito.

    Marini sam se izvinio i ovde javno i na PP, ali ona nije u pravu sto se ovoga tice.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, obi-wan рече

    Vec sam objasnio, ne znam kol`ko puta to treba da se ponovi - sektas je jeretik, itekako opasan covek, narocito ako je tako uporan kao Miroljub. Takvog se klonis, ne ides za njim, ne uzimas nista od njega, ne dodajes mu ulja na sujetu. A posebno ne uzimas od njega nikakve zdravstvene savete, jer je nadrilekarstvo povrh svega i protivzakonito.

    Marini sam se izvinio i ovde javno i na PP, ali ona nije u pravu sto se ovoga tice.

    opasan je za koga? za povodljive osobe, pa povodljivima je citav ovaj svijet opasan ukljucujuci i sam ovaj forum isto. bar danas su svi pismeni i ako se za nesto interesuju mogu vrlo jednostavno da se informisu, samoobrazuju, miroljuba mozemo kriviti da iskoristava neciju povodljivost, ali to rade mnogi, od novinara, advokata pa do same vlasti u drzavi, miroljub je tu sitan problem.

    uz to mnogi nemaju petlju danas da kazu neke istine koje miroljub govori, zato ga narod i gotivi i to je ono sto miroljubu ne mozete da oduzmete, miroljuba ne mozete svesti samo na teologiju, miroljub je sira osoba od toga, ne mozes ti da ne gledas  fudbalsku utaklmicu, zato sto pola tima ne vjeruje u boga

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, kordun рече

    trebace vam srca za to, malo vise.

    Јесте вала, ја не бих имала срца да млатим слабије. За Снежу већ не могу да тврдим..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    opasan je za koga? za povodljive osobe, pa povodljivima je citav ovaj svijet opasan ukljucujuci i sam ovaj forum isto. bar danas su svi pismeni i ako se za nesto interesuju mogu vrlo jednostavno da se informisu, samoobrazuju, miroljuba mozemo kriviti da iskoristava neciju povodljivost, ali to rade mnogi, od novinara, advokata pa do same vlasti u drzavi, miroljub je tu sitan problem.

    Nema povodljivih za Crkvu, samo slabih i onih jos slabijih. "Tesko, tesko onome kroz koga dolazi sablazan..." Tako Hristos meri stvari, a mi idemo za Njim.

    пре 2 минута, kordun рече

    uz to mnogi nemaju petlju danas da kazu neke istine koje miroljub govori, zato ga narod i gotivi i to je ono sto miroljubu ne mozete da oduzmete, miroljuba ne mozete svesti samo na teologiju, miroljub je sira osoba od toga, ne mozes ti da ne gledas  fudbalsku utaklmicu, zato sto pola tima ne vjeruje u boga

    Bas to sto je galamdzija ga narocito pokazuje da je lupez i varalica. I nidje veze ovo sto poredis sa timom.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Lady Godiva рече

    Јесте вала, ја не бих имала срца да млатим слабије. За Снежу већ не могу да тврдим..

    srce treba da se mlati neko jaci ili neko ko nije jaci ali je opasan, za ostala mlacenja je odgovoran psihicki teror, mrak na ocima, tu je najmanje bitno kjo je slabiji ko je jaci, postoje ljudi koji ne trpe teror, sta ces.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    opasan je za koga? za povodljive osobe, pa povodljivima je citav ovaj svijet opasan ukljucujuci i sam ovaj forum isto. bar danas su svi pismeni i ako se za nesto interesuju mogu vrlo jednostavno da se informisu, samoobrazuju, miroljuba mozemo kriviti da iskoristava neciju povodljivost, ali to rade mnogi, od novinara, advokata pa do same vlasti u drzavi, miroljub je tu sitan problem.

    uz to mnogi nemaju petlju danas da kazu neke istine koje miroljub govori, zato ga narod i gotivi i to je ono sto miroljubu ne mozete da oduzmete, miroljuba ne mozete svesti samo na teologiju, miroljub je sira osoba od toga, ne mozes ti da ne gledas  fudbalsku utaklmicu, zato sto pola tima ne vjeruje u boga

    Nista, onda da smatramo povodljivost kao dobru stvar ?

    Ili, one koji povode ljude, za neke, koji nista lose ne rade, nego su krivi,...povodljivi ljudi ?

    Tako meni lici, ovo sa ovim mister Miroljubom.

    Inace, mislim da jeste Miroljub 'manipulator' i to vrlo sofisticiran, koji koriste metode protestanata kod svoje price. ( sto ne i cudi, kada je i skolovan kod njih )

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, kordun рече

    srce treba da se mlati neko jaci ili neko ko nije jaci ali je opasan, za ostala mlacenja je odgovoran psihicki teror, mrak na ocima, tu je najmanje bitno kjo je slabiji ko je jaci, postoje ljudi koji ne trpe teror, sta ces.

    Постоје људи који не трпе терор, окрену се оду, и постоје насилници, импулсивне, неотесане будале и разне социопате, шта ћеш.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ваљда сам већ десет пута написала ово, ваљда у неким разговорима са Војводом, али морам да поновим - Жао ми је када видим да људи Мирољуба не посматрају као једну укупност, као целовити феномен, него оправдавају његово лудило посматрањем његових умотворина кроз призму уклопљивости у личне ставове и некакву "духовитост". Да, понешто што каже и има смисла, али не, ништа од тога не може се прихватити због тога што је то само фрагмент укупног пројектног лудила које се зове мирољуб. Давањем подршке било којој његовој речи даје се подршка његовом даљем експонирању, лупетању и манипулативном, секташком тровању етра. Он је једнако луд као и Хитлер, којем су аплаудирали док су мислили да их буди, а будала их унапред маркирала за покољ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Bokisd рече

    Nista, onda da smatramo povodljivost kao dobru stvar ?

    Ili, one koji povode ljude, za neke, koji nista lose ne rade, nego su krivi,...povodljivi ljudi ?

    Tako meni lici, ovo sa ovim mister Miroljubom.

    Inace, mislim da jeste Miroljub 'manipulator' i to vrlo sofisticiran, koji koriste metode protestanata kod svoje price. ( sto ne i cudi, kada je i skolovan kod njih )

    a nista brate, onda upri pa brani ugrozene od miroljuba ja se sa nikim od vas necu sloziti da kod miroljubove priice nista ne valja i da cete cijelog miroljuba svesti samo na negativno, nisam nikada takav bio, necu ni u slucaju miroljuba i jos cu jednom da kazem, miroljub je za mnoge stvari debelo u pravu i prije cu sa njim da nadjem zajednicki jezik na polju zivotne filozofije neg sa nekim pink pravoslavcima na ovom forumu, to je ono sto ja imam da kazem o njemu, ono sto kod njega ne valja odbacujem, bas kao i kod ostalih sto radim, to sto vi u miroljubu vidite veliku pretnju ja ne razumijem, zato sto pod tim vasim argumentima mnogo veca pretnja su neke licnosti sa mnogo vecom moci u drzavi srbiji

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, АлександраВ рече

    Ваљда сам већ десет пута написала ово, ваљда у неким разговорима са Војводом, али морам да поновим - Жао ми је када видим да људи Мирољуба не посматрају као једну укупност, као целовити феномен, него оправдавају његово лудило посматрањем његових умотворина кроз призму уклопљивости у личне ставове и некакву "духовитост". Да, понешто што каже и има смисла, али не, ништа од тога не може се прихватити због тога што је то само фрагмент укупног пројектног лудила које се зове мирољуб. Давањем подршке било којој његовој речи даје се подршка његовом даљем експонирању, лупетању и манипулативном, секташком тровању етра. Он је једнако луд као и Хитлер, којем су аплаудирали док су мислили да их буди, а будала их унапред маркирала за покољ.

    kako sudis drugima, tako ce se i tebi suditi, kako im ostavljas sansu, tako ce se i tebi ostaviti, srecom bog nije zensko)))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Lady Godiva рече

    Постоје људи који не трпе терор, окрену се оду, и постоје насилници, импулсивне, неотесане будале и разне социопате, шта ћеш.

    e ja sma ovaj neotesani, kvrgavi, takvog me tata rodio, u realnom zivotu nemam probleme nikakve sa ljudima, tacno se zna sta tolerisem , sta ne, zaebavati me niko ne moze, to prosto zraci iz mene. siledzije ne trpim ni milimetra, bilo fizicke ili psihicke, jos su gori ovi psihicki

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...