Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије на саслушању у ЦБ Никшић

    maj-2020-uhapsen-vladike-joanikije-4.jpg
     
    Вечерас, на празник Светог Василија Острошког, 12. маја 2020. полиција је, након дуже расправе, у Парохијском дому у Никшићу, око 22 сата, уручила позив и покушавала насилно да приведе у Центар безбједности Епископа будимљанско-никшићки Г. Јоаникија са још девет свештеника управо је саопштено на званичном сајту Епархије будимљанско-никшићке.
     
     
    “Намјера полиције је била понизи угледног Архијереја Цркве Божје на начин што су хтјели да га у Центар безбједности спроведу возилом за крининалце, у народу познатом као марица, што је Владика достојанствено одбио и уз велико негодовање сабраног народа (неколико хиљада) због овако нецивилизованог понашања полиције, упутио се у Центар безбједности пјешке, у пратњи свештеника, које је полиција, такође, имала намјеру да приведе.
     
    Оваквим поступањем према вјерским службеницима, у овом случају према Архијереју Цркве Божје и свештенству никшићког Саборног храма, полиција демонострира непрофесионалност, на тај начин покушавајући да испровоцира грађане и вјерни народ и доведе у питање мир и стабилиност у Црној Гори”, стоји у саопштењу.
     
     

    Измењено од Поуке.орг - инфо




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 сат, VaSa110 рече

    Nego nije li malo preterano "bore za opstanak bukvalno"? Srpstvo se tamo satire već više od  dve decenije. Reakcija je bila nikakva ili slaba. Ali kad je na red došla imovina crkve ("svetinje") odjednom borba za srpstvo poprima kolosalne razmere. 

    Српство и Православље су нераздвојни. Историја је показала да ко престане да буде Србин апсолутно престаје да буде и Православац. И обрнуто.

    То је аутентично православље у Срба и о томе сведчи  и Свети Ава Јустин.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Треба нам искуство неке државе како је отерала НАТО пакт са своје тероторије. Без помоћи Русије тешко ће то да буде.

    Британска амбасадорка је подржала отимачниу Цркве као одличан закон. Значи Мило има одрешене руке од стране запада.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    31 minutes ago, Вилер Текс said:

    Српство и Православље су нераздвојни. Историја је показала да ко престане да буде Србин апсолутно престаје да буде и Православац. И обрнуто.

    То је аутентично православље у Срба и о томе сведчи  и Свети Ава Јустин.

    Ово је проузроковало трагедију нашег народа. Сузили смо српство само на православље, и браћу смо исписали из свог рода, србе католике и србе муслимане.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Ђорђе Р рече

    Ово је проузроковало трагедију нашег народа. Сузили смо српство само на православље, и браћу смо исписали из свог рода, србе католике и србе муслимане.

    Брате, није то изазвало нашу трагедију. То је националистичко тумачење, какво има рецимо Шешељ. Погледај само како се односио Свети Марко Ефески, свештеници, монаси, народ у Цариграду према оним епископима који су у примили унију. Исти однос је овде показан према онима који су међу Србима прешли у друге вере. 

    Али морам приметити да данас нико од Срба нема ништа против Горанаца и оних муслимана који нису антисрпски настројени већ су муслимани који воле и поштују Србе и Православље а од којих се неки и изјашњавају као Срби муслимани. Међутим то је мањина, већина су присталице Алијиног поглда на свет.

     Сматрам да ниси у праву.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    U principu, trebalo je naći neki način da se u nacionalni korpus obuhvate i Srbi drugih vera. Ako su to mogli Nemci ili Švajcarci, što ne bismo mogli i mi. Naravno, musliman ne može da bude svetosavski Srbin, ali ne vidim zašto ne bi mogao da bude etnički Srbin. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Desiderius Erasmus рече

    U principu, trebalo je naći neki način da se u nacionalni korpus obuhvate i Srbi drugih vera. Ako su to mogli Nemci ili Švajcarci, što ne bismo mogli i mi. Naravno, musliman ne može da bude svetosavski Srbin, ali ne vidim zašto ne bi mogao da bude etnički Srbin. 

    Бојим се да је то теорија. Јер на свом искуству знамо да се 90% конвертита са гађењем односи према Србима и Православљу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    27 minutes ago, Вилер Текс said:

    Бојим се да је то теорија. Јер на свом искуству знамо да се 90% конвертита са гађењем односи према Србима и Православљу.

    Колико ти конвертита лично знаш?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 48 минута, Вилер Текс рече

    Бојим се да је то теорија. Јер на свом искуству знамо да се 90% конвертита са гађењем односи према Србима и Православљу.

    Nije ovo baš tačno za sve konvertite u reigji...Za bosanske muslimane uveliko fula...Tamo se 90% ne gadi, a možda 10% gadi...čak mislim da je i 10% prevelik procenat. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 43 минута, Ђорђе Р рече

    Колико ти конвертита лично знаш?

    А ти? Шта су ти конвертити (било који Хрвати, муслимани) у животу одузели? Да ли си осетио рат и њихову мржњу на својој кожи?

    Да ли видиш какаво је већинско (мејнстрим) расположење према Србима у Хрватској или Федерацији?

    Ја на основу тога закључујем.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 29 минута, Justin Waters рече

    Nije ovo baš tačno za sve konvertite u reigji...Za bosanske muslimane uveliko fula...Tamo se 90% ne gadi, a možda 10% gadi...čak mislim da je i 10% prevelik procenat. 

    Волео бих да је тако. Али да није тако никад Алија и син му Бакир не би владали. 

    Једно су лично односи које ми можда имамо са неким а друго испадне кад дође стани пани. Што не значи да неко неће некоме помоћи на личном нивоу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Вилер Текс рече

    Волео бих да је тако. Али да није тако никад Алија и син му Бакир не би владали. 

    Pa sve što ti misliš o Aliji ili Bakiru, i oni misle o Dodiku i Vučiću. 

    пре 3 минута, Вилер Текс рече

    Једно су лично односи које ми можда имамо са неким а друго испадне кад дође стани пани. Што не значи да неко неће некоме помоћи на личном нивоу.

    Isto i oni imaju takav osjećaj, kada je bilo stani pani ili kada bude stani pani da će im Srbi zabiti nož u leđa. 

    Što se tiče pojedinaca izvan stani pani, to jeste tako. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Justin Waters рече

    Pa sve što ti misliš o Aliji ili Bakiru, i oni misle o Dodiku i Vučiću. 

    Isto i oni imaju takav osjećaj, kada je bilo stani pani ili kada bude stani pani da će im Srbi zabiti nož u leđa. 

    Što se tiče pojedinaca izvan stani pani, to jeste tako. 

    Додик и Вучић какви год били нису исламски фундаменталисти и пријатељи дрекаваца као Бакир и Алија. Нису исто ни у сну.

    Ја сам говорио кад дође стани пани, на личном нивоу сигурно да ће неко некоме помоћи. Србин муслиману или муслиман Србину.

    Ал није тема то. Извињавам се за скретање.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    4 hours ago, VaSa110 said:

    Nego nije li malo preterano "bore za opstanak bukvalno"? Srpstvo se tamo satire već više od  dve decenije. Reakcija je bila nikakva ili slaba. Ali kad je na red došla imovina crkve ("svetinje") odjednom borba za srpstvo poprima kolosalne razmere.  

    Питај оне што су сад решили да дају пун гас у идентициду. Они су бирали време кад ће да испадне фрка. Мислим да има и нешто у ономе што многи причају да губе полако структуре које су их подржавале па мисле да што пре ово одраде да би опстали и наставили да раде то што раде. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    35 minutes ago, Вилер Текс said:

    А ти? Шта су ти конвертити (било који Хрвати, муслимани) у животу одузели? Да ли си осетио рат и њихову мржњу на својој кожи?

    Да ли видиш какаво је већинско (мејнстрим) расположење према Србима у Хрватској или Федерацији?

    Ја на основу тога закључујем.

    То о чему причаш нису конвертити него припадници другог народа чији су преци некад били конвертити.

    Не познајем ни једног конвертита. Слушао сам причу једног, врховног религијског вођу муслимана у Србији. Београђанин, рођак Ружице Сокић. Не бих рекао да он мрзи Србе православце.

    По тој причи да су срби само православци, он више није србин? Родитељи су му срби, који су славили славу, и примали свештеника у време комунизма.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    наравно јављају се протестанти и они који мрзе СПЦ па се праве мутави и иду питања да ли сви морају да поштују закон па и СПЦ у мафијашкој Миловој дражви, како одједном да се боримо за српство само када је Црква у питању, где смо били раније итд. Па онда позната мантра да је СПЦ крива што су отпали муслимани и РК.

    Колико је крива СПЦ видели смо у НДХ, како нас воле и како су нас бранили покатоличени и муслимани.

    Ми једино можемо да се вратимо назад на време пре раскола и да кажемо да није било раскола 1054 не би било ни Јасеновца и Јадовна, то стоји, али тада СПЦ није ни постојала.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...