Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Доситеј Хиландарац: МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ?

      "Феномен" тзв. "корисног идиота" није остао нити ван видокруга и елите монаштва СПЦ

    МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ ?

    1. Он није православни хришћанин

    2. Био је суботар (адвентиста) и то никада није успео да превазиђе

    3. Сада има своју секту, и волонтере (наивне следбенике) који раде у његовим пластеницима док он шири причу о здравој храни и дописује се на интернету

    4. Једини од секташа који користи националну причу да би себи придобио нове следбенике

    5. Злоупотребљава име ЦАРА ДУШАНА и исмева га са становишта православних Хришћана. Своје суботарско-јудаистичко схватање покушава да припише Цару Душану, а Цар Душан је био православни хришћанин, додуше и строг, али да Мирољуб Петровић којим случајем живи у епохи Цара Душана, он би сасвим сигурно остао без свог језика и био би унакаженог носа (урезаног или одсеченог, што би рекли обележен)

    6. Нажалост, изрекламирао се преко наивних свештеника, који нису прозрели његову лукавост, и дали су му простор да са својим причама о креационизму и тајним друштвима и ко влада Србијом превари многе православне хришћане

    7. Нема православно учење о Богу као Светој Тројици, Исусу Христу као Сину Божијем спаситељу људи и Богородици

    8. За православне хришћане то је ВУК У ОВЧИЈОЈ КОЖИ и треба се чувати његовог учења. Могло би се много причати о њему, али ко има уши да чује и ум да разуме схватиће горе речено.

    9. БАЛКАН ИНФО у својој тежњи за популарношћу је срозао себе дајући у својим емисијама простор секташу Мирољубу Петровићу

    10. Свима православнима упозорење да се чувају учења Мирољуба Петровића, и да буду верни својој Православној Цркви

    Доситеј Хиландарац

    Измењено од Милан Ракић




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Његови наступи су на нивоу оних турбо-фолк певаљки са Пинка. Вулгарни, неотесани, само да привуче пажњу на ниске страсти.

    А Карлеуша је доктор теологије за њега.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, sirig рече

    Na ovom forumu na jednoj temi sam pročitao da je jedan sveštenik rekao da je MP uradio lavovski deo posla oko preispitivanja teorije evolucije. Ne znam što je problem reći ako nešto neko dobro uradi?

    МП није одрадио ништа око било каквог преиспитивања теорије еволуције, него само понавља једне те исте креационистичке небулозе које су одавно разобличене и оповргнуте. Има по нету колико хоћеш одговора на те приче ако те занима.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, sirig рече

     

    Na ovom forumu na jednoj temi sam pročitao da je jedan sveštenik rekao da je MP uradio lavovski deo posla oko preispitivanja teorije evolucije. Ne znam što je problem reći ako nešto neko dobro uradi?

     

    Ovo je tema koja u naslovu nosi ime M. Petrovića. 

    Ne vidim zašto se penjem nekom po glavi ako pišem o temi u temi koja je predviđena za to.

     

    Ne znam, novi sam ovde, jel običaj da svi u temi misle isto o toj temi?

     

    Ako je jeste, onda se izvinjavam i ubuduće ako budem pisao to će biti samo u skladu sa onim što je već ispisano.

     

     

     

     

     

    obicaj je da te svi napadaju ako mislis drugacije ;)

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Avocado рече

    Vise je odradio magareci deo posla. 

    on samo magarcima i može da plasira srednji vek i gusle a vamo ima firmu i račun u americi kao i "diplomu" otale

    inače on sve ovo radi za dž, kao entuzijasta, a i ove druge spontano organizovane srBske družine to sve entuzijasti i volonteri

    ko se bude dovoljno trudio društvo će ga prepoznati pa od šištavca postaneš zaposlen u kancelariji za KiM, itd.

    sve to samo od sebe ide...

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Phoebe рече

    Ja sam bila na nekoliko subotarskih predavanja, 2 ili 3. Videla reklamu predavanja na temu Knjiga proroka Danila. Nigde nije pisalo ko stoji iza toga. Ali niko me nije pojeo. Bila, videla, postavljala pitanja. I nikom ništa. Ne sviđa mi se to što se ne predstavljaju, sektaška posla. Hteli su da mi poklone Bibliju zato što sam remetila tišinu, uh što je bila lepa, crvena 7896634 Odbila jer sam znala da će da mi se popnu na glavu ako uzmem, nema ništa za džabe. Nije bio Miroljub, neki Sima iz Kule.

    Sima iz Kule je Baptista a ne Adventista (subotar). ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Grizzly Adams рече

    Његови наступи су на нивоу оних турбо-фолк певаљки са Пинка. Вулгарни, неотесани, само да привуче пажњу на ниске страсти.

    А Карлеуша је доктор теологије за њега.

    Ovo cu da uramim. Bacio si me u sevdah! :))12:smeha::))12:smeha::))12:smeha:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 часа, sirig рече

    Izlasci i provod su i danas kod velikog broja mladih u redu, ali to nisu samo izlasci, to je opijanje i promiskuitet. Ko to ne radi misli se da taj nije normalan, postavljen je skroz pogrešan sistem vrednosti. 

    Ма дај.. као друштво те шиканира ако ниси промискуитетан и пијаница. :0212_rolleyes:

    пре 8 часа, sirig рече

    Šta je Crkva uradila da ja dobijem osnovna teolška znanja bez kojih je svaki čovek mentalno hendikepiran?

    Ајде искрено, колико је просечном човеку теолошог знања потребно? Ево ти, сад претпостављам да имаш нека теолошка знања, и шта ти то помаже? Боље би да су те атеистичке школе и родитељи научили мало критичком мишљању. Тада би ти од теологије било довољно да знаш две Христове заповести и да верујеш у Њега.

    пре 8 часа, sirig рече

    I onda se čudite što MP ima toliko sledbenika. Ja nisam njegov sledbenik, ali sam mu zahvalan. Prihvatio sam dobre stvari koje radi, odbacio loše i generalno se trudim da uvek cenim čoveka po dobrom, a ne po lošem. To je valjda hrišćanski, a baš i ne videh puno toga ovde.

    Е видиш, то је проблем. Људи од  Мирољуба чују породица, морал, нација, традиција и онда шта, не треба да им смета што прича о смртној казни, о укидању судства, устава? То је као да браниш Хитлера зато што је био вегетеријанац, није пушио, залагао се за очување прашуме, неких животињских врста, ценио је славне германске претке ловце, причао о моралу и традицији. Цениш ли Хитлера само по добром, а не по лошем?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Trifke рече

    Sima iz Kule je Baptista a ne Adventista (subotar). ;) 

    Ti znaš. Ovaj nije Ralević, znam za njega. Ne znam kako se preziva ovaj Sima.

    Što? Jesi i njega zvao na ručak?;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Phoebe рече

    Ti znaš. Ovaj nije Ralević, znam za njega. Ne znam kako se preziva ovaj Sima.

    Što? Jesi i njega zvao na ručak?;)

    Nisam nego znam da je on bio u Crvenki pa sam mislio da nisi pomesala. ;)

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 часа, sirig рече

    Izgleda da nisi pažljivo čitao. 

    Kako da idem na liturgiju kad nisam ni znao šta je to?

     

    Družio sam se ljudima koji su isto tako bili u neznanju.

     

    Nisam njegov sledbenik već poštujem dobre stvari koje je uradio.

     

    A šta je i gde je provalija i ko će u njoj završiti neko drugi će da sudi, a to sigurno nisi ti.

     

    Ne treba da budeš nervozan, ponašaš se kao Miroljub kad mu se ne svidi neki post. Mislio sam da ne želiš biti poput njega.

     

     

     

     

     

    al sto se nalazis na pravom forumu znak je da si napredovao

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Muramasa рече

    Rekao mi je da se ženim i da naučim da radim poljske radove. Umem da kosim i otkivam, tako da mi je jedini problem ovo prvo, da nađem suprugicastu devojku u moru polupanih kamenjarki. :0212_rolleyes:

    Шта имаш даље да тражиш поред Нинане? :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 40 минута, Muramasa рече

    Kažem da devojka ima lepe ruke i vi odmah skačete u spekulacije. ccc

    То је зато што је још ниси видео у кецељи на црвене туфне. :D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...